bugün

Kişiyi ilgilendirir ve Takdiri Allahindir . Siz bu sekilde gıybet ederek ve kulunun Allaha yaptigi bir ibadeti küçümseyerek daha çok günaha giriyorsunuz belki de hiç düşündünüz mü?. Girmeyin kul ile Allah arasina kendi işinize bakın.r
töbe et münafık demekten kendimi alıkoyamıyorum.
Neyzen Tevfik'in dizelerini akla getiren önermedir.

Be Hey Dürzü
Ne ararsın Allah ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa niye türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım, içerim.
ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim
(bkz: türk müslümanlığı)

biz bu azimle kendi cemaatimizi bile kurarız lan.
günahsız kul yoktur, günahlarından pişman olmamış, tövbe kapısına varmamış kul vardır.

allah ile kul arasına girilmez, allah affedicidir.
kul hakkı yiyip çalıp çırpan, her türlü pisliği yapan, yalan söyleyip dedikodu yapan üstüne her cuma namazını kılan insanla aynıdır. bir de bunların hacı olup böyle yapanı ve beş vakit namaz kılanı mevcuttur. (bkz: bi fark göremiyorum) ama durun tahmin ediyim onlar gerçek müslüman değil
başbakan olunabileceğine işaret eder.
allahın rahmetin ümit kesilmemelidir, allah affedenlerin en yücesidir, rahmeti sonsuzdur.
zina yapıp içki içip cuma kaçırmaktan daha iyi olan eylemler bütünüdür.
toplumumuzda bir çeşit "veba" halini almış ve en kötüsü de sıradanlaşmış bir durum. "ben müslümanım" demekle elbette müslüman oluyorsun, fakat inanç bir insanın tüm hayatını yani yaşayışını sistematize eden ilahi kurallar bütünüdür. inancımıza göre zina, içki (sarhoşluk veren tüm maddeler) haramdır. insanoğlu hata yapma kabiliyeti yüksek yaratılmıştır. buradaki önemli husus (müslümanlar için) zina yapsa veya içki içse bu yaptığının yanlış olduğunu bilerek hata yaptığını bilerek yapması kendisine günah kazandırır ama yaptığı zinanın veya içtiği içkinin savunuculuğunu yaparsa (ki bu kuranı kerim ayetlerini inkara girer) dinden çıkmış sayılır.

bu nedenle elbette hepimiz insanız hata yaparız, yapıyoruz ve yapacağız. ama aslı olan hiç hatasız yaşamak değil, asıl olan yaptığı hatanın hata olduğunu bilerek ve bir gün o hatasından vazgeçeceğini en azından ümit ederek yapmaktır.

ilahi kurallar şüphesiz ki bizim ve toplumun refahı içindir.
onun yeri ayrı onun yeri ayrı müslümanlığıdır.
Cumaya gittiği için öbürleri görmezden gelinir, he canım he.
en azından cumayı kaçırmamıştır.
Türkiye'de çoğu kişinin gerçekleştirdiği eylemdir.
"yav kardeşim onun yeri ayrı bunu yeri ayrı" gibilerinden bir bahaneyle yaşamsal kanunların açığından faydalandığını sanıp mutlumsuluk duyduğu bir eylem türü.
Yani her cuma zina yapıp içki içmektir.
haftada bir arınıp günah kotasını sıfırlamaya çalışmaktır. işe yarayıp yaramadığını ise, hiç kimse bilemez.