bugün

Bu tanımı kullanan insanlar ekseriyetle kiskanc birer orospu çocuğudur.
(bkz: Aile şerefi oktay)
şu hayatta en çok nefret ettiğim tiplerdendir.

Sebep paraları değil. insan olmamaları..
Babasının, altına arabasını verdiği yakıtını doldurduğu, hayatındaki kızların onu sevdiği için yanında olduğunu, hayatın sadece lay lay lomdan ibaret olduğunu, bu düzenin böyle gideceğini sanan zavallı arkadaşımızdır.
aileden gelen para ile hava basan ancak dozunu kaçırırsa ona da basılacak olan çocuktur. ancak hayata 5 - 0 önde başlarlar. birde fakirlerin çenesini yorarlar.
http://www.youtube.com/watch?v=ByyPrygFRi4&oq=sansar%20z%20ada&gs_l=youtube..0.5l2j0.918.3876.0.5985.12.9.0.0.0.0.316.1617.2j3j3j1.9.0.eytns%2Cpt%3D-30%2Cn%3D2%2Cui%3Dlr.1.0.0...1ac.1.11.youtube.UKQmwXVAOls
hayata hesoyam yazarak baslamistir.
her hareketi sinir eden piçtir. zevk olsun diye sikilmemelidir. siklenmemelidir.
kimileri hakikaten candır. mesela elit bir havası tavrı yoktur. tabi kimisi de evlat olsa sevilmez. baba parasıyla altına çektiği arabası, hatta baba parasıyla gittiği alemlerde etrafa rüzgar yapar. bu tipler iticidir.

dedim ya çok can adamlar da vardır bunların arasında. extern üniversitesi mezunu ama hali tavrı taksim ticaret mezunu veletler gibi mesela. jakoben bir hava yok herifte. zenginliğine gelince belki türkiye'nin sayılı zenginlerinden ama adam mütevazı. var öyle tanıdığım piçler.
dışarda külhanbeyi gibi görünmesinin nedeni aslında aile içindeki ezikliğidir. yegane patronu olan ebeveynine muhtaçtır bu durumda içinde ister istemez eziklik oluşturur. şöyle ki,

dün bir elektronik mağazasında ellili yaşlarda anne yanında da ergen veledi playstation alacaklar. kadın sırtanmış aleti kasaya geldi ergen ise beş adım geride etrafı süzüp anasının 700 tlyi vermesini bekliyor. plastation fiyatının ek oyun kampanyasının etkisiyle artığını gören anne kasiyerle munakaşaya girerken zengin piçi ergen tüm ezikliğiyle boynu büküyor. kadın söylene söylene alır playstationu, bunu gören velette anasına sarılır ve "yehuuuu" diye patlatır zılgıtı hoplayıp zıplayıp maymunlaşır.

sonrası malum aynı velet oradan buradan arkadaşlarını evine çağırır bir el oynatıp caka satar. bugün ps yaptı yarın araba ertesi gün ev ama içindeki o aile ezikliği hep içinde kalacak.
piç denildiğine bakılmasın sakın. anaları da vardır babaları da.

bizim patronun 2 kızı. bildiğin zengin piçi ikisi de.
ben anlamadım gençler sizi, genellemelerinize hayranım amına koyayım.
ulan o tayt mevzunu geçen bende yazdım facebook status uma, ne var bunda uyuz oluyorum 5 liralık taytla trilyonluk hava atan kızlara, ayrıca istanbul gibi bi yerde madoya bile gitsen 1 2 saat oturup yiyip içsen 50 liradan aşağı kalkamazken cebinde yüz lirayla dolaşman gayet doğal sonuçta benzin yakıyosun sigara içiyosun vs. vs.

benim bildiğim zengin çocuklar altlarında ferrariler, torpido gözlernde 3 4 milyar para olan çocuklardır.

hayır modenası olan arkadaşım var ara sıra konuşuyoruz ordan biliyorum zengin çocuğu odur kardeşim. fakiriz biz götümüzü kaldırmayın.
karaktersiz kızların ve eğlenilecek erkek arayan kızların sevdiği erkek türüdür. zaten zengin piçi olarak tabir edilen erkekler de bu tür kızları isterler yanlarında.
facebook'una

--spoiler--
10 Liralık Taytla Trilyonluk Tripleriniz Fazla Komik ..
--spoiler--

yazan, ve genel olarak baba hortumlayan tiplerdir.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
bu sıfatı hayatım boyunca sadece kullanan kişi olduğumun tokat gibi suratıma çarpıldığını şu an anladım.
bazen insanın sevdiği, aşık olduğu kişiyi parası ile elinden alanları vardı ki "zengin orospuçocuğu" sıfatı ile anılır.
bu kelimeyi duyunca aklıma hep aile şerefi filminde oynayan oktay gelir.
fakir piçi de olduğu gibi zenginin de piçi olabilir.

her zengin aileden doğan erkek çocuk piç, kız çocuk da yolludur zaten.
babalarımız da alın teriyle değil hep çalıp çırpmayla gelmiş bu noktalara,
tek dürüst siz ve sizlerin ailesi,
tek efendi de sizsiniz...

bir adamın doğuştan bir şeylere sahip olmaması kendi elinde değildir, bunun gibi bir şeylere sahip olması da kendi elinde değildir.

para ile piç olan adam parasızken piçin allah'ı olur.
karakter meselesi bu işler,
adam her zaman adamdır parası varken de yokken de.

biz bir yere gelsek "babası" sağolsun dersiniz,
siz bir yere gelince "helal koçum" olur...

oysa ben istemedim bunu, babam sıradan bir adam olsa dahi ben yine okur yine mimar olur yine bir şirkette işe başlar ve şu an üst düzey yönetici hayli hayli olurdum. tek fark kendi ailemin firmasında değil de başka bir iş adamının firmasında çalışmak zorunda kalırdım. ha bana sorarsanız ki diğeri tercihim olurdu bana babam seçme hakkı tanısaydı. en azından yaptığım her başarıda sadece "beni" alkışlarlardı, kemal beyin oğlunu değil...

ben "ben" olarak varolmak isterdim,
babamın oğlu olarak değil!
richie rich , üstüne tanımam , çocuk komşusuna helikopterle gidiyordu . 2 adım yer .
ilkokulda hazneli, yandan çevirmeli kalemtraşı olan çocuğa ettimiğimiz laf.
gta paradise city oyunu yeni çıkmıştı. öyle ki ev arkadaşımla carrefour a gidip orada oyun tanıtım standında oynamıştık oyunu. o derece. herneyse malum zengin piçi bizi evine davet etti. gittik bir de ne görelim; adam paradise city almış 'hadi oynayalım' dedi. arkadasımla birlikte oynarlarken arkadaşım kilitli olan bir haritaya bakıp içgeçirdi. 'ulan ne güzel olurdu şu haritada da oynayabilseydik'. zengin piçin cevabı; 'sorun etme abi dur bak şimdi ne yapıcam'.
internete girdi haritayı bilmem kaç dolara satın aldı. harita açıldı.
(bkz: hayvanlığın daniskası)
(bkz: nuri alço gençliği)
Zengin picinin "adı ve soyadı" gecen ortamlardaki insanlarin yuzde doksanin arkadasidir. Bu zengin picini yolda arabasi ile giderken gormeleri yeterli oluyor yuzde doksanlik insanlar icin araba gozden kaybolunca ilk soyledikleri " Zengin Piçi" dir oluyor, adini sorasora ogrendikten sonraya muteakip her ortamda arkadsi oluyor bu ibnelerin zengin piclerinden daha cok bu ibnelere ayar oluyorum. Kiz olsalar kosa kosa altina yatar bu amklarim. Zengin picine gelince o zengin cocugudur ama pic midir bilinmez genelde cogu ukala oldugu icin pic olur.
--spoiler--
buzdolabının markası oktay olacak.
--spoiler--
ben olmayan kişidir.