bugün

yılbaşını tam anlamıyla kutlamayan insanlardır. yarılmış bir hindi içine doldurulan içli pilavın yanında içilecek bir kaç kadeh şarap ile yılbaşına girmek gibisi var mıdır azizim? yılbaşında bunu yapmayıp biber dolması yiyen var yahu. yüzyıllardır süren bir geleneğin bizde yaygın olmamasına gerçekten şaşırıyorum.
(bkz: hindiyle duygusal bağ kurup tecavüz eden insan)
(bkz: YILBAŞINDA yarak yemeyen davarlar)
yılbaşında kendisini hindi yemek zorunda hisseden insana şaşıran kişinin olayıdır.

yılbaşını kutlamak, yeni yıldan iyi şeyler ummak gayet normal düşüncelerdir. fakat asıl bilinmesi gereken insanların yüzyıllardır sadece kutlama yapmasıdır,hindi yemesi değil.. çünkü hindi yemek daha çok noel ile bağıntılıdır. ve noel de hristiyanların inancıdır. bunu yılbaşında da yapabilirler o ayrı.
anlayamadığım, nasıl insanların kendi adetleri ile yaşamaya devam etmesi veya diger ülke vatandaslarına diger din mensuplarına özentilik yapıp kişiliğini korumasına şaşıran insanlar olması.
biber dolması yediğimi nerden çıkartıyorsun? ben direk cool dolduruyorum.
türkiyenin yüzde 95 i.
not:yılbaşı kutlamanın anadoluda yaygın olduğunu sanan istanbul piçine cevaben yazıldı.
kaldı ki istanbul bile türkiye nin yüzde 20 ye yakın nüfusunu kapsamasına rağmen orda bile yaygın değil. nerde yaşıyon sen ya?
her ay götünü avuçlayan pislik insanlardırlar.
yemeyince bir yeri eksilmeyecek olan, yılbaşında istediği gibi beslenmenin tadına varmış insandır.
(bkz: yemezsen ölür müsün)
yılbaşında hindi yemeyen insanlar türk ve müslüman insanlardır.
hindi noelde degil şükran gününde kesilir.
yılbaşında hindi bi bizde var.