bugün

arap ekonomisine katkıda bulunmaktır. arap milliyetciligidir.
mis gibi erikli varken benim fırat nehrimin dicle nehrimin yeraltı sularına karısıp yavanlastıgı suyu icmeme ne gerek vardır...
zemzem suyunu fırat ve dicle nin karışımı olarak bilen cahil yazarların saçma bulduğu eylem.

"acaba hiç zemzem içmiş midir?" diye merak etmeden duramıyor insan.
ayrıca bu kişilikler jeoloji bilgisinden de yoksundurlar.. bölgeye su iran ve türkiye daglarından gelmektedir. cünkü bölgede dag yoktur. yeraltı suları da bu yerustu sularının devamıdır.. bakınız jeolojide kaynak ve su döngüsü...

tabii cahil icin aynı fikirde olmayan insanlar cahildir..
içilecek bir şeyi yenilecek bişey sanmak ve akabinde bu sanrı ile hareket etmektir.
(bkz: inanca saygı)
zemzem suyunun parayla satildigini sanan iskembe-i kübradan sallayanlar dernegi mensubunun uydurmasi.
yazar bu başlığında kullandığı petrolün batmandan çıktığını sanıyor.Zem zeme harcanan para/ arap petrolüne hacanan para =0.040 yapar ve devamı için (bkz: kaldı mı dohuz)
zemzem'e dünya üzerinde para verip erişen tek zevzeğin yaptığı hareket. yazarın yerin dibine girdiği anı güya jeoloji bilgisiyle kurtarmaya çabalaması ayrı bir dibe vuruştur. wikipedia dahi okuyamaması ise nasıl amatörce dine saldırdığının ayrı bir göstergesi.
hadi türkler müslüman ve arap milliyetçiliği. dini boyutunu geçtim. dünya da birçok bilim adamı inceledi rapor sundu dünya suları içinde en iyilerden sağlilıklardan biri olarak gösterildi zemzem. materyalist dünya da bilime de mi inanmiyorsunuz bre insanlar.
Zemzem suyunun dünyanın en kaliteli suyu olduğuna dair bilimadamlarının araştırması tam anlamıyla hikayedir.

neil armstrong'un ayda ezan sesi duyup müslüman olması ya da cousteau'nun ölü balinayı görüp müslüman olması yalanında olduğu gibi...

yalanlarla yürütüyorsunuz ya ne diyeyim sizin propagandalarınıza...
bildiğimiz suya para vermekten farklı olmayan şeydir.
Mezopotamyayı besleyen su kaynaklarına sahip bir ülkenin gidip arap suyuna para vermesi... arap bu inanc turizmi ile b.kunu bile satar... pek de güzel alan cahiler de olur. üstüne bilimadamlarının araştırmalarına göre mikropsuz tek b.k diye efsane de uydurulur... Eh cahil insanlar ne de olsa. Ayrıca pet sisede paketlenmiş olarak elime zamanında geçti bir kere içtim. hiç biseye benzemiyordu. inanan arkadaşlarıma dagıttım...
benim bildiğim zem zem suyuna para verilmiyor. lakin bu derecesine aptal bir başlık için en uygun senaryo şöyle olurdu sanırım:

istanbulda köprü altındaki satıcı-dolandırıcılardan bir tanesi keklik olarak bizim elemanı seçer. elindeki reklam ambalajı sökülmüş olan bir şişe suyun zem zem suyu olduğunu ve faideli olduğunu söyler ve piyasa değerinin 200 dolar olduğunu söyler. fakat adam paraya çok acil ihtiyacı olduğu için 100 dolara bizim elemana satar. bizim eleman da karacahil olduğu için alır ve tokatlanır. ve daha önce zem zem suyunun bedava olduğunu bilmeyecek kadar salak olduğu için kendine kızacağına zem zeme kızar. ve hemen oracıkta başlık açar.
"dine saldırayım tamam saldırayım ama nereden saldırsam ki acaba? hah buldum arabistan'da su var, bunlara göre şifalı ise kesin bilimsel olarak öyle değildir. pis müslüman bunlar. nereden bilsinler bilimi! buradan yardırırım bir sürü de şukela alırım ohhh" şeklinde vücud bulmuş bir beyanatın başlıklaştırılmış hali.
düğün evine gittiğim bir gün ahali toplanmış rakı içiyoruz haliyle su lazım oldu, buzdolabını açtım içerde bir şişe su gördüm ve masaya getirdim, rakının üzerine attırdı herkes, sabah nenenin zemzem suyu vardı bu dolapta diye haykırışıyla uyandık.

(bkz: bilmeden ama günah olmaz)
(bkz: gel gel olmaz gel anlatacam ben sana gel)
zemzem suyu, su çeşitleri arasında ph seviyesi en yüksek olan sudur. hani dini inanışıda geçtim, ph ı yüksek olan su kilo vermeyi kolaylaştırdıgından zemzem suyuna verilen para azımsanamayacak miktarda fazladır. zemzem suyunu bir şey sanıp para vermek cümleside bu bilgiler dogrultusunda tarihin derinliklerine dogru güzel bir seyahate çıkmıştır.
zemzem suyu ph ı en yüksek olan sudur diyerek savunmak zemzem suyu deniz suyudur demekle aynı mantığa gelmektedir...

yazık ki bir suyun bile normal bir su olduğunu anlatamak çok derin bir mesajı verir bizlere.

inanmak istediğine inanan insan en tehlikeli insandır...
dine nasıl saldıracağını bilemeyen insanın söylediği.
bari google'a zemzem yazıp baksaydın.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Zemzem

boydan boya yesile boyanmıs internet sitelerini bililmsel siteler sananlar bu sudan cok icmis anlasılan...

Gerçek bilimsel makale okuyan ve gerçekten resmi bilimsel sitelere bakanlar ne demek istediğimi bilir...

Ancak cehaletin boyutunu gormek acısından bir anlamda kanıttır da bu...
Hak yolunda ilerleyen müminin yaptığıdır. Zemzemin 39781 faydasından bir tanesi de kazıklandığında ses çıkarmamaktır, evet yüce yaradanımın verdiği binbir mesajdan bir tanesidir zemzem. Zemzem kutsiyet şarabıdır içiniz. Soğuk tüketiniz.
(bkz: ahirette göte girecek başlıklar)
bi'şey sanıldığından ötürü para verilip de alındıysa zaten her türlü ziyandır.

değeri anca 'bi'şey' kadar olan şeye neden para verir insan?' diye de sordurur.
aşırı ''zeki'' arap zekasına kanmaktır.
(#15174732) ahiret inancı olmayana yazılan en sacma entrye ornek...

(bkz: Ahirete gidecegini sanan organizma)
bilimsellik bilimsellik diye yırtınan ve bilimi inançlara ve kutsallara sövme zanneden, kutsallara sövünce içine nobel almış gibi tatmin olup hayatında zemzem suyunun kimyasal bileşimi ve muhtevasıyla alakalı hiçbir çalışma okumamış insan tanımıdır. prof. zekai şen i araştırması ve biraz bilim öğrenmesi şiddetle tavsiye edilmelidir.