bugün

evet, insanı tırstıran bir ağrı yaptığı doğrudur, ama 10-14 gün sonra diş yerine oturuyor.

ilk başlarda çeneni açamıyorsun. Yemek yemek sıkıntı, yiyemiyorsun ki. En sevdiğin yemek çorba oluyor. ağzını açamadığın için daha çok tırsıp internetten biraz araştırıyorsun. Bakıyorsun ki sebep 20 yaş dişiymiş ve çözümü için çekilmesi lazımmış. Hadi oradan!

Allah bu dişi boşuna yaratmadı diyip sabreden kişiler, misal ben, sabrettim ve 12 gün sonra rahat ettim. Dişimi de kaybetmemiş oldum.

Bütün 20 yaş dişi çıkarken acı çeken, çenesini açamayan insanlar dişçiye gitse ne para kırarlar dişçiler. 12 gün sonra ağzımı çok rahat açmaya başlamıştım.

iddia edildiği gibi kolay çürüyen bir diş değil, aksine en zor çürüyen diştir.

Allahın bu dişi yaratmasının sebebi bilinçsizce kaybettiğimiz çiğneme dişlerimizin yerine bir yardımcı diş görevi görmektir. Continet diştir.

Bu dişin yeri vardır, Geçer güzel kardeşim, sen sabret.

Edit: küçük bir çene yapım var. Bazı kişilerde hiç ağrı olmadan bu diş çıkar, çünkü çeneleri geniş yapılıdır.

Ben kendi çeneme, dişin çıktığı yere bin uğraş vererek baktım defalarca, görünce çok endişelenmiştim. Ulan bariz yer yok nasıl çıkıyorsun oradan? üstelik yanlış yöne, geriye doğru çıkıyor. Benim küçük çenemde yeri varmış ve yönü de düzelmiş. Halen hayret ediyorum kendine yoktan yer yaptı resmen. maaşallah.

işin özeti iki hafta bir sabredin derim. Ben bunları yaşadım.
çene yapısında o dişleri sığdıracak alan yoksa, diğer düzgün dişlerin halen düzgün kalabilmesi için saçmalık değil aslında gerekliliktir.