bugün

işin daha garibi ismail, Serkan ve Merve taşçı'nın son 2 sene içerisinde neden siyasi muhabbetlere girip, yorumlar yaptığıdır.

Tabi ki her vatandaş gibi siyasi fikirlerini yazabilirler... ama 2 sene öncesine kadar 'inci siker, haberself len amg, bitcoin çok iyi abi' kafasıyla yaşayan adamların bir anda kanaat önderi kesilme sebeplerini bir türlü anlayamıyorum.
"Solcu ve siyasal islamcıların amerika nefreti hayra alamet bişey değil. Amerika’nın şöyle bir özelliği vardır genelde haklı çıkar. Tarih ve vicdan önünde en doğrusunu yapmayı seçer...
Amerika yok suriye’de, ama Ruslar var. Evet YPG’ye saçma bir destek veriyor.Sebebi Halepçe katliamında kendilerini suçlu görmeleri."
hani Amerika'nın yaptıklarını bilmesem "Amerika ben senin hakkını nasıl öderim ahirette" diye ağlayacağım.
coinlerden zararım 52bin TL. Bende diyorum niye sözlükte kanaat önderi gibi davranıyorum ilahi ben çok tatlıyım. Benden çok daha tatlı çokomel suratlı ismail'e daha iyi bir ortadoğu uzmanı olabilmesi için link bırakıyorum.

http://www.zaytung.com/blgdetay.asp?newsid=283983
Zall'ın ne demek istediğini anlayacak zekası olanlar konuşsa daha seviyeli bir tartışılan bilgi paylaşılan başlık olur.

Mesela: NATO dan çıkma-çıkartma tehditleri.
Olur ya NATO dan çıkarsak...
Türkiye cumhuriyetini tek parça tutacak güç sizce Rusya mı?
S-400 mü?
Yugoslavya paramparça oldu, Suriye parçalandı, ırak parçalandı.
Düşünün bu ülkelerde s-400 yok muydu? Veya bu model o zaman ki hava savunma sistemi, uçaklar tanklar yok muydu?
Rusya kılını bile kıpırdartmasına izin verilmedi.

Sahi ya Ukrayna nasıl ayakta kaldı? Rusya'nın kalbindeki hançer.
NATO sayesinde...

Türkiye'de bir Kürt devleti kurulmasında en büyük engel NATO ve birleşmiş milletler gibi kuruluşlar olup yapılan antlaşmalar ile güvence altına alınmış hükümranlık hakları.
Eminim zeka seviyeniz ne demek istediğimi anlamaz.

S-400 ihtiyaç mı?
Evet, patriot da ikisi de ihtiyaç.
Şöyle düşünün 15 bin liranın var ve sepet yapıyor, 5'er bin lira döviz altın TL olarak ortaya paranızı tutuyorsunuz.
Kapiş?

Peki sorun nerede?
Bu tartışmaların problemlerin kaynağı ne?
2. Dünya Savaşı'nın siyasi kurtları olan Stalin hitler Churchill Roosevelt karşısında tilki ismet inönü gibi bir siyasetçi komutan devlet adamı sayesinde ülkemiz savaş dışı kaldı.
Şu an ismet inönü çıkaramadığımız ve elde ki monşerleri (!) De yok ettiğimiz için bu krizleri yaşıyoruz.
ya bu çocuk bu sözlüğü kurduğunda daha zekiydi.
4 g bağlantı yeni çıktığında 4gnin 3gden çok daha fazla veri harcayacağını ve kotaların çabuk biteceğini saçmaladığından beri bu adamı hiç bir şeklide ciddiye almıyorum. Düşünün bir de bu adam sosyal medya yönetiyor internetden para kazanıyor...