bugün

çıkarken yan yakar. hatta yanlışlıkla o kısımda yemek yediğinizde çok acı vermekte.
sol framede gördüğümde başlığa bak dedirten cinsten, ama tanımıyla bambaşka olan. (bkz: yirmi yaşındaki dişi)*
orospu çocuğudur. nokta.
adı geçince bile ben onun taa* dedirten diştir.

okadar çok ağrır ki;

-uyutmaz
-yemek yedirtmez
-sinirden ağlatır
-adamı küfürbaz eder.
yaşayabildiğiniz kadar mutlu mesut yaşayın çektirmesi pek kolay değil.
balık istifi otobüse binmeye çalışan mal yolcu gibidir.
binme lan işte piç, acıyor.
4 20lik dişinide ameliyatla aldırmış bir insan olarak söyleyebilirim ki;

adamın ağzına sıçar.
damağı geniş olan insanlar için ilerde sorun teşkil etmeyecek diştir.
4 yirmilik dişi de ağzında olan biri olarak söyleyebilirim ki;

gerekiyorsa aldırın, gerekmiyorsa modaya uyup aldırmayın.

genelde gerekiyor gerçi, damak küçük olursa üst üste halay çeken dişlere sahip olabilirsiniz.
Ergenlik döneminde veya ergenlik dönemi sonrasında oluşan genellikle başa bela olan dişlerdir.
son süren 3. azı dişlerdir. genelde çenede kendilerine pek yer bulamazlar. sürmeleri sıkıntılı bir süreçtir. ağızda büyük işlev görmediklerinden de genelde ya sürmeden alınır ya da sonrasında çekilirler.
genellikle 20 yaş dışında her yaşta çıkma yeteneğine sahip dişlerdir. bazen 17 yaşında çıkarak insanı yaş bunalımına sokar.
bu dişin ismi değiştirilmelidir. 20 yaş dişinin 20 yaşında çıkanı pek az görümüştür hoş ben pek göremedim ya daha ne zaman çıkacağı meçhul.
çok az ihtimal çıkmaya bilirmiş. ben o az ihtimalin içindeyim. hiç ağrım sızım olmadı. bunu da fark etmedim zaten. bu konu konuşulurken -benim çıkmadı, dediğim zaman - nasıl ya? tepkilerine maruz kaldım. şimdi bununla ilgili entryleri okurken de bir burukluk oldu içimde. yani eksiklik gibi. çıkmama sebebi nedendir acaba?
kendisiyle ilgili pek fikrim olmayan bir diş. Eşek kadar oldum hala o dişim çıkmadı yada çıktı ve ben bilmiyorum yada hiç çıkmayacak. Onun çıkmaması benim çok normal bir insan olmadığıma kanıttır. Kendisi cidden herhangi bir yaratık ya da uzaylı ya da bu dünyadan olmayan acayip, gizemli bir varlık olabileceğime kanıtlar oluşturmaktadır.
insanların yeni nesil beslenme anlayışının, insanoğluna verdiği sayısız zarardan sadece biridir..

normalde insanlar et,sebze,meyve,kuruyemişler vs ile beslenirler..doğal gıdaları bunlardır..tıpkı goril ve şempanzeler gibi..

ama insanlar o kadar uyduruk gıdalar ile besleniyolarki, ergenlik dönemindeki diş ve çene gelişimi doğru olmuyor..kemikler yanlış gelişiyor..ağız kubbesi daralıyor ve dişler sığamıyor ağza..

normalde sert meyveleri,sebzeleri ve etleri yemek ve çiğnemek için evrimleşmiş dişler, yumuşacık ekmeklere, hazır gıdalara falan hiç alışkın değildir..

oluşan beslenme- gen uyumsuzluğu sonucunda dişler yamuk çıkmaktadır..dişleklik, diş çürükleri ve diğer bozukluklar bununla alakalıdır..

vahşi insan kabilelerinde bu tarz durumlara hiç rastlanmamaktadır..

bu insanlar diş fırçalamadıkları halde bembeyaz, kaya gibi sağlam ve sıfır çürüksüz dişlere sahiptirler kaç yaşında olurlarsa olsunlar..(( düşünün dişleri ile fındık,ceviz vs kırıp yiyorlar..dişleri ile sert bitki kabuklarını kırıp özlerini yiyorlar..))

bizim gibi unlu,şekerli ve ucube gıdalar yemeyip taze sebze, meyve ve et yiyorlar da ondan..
bu siktiğimin dişi ağızda bazen çıkmaz. çıksa bile ucundan azıcık gösterir.
ağızdan kist ve doku ameliyatı olmuş birisi olarak. hiç bu kadar rahatsızlık ve acı çekmemiştim.
Size tavsiyem şudur; 3 ayda bir olmadı 6 ayda bir rutin olarak gösterin dişlerinizi.
Yirmilik çıktı ama acımıyor, tribine ise sakın girmeyin. Aldırın gitsin!
ağız ve çene cerrahlarının işlerinin yarısı bu dişi çekmektir.
18-30 yaş arası erkeklerce arzulanan, reşit olmuş, ehliyet kursuna yazılan, ev hanımı kadrosundan değilse muhtemelen üniversite öğrencisi olan ve şu aralar sınavlarla başı dertte olan dişidir.
en olmadık zamanda çıkası tutan, ağrı yapan diştir. yeni nesilde hiç tam olarak çıkıp diğer dişlerin seviyesine ulaştığını görebilen yok. akıbetini koruyor.
(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yapan sözler)
yeni çıkmaya başlamış dişlerdir, sevgili yeni gelenler eğer mükemmel diş yapımı bozun, arkadaşlarınızla uyum içinde olmayın ağzınıza sıçarım.
iki yılda elliye yakın diş hekiminin çene ameliyatı yolu ile alınabileceğini belirtip, masadan ambulansla kalkabilirsin diyerek çekemediği, semt polikiliniğinde emektar bir diş hekimininse iki dakikalık normal çekimle can yakmadan insanın başından kurtardığı diş.
(bkz: her işin bir ehli vardır)
ilkellik belirtisidir.
sancılı bir şekilde çıkan diştir.