Daha çok millet ittifakından oy kazanmaktadır yani yanlış bir söylemdir akpden vazgeçenler ise genellikle kararsız olan tarafa kayıyor.
zafer partisi akp-mhp ekseninden kopan seçmenin de, basiretsiz muhalefetten sıkılan seçmenin de oyunu alıyor. bizim mahalledeki 60 yaşındaki bakkal bile zafer partisini desteklediğini söyledi, ki bu adam eskiden hep mhp'ye oy atmıştır. sanılandan hızlı bir şekilde yükseliyor fakat ümit özdağ'ın da bu yükselme dönemindeki söylemlerinde çok dikkatli olması gerekiyor. iletişim ekibini genişletmesi lazım. her zaman övecek değiliz yeri gelecek eleştireceğiz tabii.
ümit özdağ ülke vatandaşının ortak sorunu olan sığınmacı ve bunun önlenmeyişine neşter vurdu ve her kesimden insanın oylarını alacağını düşünüyorum ben sağ-sol farketmeksizin. yıllardır milliyetçiliği kötüleyen insanlar şimdi ülkemde sığınmacı - terörist istemiyorum diye haykırıyor. biz bunları yıllardır dile getirdik hep kötü olduk. senden daha çok haklara sahip olup karımıza kızımıza salça olup ülke huzurumuzu yerle bir etmeye başlayınca gerçeklerin farkına vardınız. geç olsun da güç olmasın ülke hepimizin sonuna kadar sahip çıkmamız gerekiyor.
şu anda muhalif olan ali babacan ve ahmet davutoğlu da akp'liydi, hem de en hasından, hatırlatalım. onlara da biraz şüpheyle bakmak lazım.
CHP den giden sazanlarda olacaktır.
Arkadaşlar arkadaşlar daha seçim günü bile belli değil daha ne sular akar köprünün altından.

Ben en çok gezen ve çalışanın kazanacağını hissediyorum.