bugün

memlekette milyonlarcası vardır maalesef. az önce kartal-kadıköy metrosu'nu kullandım, çıktım yürüyen merdivenin solunda kolumu yasladım dinleniyorum. bakın altını çiziyorum, "dinleniyorum" sadece. diğer pezevenkler gibi yandaki merdivenler dururken, yürüyen merdivende yürümeye çalışmıyorum. neyse efendim, benim gibi düşünceli insanlardan da çok vardı allah'tan önümde, şanslıydım... arkadan böyle puşt gibin, ibne gibin uzun saçlı, kemalist, layik, atayis kılıklı bir serseri kolumdan tutup "utanmıyor musun yürüyen merdivenlerde yürümemeye amına koduğum" diyerek, kadıköy'ün bilinçsiz halkını galeyana getirdi ve yaklaşık 80 kişilik bir insan sürüsü tarafından linç edildim. şu anda her tarafım kan revan içinde. ne yapsam, nerelere gitsem bilemiyorum. o düşünceli insanlar olmasaydı belki şu anda rahmetlik olmuştum.
Acelesi vardır belki?
hiçte gerizekalı değildir. hem yürüyüş hızını hem de merdivenin hızını kullanmak istiyordur.
(bkz: hoppala paşam malkara keşan)
Sol tarafi kullaniyorsa hic bir sorun yoktur. Zaman kazanir. Akillidir.
yürüyen merdivende yürüyen, yürüyecekse neden normal merdiveni kullanmadığını anlamadığın insan evladıdır.
verecen buna soldan kıdemli albayı o görücek.
acelesi vardır. herkes senin gibi issiz mi hıyar.
yürüyen merdivenin amacını bilmeyen zırtapozun hedelemesi. sen hayvan gibi tüm merdiveni kapatırsan, acelesi olan yürüyen merdiveni yapılış amacında kullanmak isteyene engel olursan ne yapsa müstahaktır.
aceleleri vardır. Metroya yetişcem diye zıplaya zıplaya iniyorum bazen.
ters yürüyorsa gayette akıllıcadır. kalori yakmaya çalışıyordur.
güncel Önemli Başlıklar