bugün

an itibariyle patlak veren şey. başlık fikri : minik mavi balina

zaruri edit: olm yobaz dedik diye, darwinci olmayanlar yobazdır anlamını çıkardınız ya bir şey demiyorum. yok yok diyecem. evladım sözlük jargonunda inançlı kesime yobaz denmiyor mu mına koyyim. ben mi çıkardım lan bunu ortaya? yobaz dediysek elini eteğini dünyadan çekmiş ibadette allah'ın istemediği ölçüde aşırılığa giden kişiyi tanımlamıyoruz. bildiğin islamcı işte yahu.
bu karşılaşmanın taraflarının isimlerine baktığınızda karşılaşmanın sonucu hususundaki merakınız anında dinecektir.

(bkz: yobaz)
(bkz: darwinci)

tarafsız pek çok kişinin yobaz olmaktansa darwinci olmak isteyeceğine eminim.
kitap yazılır bu konuya.

vardı böyle bir kitap neydi adı? hah fareler ve insanlar. yazıyorum abi hazır olun:

maymunlar ve insanlar
tam ortada bulunduğum karşılaştırma.. kafa kafaya tokuşturup kıvılcım çıkartmayı düşünüyorum. açığa çıkan enerji ülke ekonomisine katkı yapar hiç olmasın. *
efendiler;
yapmayın etmeyin, darwinci nedir?
bu bilimsel gelişmeler sadece darwin'in değildir. bu gittikçe ilerlemekte olan bir bilimsel gelişmedir. yani evrim teorisi türlerin kökenini okuyarak bitmez. hem amaç yobazlığa sabit fikirliliğe karşı olmaksa bir tek darwin'le bu iş bitmez. lütfen düzgün sınıflandırmalar yapalım.
yobazlardaki biz hayvan degiliz kompleksinin hemen kendisini gosterdigi karsilasma.
grand ekinoks un üç boy farkla önden gittiği yarışı tu kaka bana, venividivici gibi yobazlar izlemekte.
yobazlara buradan bak kitap ta yazıyor demek istiyorum (#2606006).
topraktan ve adem'in sol kaburga kemiğinden yaratıldığına inananlarla, biyolojik evrime inananlar arasındaki karşılaştırma.
kafalarımızı koyalım kutuya, soru sormayalım diyen başlık.