bugün

sertap erener sarkisidir. abartilacak bir sey yok.
Uğraşılmayacak kadındır. Siktiri basılasıdır. Kendini bi yaram sanar. Böyle kadınlara katlanan erkeklere allah sabır versin.
1999 yılında sertap erenerin söylediği fakat günümüzde eda babanın sevimli duruşuyla, tatlı sesiyle söylediği güzel şarkı.
Erkek lugatında uğraştıran, kolay vermeyen, Hatta bazen cinsel isteğini belli dahi etmeyen kadınlar için yapılan genel tanımlama.

Peki zor kadın ifadesi bile neden erkekler tarafından belirlenmiş bir kalıptır? Aslında soru şu olmalı, kadınlarla ilgili kavramları neden hep erkekler belirler?
Zor kadın yoktur.
Illa beni seveceksin diyen erkek vardır.
Senin için oluyorumlarla başlar bu ilişkiler genelde. Ölme niye oluyosun ki?
Ben sensiz yapamam.
Niye? Ne bu güçsüzlük.
Istemeyince bir şeyi adı zor kadın oluveriyor.
Zor değiliz halbuki. Hepimiz bir çiçeğe guzel bir söze tav oluyoruz.
Ama bazıları o kdr sınır tanımaz ki gorusmedin zor kadınsın, evet demedin zor kadınsın, yersiz suprizlerini istemiyorum dedin zor kadınsın.
Gözünüzde bu kdr buyuteceginize yerinizi bilseniz keşke. Gayet daha kolay olur.
Hep arzuladığım kadındır. Lâkin elde etmek için kesinlikle uğraşmayacağımdan mütevellit hiçbir zaman hayatımın bir köşesine koyamayacağım kadındır aynı zamanda.
Hiç uğraşılmaması gereken kadın. Hayatı bir kere yaşıyorsun. Sıkıntı, stres nereye kadar?
sizi sevmiyorsa, her kadın zordur.
hayatı kolay yaşayan akıllı kadındır.
elde etmesi en güzel kadın. açık ve net.
Kova burcudur.
Sertab erenerin sadece nakaratını bildiğim minnoş şarkısı : yaaapma çok yıkıldım,zor avundum. aaaffet zor kadındım gel unuttum geeel.
(bkz: evde kalmiş kadın)
Plan, taktik ve strateji ile olunamayandır. Senin zor görünmek için sarfettiğin o çaba ile yalnızca bir tık daha basitleşirsin, söylemek istediğim bu.
Kimine göre zor, kimine göre kolay olan kadın dır.
Ay çok da güzel teknolojik klibi olan şarkıdır. Laptobu almış plaja akmış manita ile mailleşiyor falan lan rüya gibi.

Spoiler,
Sertap Şarkı sözlerini yazıp yazıp gönderiyor, affet diyor gel diyor ama adam hiç oralı olmuyor, zor kadındım ama artık değilim gel de cimcir beni yi beni diyor, ama cevap yok, bekliyor bekliyor neden sonra bir msj geliyor, yuppi sevinip açıyor, gelen mesajda "unuttum seni zor kadın." Yazmaktadır, sertap tabi down olup, laptobu da olduğu yerde bırakır ve gider, sonra bir mail daha gelir, onda da "affettim seni zor kadın * " yazmaktadır, köpek görür ve sertap'a haber verir ama artık sertap gemileri yakmıştır ve geri dönmez, yapar yine yapacağını zor kadın.

http://youtu.be/kQMWd7oyFlo

Sertab erener de hemen hemen hiç denecek kadar estetiksizdir.

Liseliler hatırlamaz.
zor kadın yoktur, önüne çıkan her erkeğe teslim olmayan karakterli kadın vardır.
sertab erener'in en güzel şarkısı. ulan bir erkeğin en sevdiği sertab erener şarkısı'nın adı bu olur mu be.
Zor kadın yoktur sıradan erkek vardır.
darıldık kendimize
ucu yanmış resmimize
kaybolan ümidimize
gençliğimize.. diye bi bölümü vardırki insan olan insanı darmadağın eder.
sertab erener'in en keyifli parçası. üzerinden yıllar geçse de kendini keyifle dinletendir.
fazlasıyla seçicidir. meraklısına.
sorunun hala kendisinde olduğunu anlayamayan erkeklerin kullandığı tabirlendir.
vardır. bence ideal kadındır. şu trip atan, naz yapan karılardan değildir, sırf sinir bozmaya çalışanlardan da değil. ölümüne seçici hatundur bir adamı gerçekten tanımaya çalışan kadındır. erkeğin yalancısını, malını, kolpasını, boşunu, ibneye benzeyenini, aldatanını değilde hasını seçen kadındır. ilerde çocuklarımın anası olacak.
Yunanlı grupla söylenen, enstrumansız söylenen versiyonundan aşırı hoşlanılabilen şarkıdır. Müziksiz müzik nasıl yapılır, herkese gösterilmiştir.