bugün

bu sene yks sınavı sonuçları için ösym tarafından tarih belirtilmişti ancak yine de bir sürpriz olup olmayacağı merak konusuydu.

yks 2021 sınav sonuçları şu an itibariyle açıklanmamıştır. açıklandığı zaman buradan sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz: https://sonuc.osym.gov.tr/
açıklanmış, troll değildir.
https://sonuc.osym.gov.tr/
ben tahsilsiz, ortalama zekalı biriyim. hep okumak, mümkünse yüksek lisans yapmak istedim ama potansiyelim maalesef buna hiç izin vermedi.

dilerim tüm yazar arkadaşlarım, gönüllerine göre sonuç alırlar ve diplomalarını alıp ailelerine, vatana ve millete hayırlı işler yaparlar.

olumsuz sonuç alan arkadaşlarım sakın ha üzmesinler kendilerini. bu dünyada sağlıktan daha önemli hiçbir şey yok.
Yarım saattir yeğenime ulaşamadığım sonuçlardır. Herhalde sıçtı azıcık.
üçün birini aldığım sınavdır. sözelden 280 puanla 170 bine girdim. istediğim yer 150 bindi yine tutmadı, sağlık olsun ne diyelim.
Yine mühendis olamadım.
sınavda tam puan almışım ama ümidim yok çünkü mülakat ( torpilin diğer adıdır ) var ve şimdiden elendim.
Tyt'de bolca salladığım için sallamalarımın belki de hepsi ya da neredeyse hepsi yanlış çıkmış. Ben 4 yanlış olunca 1 yanlış eklenyor diye düşünüyordum. Ama yanlış düşünüyormuşum yanlış eklenmiyor doğru gidiyormuş. Sonra ayt'de çok güzel geçmemiş ama tyt'yi maalesef ki 5 puanla kaçırıp yerleştirme puanım hesaplanamamış. Aslında tyt'de sallamayabilirdim ama ben e-okul'a 0 geçecek diye düşünüp saklamayı tercih etmişim ve haliyle sallamalarımın da hepsi yanlış çıkmış. Ayt'den de çoğu yanlış çıkmış. Yıl sonu puanlarım 70 civarı. Tyt puanım: 145,küsur. Ama zaten ünv. okunmaya da pek istekli değildim. N'apalım. Hayırlısı büyümüş. Seneye girmeyi düşünmüyorum. Seneye gitsem hem para gidecek, hem kaç yılın ünv'le geçecek hem de alacağım maaş pek yüksek olmayabilir. Açıkçası biraz üzüldüm sonuçlardan.
görsel
Tc'yi kapatmış olarak yeni güncellememle resmi koydum önceki resmi bu siteden sildim. Yks sonucuna üzülmekten ve paylaşma isteğinden hiç aklıma gelmedi tc'yi kapatmak.
görsel
görsel
Eskiden ilk 5 binler 10 binler hep uludan çıkardı hey yavrum hey.
ben sınava gireli 8 yıl olmuş. 8 yıldır üniversite okuyorum. vay be amk.
Üniversiteye kapağı atınca rahatlamıyorsunuz arkadaşlar. O, tamamen lise hocalarınızın sizleri dizginleyebilmek için kullandıkları sahte bir motivasyon cümlesi(her nesil bu cümleyi duymuştur ve yeni nesiller de duymaya devam edecektir).

Mühendislikle alakalı sorunuz varsa, aklınıza takılan bir şey olursa yeşillendirebilirsiniz.
site yine ve yine çöküşlerde.
herkesin yaptığı kadarını belli eden sonuçlardır. bütün sene boyunca çalışmayıp bel bağlayanların, halı deseni izlemesine neden olur.
maalesef yine işsiz gençlerin önünü açacağını tahmin ettiğim sınavdır.
(bkz: eğitim fakülteleri kapatılsın)
geçen seneki sınav sonuçlarıdır. benim 19 yaşımda olduğumun bir kanıtıdır aynı zamanda.