bugün

Şüphesiz ki ANTALYA'da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesindeki çalışanlardır. Görüntülerde yer alan personel, olay tarihinden kısa süre sonra işten çıkarılmış. ben de annemi antalya'nın özel bir hastanesinin yoğun bakımında kaybettim. allah belanızı versin lan.

http://www.milliyet.com.t...kip-gobek-gundem-2400883/
http://www.hurriyet.com.t...p-gobek-atmislar-40373625

görsel
görsel
görsel
görsel
morgda selfie çekinen sağlık çalışanlarına nazaran daha normal olan gruptur.

milletin ruh sağlığı gerçekten bozuldu arkadaş. eskiden biz böyle değildik ya. memur olan ya da işçi olan insanlar daha aklı başındaydı, daha duruşu olan, daha sakin insanlardı. bizi böyle yapan ne ola ki?
amaçlarının ne olduğu merak edilen çalışanlardır.

hayır yani amaç ne amk.
Ameliyathanede mp3 dinlemekten daha abest olmayan durumdur.
ben yadırgamadım çünkü işlerini ihmal ettiklerini düşünmüyorum ve bir sinir boşalması olarak görüyorum.
o insanlar akşama kadar belki sabahlara kadar ölüm, kan ve acı ile başbaşalar. 1-2 gün değil meslek hayatları boyunca.
ne bekliyoruz yani hergün oradaki hastalarla aynı acıyı çekip ölmelerini mi. onlar sağlıklı dinç olmazsa hastalara kim bakacak.
ayrıca sinir boşalması olayına bi bakalım. o an kendinde olduğunu sanırsın ama vücud başka telden çalar. için ağlar dışın oynayabilir.
aynısını anneannemin vefatında ailecek yaşadık. 2-3 saat ağladıktan sonra kendimizi bir anda bişeylere gülerken bulduk.

tekrar söylüyorum işlerini ihmal ettiklerini sanmıyorum. hatta o neşeli atmosfer belki hastalara bile iyi gelebilir.
Evet, sağlık çalışanları tüm gün insan sağlığıyla ilgileniyorlar ve bu onların omuzlarına fazladan yük bindiriyor. Heran dikkatli, dinç ve güleryüzlü olmaları gerekiyor. Elbette ki onlar da stres atmak için bazı yollar bulacaklar. fotoğraf ne şekilde çekildi bilmiyorum ama hemşire odası, personel odası vs. odalar varken yoğun bakımda bu şekilde fotoğraf çekip paylaşmak olmadı.
çok fazla abartılmamaaı lazım bence. arkada yatan hasta bile gülümsüyor. eğer orda ağır hastalar vs yoksa anlık olarak böyle birşey olmuş olabilir. yargılamak gereksiz bence. sağlık çalışanları ülkenin en yoğun ve stresli işlerinden birini yapıyor.