bugün

tavlada okullar kapanmış iken altı altı gelmesi.
en salaş giyindiğin gün platonik aşkla karşılaşmak gibi bir şeydir. sevindireceğine üzer.
(bkz: bu yaştan sonra gelen paranın içine ediyim)
kemal sunal bir filminde zamansız gelen parayla "istanbul'un en büyük helasını" yapacağı sloganından hareketle böylesi bir durumda ne yapılabileceğini göstermiştir cümle aleme.
içine rahatlıkla edilir.
insanı kemal sunalın bir filmindeki "zamansız gelen paranın..." sendromuna sokabilecek bir şey olmalı.
dün alışveriş merkezinde gelendir.
Sakin sakin dolaşmaktayken bayram sebebiyle harçlıklarını eğlenceyle takas etme derdinde olan küçük, sevimli canavarların arasında, kardeşimin isteğini yerine getirmek üzere oyun parkına yöneldim.
Ferrari simülatörünün dolu olduğunu gördüm, hevesim kaçtı. Şu oyuncak veriyormuş gibi görünüp nanik yapan makineye yaklaştım.
Etrafta kimseler yokken bi şansımı deneyeyim deyip cırtlattım kartı. Rastgele bastım butona, kaptım oyuncağı.
Neyse efenim 1 3 5 derken 7 tane oyuncak vardı en son kucağımda. Etrafımda da yarım daire oluşturmuş insanlar. Bi ara bi çift yaklaştı. Aralarında geçen diyaloğu da paylaşayım.

- er kişi
+ dişi kişi

-hep kandırmaca ya aşkım bunlar
+hıhı
-alıyor önce, biraz götürüp bırakıyor
+evet aşkım
(bu sırada ben hizalayıp butona bastım)
-aha bak bak yine öyle olacak

3 oyuncak tutar, bırakacağı yere getirirken birini düşürür 2'sine kavuşurum.
genç dumur, kız iptal.

son olarak oyuncak almaya çalışan kalabalığı delip kucağımda oyuncaklarla çıkışa yürüyüşüm çok afiliydi.
dolmuşa da öyle bindim
rahatsız sandı cağnım yakışıklı çocuk
bak öğrendin her şeyi
pm bekliyorum bebeeem*