bugün

(bkz: emeğiniz emanetimizdir)
Önemli olan bu dünyadaki sınav değil diye savunma gelirse hiç şaşırmam ahahaha.
Hep de bir hinlik var bu isin icinde dedigim sorular. Fizik haric fizikten bana ne.
ösym yi istifaya davet ediyorum. tek başıma ediyorum, hemen şimdi.
bakın susmayın her sene böle oluyor. gençlerin hayatlarının 1 senesini duruma göre 2 senesini harcayarak çalışmasını böyle bir saygısızlıkla cevaplamayın. gençler bu işi bu kadar ciddiye alırken bir kurumun bunun gibi hatalara mahal vermesi kabul edilemez. 1 sorunun bile hatalı olması kabul edilemez.

--spoiler--
cemaat iktidar kavgasıdan öğrenciler bile etkilendi.
--spoiler--
Oha dedirtmiştir.
Hay ben bunların yapacağı işe.
Konu hort. Her sene oluyor.
"ohaa". doğruysa baya kişinin canı yanıcak gibi... boş bırakanlar oluyor.
sadece o soruyu isaretliyenlere puan verilmeli. bos birakanlara net verilmemeli.

derece hedefleyenlerin muallakta birakan yanlislar.
turkiye 1.liginden 2000.ligine.kadar atar.bu sinav da.
Abartılmış.
(osym ye uyuz biriyim ama bu kadarıda ..)

Fizik sorusu 3. De yerçekimi ivmesini çocuk bilmek zorundadır osym nin boyle bir yükümlülüğü yok. (her sınav vermesi onu sorumlu yapmaz)

Fizikte ortalama hız yerine hız yazılması evet gereksiz ama o soruyu yapacak adam zaten anlar.

Problemlerde soruların anlamı farklı sonuçlar çıkarır demiş bunu kesinlikle kanıtlamalı demeyle olmaz.

Fonksiyon sorusu çoğu öğrencinin üst sıralarda yer almasını sağlayacakken eğer iptal olursa iptal olma sebebini dahi anlamayan bir kitle ( öğrenciler) sıralamada olumsuz etkilenecek.

Biraz fazla abartılmış adete osym ye bok atmaya çalışılmış ..

şu kek soruları bile çozemeyenler eksici tayfa .
ösym kitapçığında yanlış sorunun işaretlenmese dahi artık herkese puan verildiği yönünde bir duyum aldım ama. entrylere bakarak böyle bir şeyin olmadığı kanısına vardım. gerçekten yanlis sorular vardı.
Ygs de türk dili ve edebiyatı da varmış mk ama ben görmedim tüh yaaa...

Olum adamlar olmayan dersten soru iptal etmiş , helal olsun.
ulan ösym tam bir yıl vaktiniz var nasıl yanlış sorular hazırlıyorsunuz? hiç dikkat etmiyor musunuz amk? ya da sınava son gün çalışan öğrenciler gibi sizde sınav sorularını son gün mü hazırlıyorsunuz? her sene aynı bok la.

tövbee...
Bu 10 soruyu yanlış işaretleyene puan verirler, boş bırakana vermezler. Adam o soru yanlış diye boş bıraktı belki kıllandı diğeri de salladı belki o soruyu. Emek harcayıp sonucu bulamayana puan verme sallayanın sonucunu doğru kabul et. E hangi akla hizmet?
Soru hazırlamayı dahi beceremeyen kurumdan mantıklı bir şey beklemek de ayrı bir saçmalık olurdu zaten.
2015 lysde de kimyada yanlis soru gordum isaretledim bos birakmadim bu muhabbetten , kime puan verildi bilmiyorum. sonradan dendi yanlis soru diye. artik sorgulamayi biraktim, biraz kendi sorunlarim biraz sanssizlik derken boku yedim zaten bir de hakkimin yenmesini tartcak gucum yok.
eğer ki doğruysa hatalarını düzeltip basın açıklamasıyla tekrar yapmayacaklarının güvencesini vermeli ve sonraki sınavlarda da bu dediğini uygulamalı. onca insanın hayatıyla oynamasın lütfen dikkat etsin.
Iptal soruda herhangi bir şıkkı işaretleyenlerin cevabı doğru kabul ediliyor, hiç işaretleme yapmayan kişinin de o soru yok gibi farz ediliyor. Bazen de herkesin doğru kabul ediliyor.

Burada tamamen bir haksızlık var, yani iptal olan soruyu atan bir kimse de olabilir, onun cevabı doğru kabul edilirken, soru üzerinde uğraşıp belki hatalı olduğunu anlayıp veya anlamayıp eksik bilgilerle/bilgi karmaşasıyla çözemeyen öğrencinin sorusu yok sayılıyor. E iyi de kardeşim bu zaman sınavı, o çocuk o soruyla ne kadar uğraştı kaç dakikasını verdi bilemezsin ki. Nasıl böyle bir hakka girilebiliyor anlamıyorum. Bir de yaklaşık 10 soru. Yok artık yani.

Zaten türkçe sorusunda "1 saat otur 5 dk yürü" gibi bir paragrafla öğrenciyi trolllemişlerdi. Işin rezaleti burada başlıyor zaten.

Emeğiniz emanetimizdir deniliyor ama bu emanete hıyanetten başka bir şey değil. Nereden tutarsan tut haksızlık bu. Sınav iptali olsa da haksızlık, sorular doğru sayılsa da haksızlık, hiç sayılmasa da haksızlık.

2 milyon kişinin hakkını burada ödeyemiyorlar, öteki tarafta ne yapacaklar çok merak ediyorum. Ki onlar da bunun ne kadar zor olduğunu tahmin ediyorlardır herhalde, zira ygs din soruları..
bildiğim kadarıyla boş bırakanlara da puan veriliyor. geçen gün bir rehberlikçi söyledi hatta. fakat şöyle bir durum var o dersten en az bir soruyu işaretlemiş olmanız gerekiyor. işaretlemeyenlerin puan almayacağını iddia eden arkadaşlar aydınlatırlarsa sevinirim.
o vagonlu soruya nerdeyse 10 dakika mi harcadım sonunda da cevabi buldum. ösym nin doğru dediği şıkkı isaretlemisim. şimdi deniyo ki soru hatalı büyük ihtimalle herkese doğru kabul edilecek. Peki benim harcadığım 10 dk ne olucak? hay yapacağınız işi.
(bkz: kemalim yapmaz öyle şey)
Birçoğu bu ösym bir senede adamakıllı yanlışsız soru hazırlayamamış mı demiş, gençler kesinlikle haklısınız fakat ösym bunu bilerek yapıyor. Yani bilerek yanlış soru hazırlıyor ki öğrenci o soru üzerinde vakit kaybetsin, çözemedi diye motivasyonu düşsün. Yoksa o kadar uzmanın her sene hatalı soru hazırlaması mantık işi değil.
o kadar kul hakkı falan diyorlar bu çocuklar bu yanlış sorulara doğru bi cevap bulabilmek için kimbilir kaç sorudan oldular , bu da kul hakkı olmuyor mu ? yazık .
Ben de sınava girdim bilgi eksiğiniz var. 10 soru yanlış değil. 10 soruya itiraz edildi.
Ben yaptığım ışte bu kadar hata yapsam kesin işveren beni işten çıkarırdı. Birde
Benim aklımı test etmeye kalkışanlar benden daha mı akıllı yoksa seviyesi daha mı düşük sorunsalı var.
güncel Önemli Başlıklar