bugün

bir amcamızın zamanda yolculukla ilgili ortaya attığı fikir. gerçekten merak konusudur her zaman zamanda yolculuk. peki ya şuan geçmişte yaşayıyorsak ? üzerinde kafa yordukça soyut düşünmeye başladığım fikirlerdendir.
Ben de aynı fikirdeyim geçmişe giderim.
Zamanda yolculuk fantastik bir düşüncenin ötesi değildir. Hata yapan insanların, o an ki geriye dönme isteğinden çıkmış fantastik bir düşünce.
(bkz: uludağ sözlük zamanda yolculuk var mı deneyi)

Deney yaptım size hiç görmediniz.
Geleceğe yolculuk, geçmişe yolculuktan daha kolay. Dünyadaki zaman evrendeki ile aynı değil. Kişi uzaya gidip orada 1 kaç sene beklediğinde dünyada yıllar geçmiş olacak. Ayrıca dede paradoksu denen bir şey var yani eğer kişi geçmişe giderse ve dedesini öldürürse dünyaya hiç gelmemiş olacak. Geçmişe yolculuk, uzayda ki solucan deliklerini içinden geçebileceğimiz kadar büyütebilirsek teoride mümkün olabilir. Ancak bu delikler atomdan daha küçük. Bunlar sadece teori elbette, bir gün gerçek olur mu bilinmez.
http://i0.wp.com/all-funn...n-Titor-time-traveler.jpg
"gelmediklerini nereden biliyorsunuz" sorusu ile kontra yapacağım mevzudur. bu konu çok karmaşık kabul tam anlamı ile hakim olmam mümkün değil ama belki de bazı filmlerde de sürekli anlatıldığı üzere zamanın akışını değiştirmemek adına temas kurmuyorlar bizler ile. her şeyin aynen yaşanması gerekiyor ki bu yolculuk mümkün olsun belki bunu bozmak istemiyorlardır.

bir gün hiç bir endişe taşımayan delinin birisi aleti ele geçirir gelir belki belli mi olur * ışık hızı mevzusunu aşmak zor üstadım kütle sahibi olup ışık hızını aşmak neresinden bakarsan bak büyük sıkıntı..
Velev ki zamanda yolculuk var.

şu modern insan medeniyetine 100dür ama maxmax 1000 sene diyelim abartıp, ona rağmen kozmik zaman içinde bu süre ancak göz açıp kapayınca kadarki bir süredir ki belki geldiler evet geldiler ama denk gelemedik.

iki farklı çalışan saat düşünün, ikisinin de aynı saat aynı dakika aynı saniyeye denk gelip buluştuğunu farzedin.

Bilmiyorum ama. Çok zor, çok düşük ihtimal.
güncel Önemli Başlıklar