bugün

ligde 35 puanda bulunan elazığspor'un başına, elazığspor 7 haftada 3 puan toplayabilmişken geçmiştir.

bu süreçte galatasaray'ın 14, fenerbahçe'nin 12, beşiktaş'ın 8, trabzonspor'un 12, bursaspor'un 10 puanı vardı.

--22 hafta sonra--

şimdi 29. haftayı kapattık, elazığspor 35 puanda. yılmaz vural, 32 puan toplamış takımıyla.

bu süreçte galatasaray 45, fenerbahçe 43, beşiktaş 41, trabzonspor 25, bursaspor 36 puan toplamış.

elazığspor dışındaki 5 takımın kadro kalitelerini düşünün, elazığspor'un kadrosuna göre kıyaslayın, puanlara bakın.

sonuç: çok büyük adam, çok.
gezelim görelimde bu sezonun ikinci yarısındaki durağı muhtemelen iç anadolumuzun şirin kenti konya olacaktır.

http://www.sporx.com/futb...ral-konyadaSXHBQ223137SXQ
Hep ligden düşürecek değil ya. Bu sefer de Göztepe'yi süper lige çıkarttı.
igor tudor, ismail kartal, slaven bilic, bülent korkmaz, gheorghe hagi, carlos carvahal hatta ve hatta jan olde riekerink gibi deneyimsiz hocalari takimin basina gecirmekte bir beis gormeyen 3 buyukler bu adama niye ve nasil sans vermiyor anlamiyorum.

ulan tamam, adamin deli dolu bi havasi var, belki alay edilecek bir tarzi var istediginiz karizmaya sahip degil tamam da ulan deli ibo, selcuk sahin, umit ozat, sabri sarioglu gibi adamlar da futbol oynadi yillarca bu uc buyuklerde.

teknik/taktik/tecrube acisindan yukarida saydığım hocalarin hepsini cebinden çıkarır yılmaz hoca, motivasyon katkısı da çabası, bir tek karizması yok daha doğrusu matrak bir adam biraz ama o da çalıştığı takımların hep küme dusme potasinda olmasindan kaynakli. Adam başarı olmayinca makaraya vuruyor ne yapsin amk.

igor tudor denen gavattan bin kat fazla hak ediyor bir uc buyuk deneyimini. bu adama ölmeden bir büyük takim yonettirmeyen 3 buyuklerin yoneticilerinin abv.

not : bugun yaptığı ayni anda 3 degisikligi gotu yiyip de yapacak tek adam var bu ulkede o da fatih terim. birine her kapilar acilirken otekinin asansor hoca olmasi kafamda soru isaretleri olusturuyor.

zafer editi : tebrikler hoca, insallah bir gun hak ettigin noktaya gelirsin.
yılmaz hoca'nın futbolcu kartındaki yapıştırmaları tamamlar gibi ülkedeki tüm illeri tamamlayacağını hedef koymuştum kafamda. onun değil belki ama benim hedefim buydu.
Kurtarıcı olarak Düşme potasındaki, takımların başına getirilen, ve düşüren teknik adamdır.
Yılın birinde iki takımı birden düşürmüşlüğü vardır.
samimi adamdır:

http://img294.imageshack....6/ntvspor222201001345.jpg
"3 5 2 taktiğinin babası, yaratıcısı benim" diye bir lafını duymuştum yılmaz hoca'nın. açalım:

3: yılmaz hoca'nın sezona başlarken çalıştırmak istediği takım sayısı.
meali - yılmaz hoca 3 takım parolasıyla sezona başlar.

5: yılmaz hoca'nın türlü nedenlerle bir sezon boyunca çalıştırdığı takım sayısı.
meali - yılmaz istedi 3 takım allah verdi 5 takım.

2: yılmaz hoca'nın aynı anda çalıştırmak istediği takım sayısı.
meali - milli takım + fenerbahçe'yi verin. başka bir şey istemiyorum.
yerli milli takım hocalığı için kendisinin de göreve hazır olduğunu yabancı hoca istiyorlarsa da kendisinin aynı zamanda alman vatandaşı olduğunu söylemiş kişilik.*

http://www.ntvmsnbc.com/id/25009916/
görsel
bence yalnış meslek seçmişti zaten

komedi filimi gibi adamdı

-ya düşmesi kesin takımın başına geçer ki

kim olsa o takımın düşeceği belli,

böylece yönetim sorumluktan kurtulur

tüm suç buna yıkılırdı

- ya da düşmesi muhtemel o takım

eğer o sene düşmekten kurtulursa

ertesi sezon ilk iş bunu kovar yerine başkasını alırlardı.

bu komedi tarzı işleri yüzünden çok daha büyük isimlere gidecekken

gidemedi.

bir çok şarlatan sahtekarın aksine futbola çok emeği geçmiştir.

ama komedi işleri de finişi oldu.
ntv spor'da yardırırken iktidar hırsı konusundan da bahsetmeye başlamışken yayını bitirilen adam gibi hoca. belki ilhan cavcav hakkında konuşuyordu ama üzerine alınanlar olmuş herhalde...
Yorumları gayet güzel. Hızlı çıkmamız lazım dedi ki doğru, çağların pozisyonuna el yok dedi bence de yok vücuduyla birleşik. Oyuncu değiştirmek lazim dedi haklı, 5 kişi ileride bekliyor top atacak adam bulamıyorlar dedi bu konuda da haklı.
Acilen fenerbahçenin başına getirilmesi gereken td.

Vural, küme düşmeme mücadelesi veren ekipleri daima kurtarmıştır.

Hahahahahah
Yorumculuğa başlamış hoca. Evet.
güncel Önemli Başlıklar