bugün

akmar pasaji'nda bulunan bir müzik dükkanının ismi. sahibinin de ismi Zihni'dir. Zihni eski kuşak rocker ve metalciler arasında meşhur bir isimdir. Teşvikiye camii civarında kopya kaset tezgahı ile başladığı işini bugün bu dükkanda yürütmektedir. diken ve bazı yerli rap gruplarının albümleride bu firma tarafından hazırlanmıştır.
getirdiği yepisyeni plaklarla beni benden alan, hayatımda gördüğüm en net internet sitesine sahip olan dükkan. internet sitesinin görüntüsü her ne kadar '90lardan kalma olsa da, içeriği diğer dükkanların eline haydi haydi vermektedir.

http://www.zihni.com/
akmar pasajında hammer müzik ile yanyana konuçlanmış müzikçi. arşivleri oldukça geniş. lamb'in uzun zamandır aradığım remix albümünü bulmamla beni oldukça sevindirdi. yalnız yerli lplere fahiş fiyatlar biçtiklerini belirtmeliyim ki kalkıp otobüse binip ankara'dan shades'den alsanız aynı albümü ve geri dönseniz daha kârlı olursunuz. çalışanlarının sabırla her dinlemek istediğiniz albümü dinletmesi ve sorularınızı cevaplaması sizi bu dükkanda rahat hissettirecektir. müzik kolleksiyoneriyseniz mutlaka bir uğrayın...
kadıköy akmar 'dan müzik üzerine her bir haltı bulabileceğiniz bir işletmeci. zamana ayak uydurmuştur, türkiye'nin yokluk/ kıtlık şartlarını iyi bilir çoğu zaman ona göre davranır. genel ilgisizlik ve bilgisizlik onu adamına göre davranmaya iter.

arşivi sağlamdır, plak tutkunuz varsa soluğu akmar'da almamanız için bir neden yoktur. içinde kendisinin de kaybolduğu bir deposu vardır. merdivene çıkar, istenileni bulmak için yırtınır.

geçenlerde 2 mevzuyla gündeme geldi. birincisi cenk taner dinleyicilerinin yoldan çıkmış şarkılar sonrası fotoğrafını çekmek istemiş, albümü almaya her geleni fotoğraflıyormuş. hepsiyle ilgili kafa insanlar, bu durum beni şaşırtmıyor yorumunu yapmış. neden sonra bırakmış işi. sebep olarakta ben plakçıyım işim gücüm var plaklar üzerine falan diyerek. ikinci mevzu albüm çıkıyor. ilk, zihni'ye düşüyor tabii. cenk'in seni kendimle takas ettim güzel kardeşim söylemini tasdiklercesine samimi bir dinleyici grubu var. hemen albüme atlıyorlar iş çıkışı albümü almak istiyorlar. gece bir güzel dinlenecek çünkü. zihni'de belli bir saatte kapatıyor tabii. kendisine ulaşılıyor, albümü almak isteyenler için kahveye bırakıyor. mevzu para olduğunda bombayı patlatıyor: cenk taner dinleyicisi beni bir şekilde bulur ve o cd'nin parasını öder.

veresiye cd / güven ilişkisi ve insanları tanımak üzerine pis pis gülümsememe neden oldu bu mevzu. yurtdışı bağlantınız yoksa zihni müzik iyidir, alternatiftir. varsa arada uğranılır, çoğu zaman bulaşılmaz. yine de şu karizmatik iki minimal öykü dahi kendisine ve kadıköy esnafına tekrar saygı duymama sebep oldu.