bugün

değerli ve aziz kardeşlerim, yüzük kardeşliği diye bir şey çıkarmışlar.. biz milletin iradesi ile geldik, gücü sandıktan ve güç yüzüğünden aldık, seçimle başa gelmiş hükümeti üç beş hobit indiremez. güya ayrık vadi'de toplanmış üç ırk, güya kardeşlik kurulmuş, iyilerin yanında olmuşlar, biz bu oyuna gelmeyiz, milli irade varsa o da burada mordor'da, isengard'da.

gezi parkında; hasım çekici, elf okları, langor, ihang, sting, anduril bulunmuş, belgeleri var. zamanı gelince dahasını da açıklayacağız. benim polisim dahasını da bulacaktır. biz hobit olmayı da iyi biliriz. dinimizce kur-an kutsaldır; hiç kur-an bulundu mu orada ? hayır. orc kuvvetlerimizden kaçan direnişçiler camiye ayakkabıyla girip, içki de içtiler onu da açıklayacağız. işte cehape zihniyeti tek parti döneminde yaptığı gibi güç yüzüğünün hükmüne karşı geldi.
gezi parkına yapılacak projede cehape'nin imzası da var, 16 güç yüzüğünü de kabul ettiler. neymiş efendim ? herkes özgürlükleri peşindeymiş.. kimse kusura bakmasın, milli iradeye karşı gelinmez. minas trith , rohan darbe planlarını da bulduk ve açıklayacağız.

aziz değerli kardeşlerim, bunlar yakmayı yıkmayı iyi bilirler ! başörtülü nazgul bacılarımıza saldırdılar. daha dün... daha dünnn amon sur'da yaptıkları yıkımın ekonomimize zararı 2 milyar dolardır. goblin kardeşimi tahtından etmişlerdi. kamp kurdukları her yere büyük-küçük abdestlerini yapmışlar af edersiniz ! grima kardeşime haksız yere saldırıp tartakladılar. aziz muhterem theoden'i ayartılar.. neymiş efendim ? theoden'i benim bakanım saruman büyüsü altına almış. yalan vallahi yalan billahi yalan ! bizim dinimizde, kitabımızda büyü günahtır.. ama onlar işte onlar kuran'dan acayip kaçarlar..

değerli kardeşlerim, şurayı bi açalım. şurayı açalım. bir goblin kardeşimiz bayıldı. hemen sıhhıyeyi çağırın. 'her yer mordor, her yer güç yüzüğü' pankartını da indirelim arkadakiler göremiyor.

biz efendiliği de iyi biliriz ama biz orta dünya'nın hizmetkarıyız. bu çapulcular moria'da benim polisime saldırdı, khazad-dum köprüsünü yıkıp orada onlara engel olmak isteyen bir emniyet amirimizi düşürdüler, buradan balrog'un ailesi ve yakınlarına da baş sağlığı diliyorum sevgili kardeşlerim.
aziz ve değerli kardeşlerim, daha düne kadar girilmez denilen miğfer dibi'ni halka açmadık mı ? mesele 2 ağaç meselesi değilmiş demek. fangorn ormanındaki ağaçları kesmiyoruz, söküp başka yerleri ağaçlandırıyoruz.. biz ithilien'e, mordor'a, harad'a, rhun'a 4 milyar ağaç diktik. gondor topraklarına geçtiğimiz ay 2 tane han ve konaklama tesisi yaptık. her yere hizmet götürüyoruz.

uruk-hai arkadaşlarımız, demokrasi sınavından başarıyla geçmiştir. biz ne yüzüğü nede efendiliği sizden öğrenecek değiliz. biz yüzüklerin efendisi'ni de iyi biliriz hamdolsun.
bir bombadil cümlesi.
(bkz: ayrıkvadi yıkılacak avm yapılacak)
(bkz: üç beş çapulcunun kurduğu kardeşlik)
(bkz: bu ülkeye yüzüğü biz getirdik)
(bkz: işte bunlar hep aysıngard zihniyeti)
(bkz: saurona pabuç bırakmayız)
(bkz: hobbitleri evlerinde zor tutuyoruz)
(bkz: minastrithi savunmayı sizden öğrenecek değiliz)