bugün

Yıkılasın yozgat!

Yerle yeksan olasın yozgat!
görsel
YiNE Mi mağdur lan bunlar?
Yozgat'ta Mardin'li işçilere yapılan saldırılar nedeniyle şehir dışına çıkarılmasına ekşi sözlükte yapılan yorum; doğru karar, ne yani Yozgat'lılar mı şehir dışına çıkarılacaktı?

Olan, yaşanan durum ne bilmiyorum.
Kim kime ne diye saldırmış, Türk Kürt Yozgat Mardin umurumda da değil. Beni böyle şeyler de ilgilendirmiyor. Yozgat'ta Kürtlere, Mardin'de Türklere de saldırılar olabilir. Etnik kimlik din mezhep çıkar vb nedenlerle insanlar bir birine cahilce gırtlağına sarılabilir, bunlar sorun değil, Dünya'nın her yerinde böyle şeyler olabilir.

Bırakın insanları doğaya bakın, hayvanlar bakteriler virüsler hücreler yaşam av üreme alanlarını korumak için böyle davranır.
Yaşamın dinamiği içinde bunlar olur.
Siyasi ideoloji din kimlik eksenli saçmalamaya ne vaktim ne zekam müsait değil.

Beni ilgilendiren şey Türkiye'de bir insanın çalışma ve seyahat özgürlüğünü devletin sağlayamaması.
Devletin (mülkî idarenin) aciz kalması.

Mardin'de bir Yozgat'lı, Yozgat'ta bir Mardin'li saldırıya mı uğramış?
Suçlu her iki tarafta kim varsa onu-onları eterne eder, gruptan soyutlar, suç olan fiil yüzünden bu olaylar çıkmış ise bunun sorumluları ile bu gerekçelerle insanlara topluca saldırıp suçlu masum demeden tüm bir gruba yapılan tacizin saldırının sorumlularını kendilerini yasa koyucu uygulayıcı konumuna sokan bu insanları da alıp cezalandırırsın.

Daha da basit olarak anlatmak gerekirse; dört çocuğu olan bir baba, oyuncağını aldı diye kardeşinin kafasına sopa ile vuran çocuğunu ailenin huzuru için onu evden kovup sokağa atar mı veya kardeşinin oyuncağını alan kafasına sopa yiyen çocuğu evden yollar mı?
Ya da böyle bir şeyin bir daha meydana gelmemesi için otoritesini gösterip böyle şeyleri engellemek için ceza verir, çocuklarına aile olma sorumluluk paylaşma vb değerleri mi aşılamaya çalışır.

Aptalca mı cahilce mi ne desem az gelen bir durum içinde olayı Mardin Yozgat Türk Kürt tartışması yapmanıza kusacağım geliyor.
Biraz insan olun, düşünün, muhakeme edin ve sorgulayın.
Tamam, eğitiminiz zekânız görgü ve muhakeme yeteneğiniz yok ama bari konuşmayın.
Konuşmayın da cahil olduğunuz belli olmasın, hiç olmazsa başkaları sizi akıllı sanır.

iç işleri bakanı umarım bu konu için bir müfettiş yollar ve Yozgat'ta mülkî idarenin durum hakkında davranışını sorgular.
yıkılasın yozgat!

yerle yeksan olasın yozgat!

Kahpe çocuğu sakarya 1
bu yozgat denen namussuz 2
görsel