bugün

erkeklerin sıkıldım demeye çekindikleri zaman anlattıkları masalın giriş cümlesi.
çatal boynuzludur
(bkz: bu bir ömür de olabilir)
(bkz: bugün git yarın gel)* *
başarısız teknik direktörlerin ilk bahanesi olan geyik.
ilk duyulduğunda ne olduğu anlaşılamayan, düşünceye sürükleyip, sıkıldım demenin kısa yolumu izlenimini akılda doğuran hede.
(bkz: zamana birakalim)
esasen geyik değildir. senden sıkıldım demenin avrupai versiyonudur. genellikle dizilerden, filmlerdeki abilerden ablalardan öğrenilmiştir ve hakkını vermek gerekirse çokta işlerliği olan bir cümledir.
s*kt*r git demenin en kısa yolu.
kişinin kendi içinde çözemediği anlamlandıramadığı bazı şeyler varsa bunları düşünmek için söyleyebileceği bir cümledir zaman istemek. geyik etiketini yapıştırmadan önce biraz düşünelim. sizin bile anlayamadığınız çözemediğiniz içsel problemleri karşı tarafa anlatamazsınız bu yüzden biraz kendinizle kalmak istediğinizi ve zamana ihtiyacınız olduğunu söylersiniz. bu sorunların karşı tarafla hiç bir ilgisi yoktur bazen. ve aksine ona verdiğiniz değerden dolayı ilişkinizi zedelememek adına içinden geçtiğiniz bu dengesiz dönemde biraz yalnız kalmayı tercih edersiniz. tabi bu noktada ondan da yardım almanız mümkündür ama bu da bir tercihtir. sizinle ama her daim somurtan sorunlu birisi mi , yoksa geri döndüğünde bazı şeyleri ardında bırakıp çözmüş ışıl ışıl gülümseyen birini mi görmek isteriz karşımızda. onu biraz rahat bırakın ve müsterih olun. karşı taraftan zaman talep etme bazen çok yerinde ve gerekli bir istek olabilir. olumsuz düşünüp bir felaket senaryosundan diğerine koşmaya gerek yok. bardağın dolu tarafını görün ve güvenin. yapmanız gereken sadece bu.
-evladım kagidini ver, sinav bitti.
-zamana ihtiyacim var
-¿?ÌÊq&#;\
yok aslında seni istemiyorum ama arada canım sıkıldıgında benimle ilgilenen bana sevdigini soyleyen benimle mesajlasan konusan ilgisine ihtiyac duydugum birilerine ihtiyacım oluyor bana kendimi güzel hissettircek birileri..binevi karsidaki insan bunu soyluyormus gibi dusunuyorum zaman kavramı kullanıldıgında ...
zaman kölen olsun senin ben olmam diyerek geçiştirilecek dönemdir.
her onune gelen bunyenin sarfetmesiyle anlamini yitiren oysa ki herbisiyin ilaci olan sevgili zamanla herseyin iyi olacagi gercegini geyige ceviren durumdur.
paraya ihtiyacim var demektir, ne de olsa vakit nakittir.
- ahmet zamana ihtiyacım var.
* hayırdır hayatım kabız mı oldun?
ayrılmayı kafaya koyan kızların can simididir.
zaman her zaman cömertçe davranmasına rağmen insanların zamana doymaması.biz buna iktisatta doymama noktası deriz.doygunluktuntan sonra marjinal fayda azalır.