bugün

(bkz: ak parti seçmeni)
(bkz: baş belası kardeş)
bizim lezettleri sürekli araklayan zamanında denize dökülen komşu ülkedir.
ben yunanistanlıyım. türk arkadaşlarım devamlı soyumla dalga geçer "sizleri denize döktük" diye. onlara ben her zaman teşekkür ediyorum. iyi ki dökmüşsünüz de dibinizdeki adaları biz almışız.
anavatanı smyrna ve çevresi, yani bir diğer deyişle iyonya olan helen kavmi. doğu toplumları tarafından bütün helenlere verilen isimdir ki yanlıştır.
anadoluyu zorla helenlestirmis, oradaki pek cok kulturu yok etmisler sonra da sanki burasi hep helenmis gibi turkler helenlerin kulturune oyle boyle etti der.
görsel
Anadolu'da dincilerin milli mücadele döneminde "Yunan ordusu Allah'ın ordusudur" diye fetva verdiği dincilerin sakso çekmeyi en çok sevdiği ikinci millet birinci (bkz: ingilizler)

(bkz: iskipli atıf)
egede hakaret cümlesidir. "yunan dölü" derler kızdıkları birisine
hoş değil tabi. insanların milliyetlerinin aşağılanması doğru değil.
Giritlilerin büyük bir kısmı saf kan Yunan'dır.

Ama hepsi sözde Atatürkçüymüş gibi görünerek ülkeyi uçuruma sürükleme amaçlı insanları manipüle ederler.

Hatta sözlükte de var bir tane.

ismi lazım değil.

Yine de ben çok seviyorum kendisini.

Çünkü şakalaşıyorum bilindiği üzere...
Fransa'da Allahuekber diyerek kiliseye saldıran şüpheli
Yunan Ortodoksmuş.

https://twitter.com/yusuf...tatus/1323226371129249794

UPDATE Attack on Orthodox Priest in Lyon seems to be an
intra-communal affair | Suspect is Greek Orthodox adherent .

https://twitter.com/micha...tatus/1322870209271730176
Başlıkta sıkça bahsedilen "nefret" mevzusu hakkında genel bir yanılma mevcut. Yunan halkının türklerden nefret ettiği falan yok (edenler de var o ayrı bir mevzu). Halkın nefret ettiği asıl mesele türk hükümetinin dış politikada yaptığı davranışlar. Tıpkı türkiye'de yaşayan halkın yunanistan hükümetinin davranışlarını doğru bulmaması gibi.

Yani bir türk, yunanistan aleyhinde bir laf ettiğinde nasıl ki aslında kastettiği halk değil hükümet ise bir yunan türkiye aleyhinde bir laf ettiğinde ise asıl kastettiği yine halk değil hükümettir. Bunun haricinde cidden iki tarafta da toplumdan nefret eden aşırı milliyetçileri adam yerine koymuyorlar zaten.

Aradaki ince farkı bilmek lazım.
Boş millet.
çin'in Guangdong eyaletinde yer alan yarım milyon nüfuslu ilçe.