bugün

müminlere yaptığım tekliftir efendim. ateist olduğum için islam'a göre zekat verilebilecekler arasındayım. inanmayan ilgili ayete bakabilir:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

evet, zekatınızı bana vererek kalbimi islam'a ısındırabilirsiniz müminler... "yalan söylüyorsun. önüne servet de yığsak kalbin islam'a ısınmaz" diyecek olanlara, sahabeden safvan bin ümeyye'yi örnek gösteririm:

http://www.enfal.de/sosyalbilimler/m/051.htm

hem allah'tan iyi mi bileceksiniz kalbimin zekatla ısınıp ısınmayacağını? böyle bir olasılık var ki böyle bir ayet "indirmiş"...

tabi müminler arasında "efendim parayla iman satın almak olur mu? tanrı inanmayanları parayla ikna etmeye tenezzül eder mi?" diye düşünen cahiller çıkabilir. ben o kadarını bilemem... demek ki tenezzül edebiliyormuş!...

hadi bakalım, pamuk eller cebe...
mevlana olsa sen gelme derdi.
vermeyen kafirdir. sen imana gel yeter ki

Not: ciddiyim.
kimisinin mevlana'dan dem vurarak "sen gelme" demesine vesile olan tekliftir. yahu niye gelmeyeyim? ben size allah'ın emirlerini hatırlatıyorum. madem ki böyle buyurmuş, ondan iyi mi biliyorsun da "gelme" diyorsun? olmuyor...
müslüman olmayana zekat verilmeyeceğinden bihaber yazar hezeyanı.
Yarın biri çıkar daha fazla verir hristiyan olursun sen para için din değiştirebilecek bir kapasiten olduğu için ben hayır diyorum.

3 hayırla uğurlyyoruz.
Efendim bugün biz 10 veririz imana gelirsiniz yarın başka biri 20 verir satanist olursunuz. Yani güvenmiyorum bohta çıkabilir.

Edit: şaka bir tarafa dini ve siyasi görüşler genellikle en zor değisen görüşlerdir. Ve bir insan bunu doğru bilginin karşısında değilde para karşılığında kolayca değiştirebiliyorsa o insandan biraz tırsmakta fayda vardır. Bizim inancımıza saygı duymanızı beklemekten vazgeçeli çok oldu kendi inançsızlığınıza bari saygı duyunuz.
kimi cahilin "müslüman olmayana zekat verilmez" diyerek küfre girmesine sebep olan tekliftir.

ey cahil nasıl verilmezmiş? bak işte yukarıda tevbe 60'ın linkini verdim. inkar mı ediyorsun? anlaşılan sen de benim gibi zekat paralarına göz diktin ki inkar edip, kafirlerden olmayı göze alıyorsun!.. yok öyle yağma...

müminler, yeni kafirlere aldanmayın. kafirlikte onlardan daha kıdemliyim. zekatı daha çok hak ediyorum. üstelik onlardan daha iyi yazdığıma göre, imana gelmem halinde islam'a hayrım daha fazla olur.. malum, kalbi ısındırılacak olanlara zekat eşit payla değil, derecelerine göre veriliyordu....

tabi bir de daha fazlasını veren çıkarsa satanist olacağımı düşünenler var. olabilir efendim... fakat allah böyle olasılıkları gözardı etmiş ki böyle bir ayet "indirmiş". onun dert etmediğini siz niye dert ediyorsunuz?
Allah yok diyorsun ama Allahın ayetini gösterip müslüman olabilirim diyorsun. Bu nasıl bir durumdur.
tevbe 60'ı refere etmeme rağmen kimi cahillerin hala "kalbi ısındırılmak istenene verilen ancak sadaka olur" diye itiraz ettiği tekliftir.

al, tevbe 60'ı bir daha gözüne sokayım:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

eğer tevbe 60'ı bildiğin halde böyle yazıyorsan, bir ayeti inkar ettiğin için kafirsin, bilmeden yazıyorsan cahilsin...
ey müminler!

siz bu yeni yetme kafirlerin sözlerine inanmayın! bunlar ne veriyorlarsa on katını vaad etmiyorum veriyorum!!

zekatınızı bana verin islam'a dönmekle kalmayacağım yanında namaza da başlayacağım!

bitmedi!

ey müminler! zekatlarınızı bana verirseniz oruç da tutacağım!

bitmedi! kafir çıldırdı hacca da gidiyor!

evet yanlış duymadınız hacc diyorum sayın müminler eğer zekatını bana verirseniz 15 yıl içinde size hacc sözü veriyorum!

evet okuduğunuza inanamayacaksınız ama bitmedi!

kurban! evet evet kurban da keseceğim o da 20 yıl içerisinde söz veriyorum sayın müminler!

bu piyasayı kıran kafirlere aldanmayın bunlar üç kuruşa ianançlarını satanlardır! evet sayın müminler yanlış duymadınız dine dönme + namaz + kurban + hacc bu üçlü paketimize sadece ve sadece zekatlarınızla erişebilirim!

lütfen ama lütfen tekrar ediyorum bu münafıklara kanmayın! bunlar afedersiniz alevi! bunlar afedersiniz sebatayist! afedersiniz ermeni!

(bkz: vaad etmiyorum veriyorum)
parayla imanın kimde olduğunu belli edecek durum.
Bana verin zekatinizi. Türbana bile girerim net.
(bkz: kuran ın ateisti hayvandan daha aşağılık tanıtması)
kimisinin "hem allah yok diyorsun, hem de ayet gösterip, imana gelebilirim diyorsun, ne iştir?" diye itiraz ettiği tekliftir. efendim belki kalbim islam'a ısınmadığı için "allah yok" diyorum... ısıtıverin işte!..

kimisi de "şunca müslüman varken neden kafire veresiniz ki? bana verin" diyerek hakkıma göz dikmiş... ey cahil, o ayet "indiği" zaman da bir sürü müslüman vardı ve bir çoğu da fakirdi... fakat göreceğin gibi onların yanı sıra, safvan bin ümeyye gibi zengin kafirlere de zekat verildi ki kalpleri ısınsın!.. üstelik onun gibilerin gözleri kolay doymayacağı için fakir müslümanlardan daha çok verildi... ve hatta bu sebeple arıza çıkaran itikadı bozuk müslümanlar da oldu... neyse, bende para çok... dolayısıyla bana çok para verin. hakkıma göz dikene de atın üç beş kuruş sussun..

tabi bir de imana gelmenin ötesinde, namaz, kurban, hacc paketi teklif edip, piyasayı kızıştırmaya çalışan kafirler çıktı!.. ne teklif ediyorlarsa fazlasını öneriyorum. imana geldiğimde paket teklife ek olarak ben de zekat vereceğim... günde 50 rekat nafile namaz ve de emr'il bil maruf neyh'il anıl münker yapmak da cabası!...

not: aslında yazılarımı bilenler bilir... "emr'il bil maruf neyh'il anıl münker"i şurada müslüman takılanların bir çoğundan fazla yapıyorum. hem de para almadan!...
Müslüman olunca paraya kavuşulduğunun en büyük ispatı olan ülkemizde paraya kavuşunca müslüman neden olunmasın ki. Bence başlığı açanı desteklemeliyiz, hem bir kişiyi bile müslüman yapsanız sevaptır hadi arkadaşlar dökülün paraları.
bismillarihrrahmanırrahim

(bakın yavaştan alıştım bile)

efendiler! ey müminler!

göz boyama bunlar gööööz! emr'il bil maruf neyh'il anıl münker dediğine bakmayın siz bunların! bunlar gösterişçiler bunlar! bunlaaar sadece ve sadece sokak müslümanları! cami müslümanları! sakal müslümanları!

sıkı durun mümin kardeşler! zekatlarınızı bana vermeniz halinde şunları tekrar okuyacağım! hem de inanarak ve kalben yani hissederek! ve zekatlarınız doğrultusunda hepsine şerh düşme sözü veriyorum bu da bonusu olsun! allahu-akbar!

bakın:

redd-i revafıd
isbatün-nübüvve
şerh-i ruba'ıyyat-ı abd-il-baki
mükaşefat-ı gaybiyye

yanlış görmüyorsunuz sayın müminler sadece ufak ama çok ufak bir kaç bin zekat karşılığında böyle bir mümin sizinle din kardeşi olacak! evet telefonlar gelmeye başladı ilk şanslı zekat verenimiz kim olacak birazdan göreceğiz
zekat değilde "zeka" verilmesi daha öncelikli gibi gelen bir istek.

(bkz: hayırlısı olsun sıkma canını kardeş)
kimi kafirin daha fazlasını vaad ederek müminleri aldatmaya çalışmasına vesile olan önerimdir efendim...

siz ona bakmayın... o yazdığı kitaplar ne ki? birilerinin kendi görüşlerini serdettikleri kitaplar işte!... ben size kaynağı levh-i mahfuz olan, said-i kürdi efendimize vahy edilmek suretiyle "yazdırılan" şu eserleri okumayı vaad ediyorum:

Sözler
Mektubat
Lem'alar
Şualar
Tarihçe-i Hayat
Barla Lahikası
Kastamonu Lahikası
Emirdağ Lahikası
işaratü-l i'caz
Mesnevi-i Nuriye
Sikke-i Tasdik-i Gaybi
Asa-yı Musa
Zülfikar
Sirac-ün Nur
Tılsımlar
Rumuzat-ı Semaniye
Kızıl icaz
iman ve Küfür Muvazeneleri

bu arada kimi cahil bana zekat yerine zeka verilmesini önermiş!.. ey cahil, sen allah'tan iyi mi biliyorsun? kalbimin ısındırılması için para verilmesini öğütleyen kendisidir. sen kim oluyorsun da allah'ın uygun bulduğu metayı başka bir şeyle değiştirmeye cüret ediyorsun?
para karşılığında itinayla imana gelinir .
zaten allahın ateisinden çıksa çıksa kürdo saido çıkardı şaşırdık mı sevgili mü'min kardeşlerim? şaşırmadık elbette.

"tekamül telvin'e varamadıktan sonra ol cümle sahifeler ziyan!!"

görüyorsunuz sevgili müminler ben zaten müslüman olmuşum bile tek eksiğim bir kaç bincik zekat! hadi ama lütfen o minik müslüman ellerinizi cebinizden esirgemeyin. küçük bir mü'min ağlıyor gözleri yaşlı...

bir gecmis zaman olur ki terk eder diyar-ı masivayı
çün habdedir can yolunda gördü hepsi fik-ru enbiyayı

ben daha size napayım lan müslümanlar hece ölçülü-vezinli (18'li sayın isterseniz) şiir yazıyorum!

sanırım bu saatten sonra zekatlar bana gelecek herkese teşekkürler bir sonraki zekatlarda görüşmek dileğiyle...
özellikle engin ardıç hayranlarının dikkate alması gereken öneridir. aradaki fark şudur ki o parayı aldığı halde kalpten iman etmedi. hala ateisttir... isteyenler zamanında yazdıklarıyla, şimdi yazdıklarını karşılaştırsın... nerede eski ateşi... içten yazmadığı için bu kadar yazabiliyor işte...

bu arada said-i kürdi efendimize -haşa- "kürdo saido" diyenleri kınıyorum...
Paranın bir ateiste bile kuran'dan , sahabeden örnekler verdirecek kadar güçlü olduğunu gösteren başlık. Enteresan olmuş. ilk defa bir entry.ye güldüm *
kimisinin paranın bir ateisti ne hale soktuğuna taaccüp etmesine vesile olan öneridir efendim..

yahu paranın müslümanları bile ne hale soktuğunu görüyoruz işte... kaçak saraylar, yağma, şatafat, saltanat, israf, kamu malı yemek, rüşvet... biz de bir hallere girsek çok mu? ellere var da bize yok mu?
önce islam dini peygamberine hakaret etmeyi kesmesi ve o konudaki entrylerini bir bir silmesi gereken kişilerden beklenmesi daha makul olacak bir teklif.

(bkz: muhammed in düzenlettiği suikastlar/#26298917)
(bkz: islamiyet in kılıç zoruyla yayıldığı yalanı/#25239290)