bugün

şaka maka bütün türkiye'nn taşak geçtiği çocuk. böyle olacağını bileydi birinci olmazdı kendi çapında rahat rahat yapardı espirisini.

ama espiri hakikaten çok kötü. öyle böyle değil inanılmaz kötü.
lan zaten kimse bu sınavla zeka seviyesinin ölçüldüğünü falan idda etmiyor. sınav birincisini de 2 milyon kişinin en zekisi sanmak ancak sistemden de sınavdan da anlamayan kişilerin yapacağı iştir. gel gelelimki adam başarmış aga. tutup saçma sapan bir espiri yaptı diye "kıızım! duydun moo yegase birincisi malmııış." demeniz kimsenin sikinde olmaz. ha bu şekilde kendinizi tatmin ediyosanız bilemem.

espiri de harbiden kötüymüş.
sınavı özetlemiş espridir.
adam ygs birincisi, hayır saygımdan bir güleyim dedim, yine gülemedim. beynim yandı...
O insanı tanımıyorsunuz. Bilmiyorsunuz. Kaç defa muhabbet ettiniz? Kaç defa onunla yatıp kalktınız? Ve nasıl bir şekilde bir insanı bu kadar kolay bir şekilde aşağılayıcı rencide edici konuşuyorsunuz? Bu hakkı kendinizde nasıl buluyorsunuz? O da bu sözlükte bir yazardir belki? Ya da tesadüfen okusa bunları ne hisseder? Siz ne hissederdiniz? Tarihe bakın 2013 çocuk 15-16 yaşında çoğumuzun en neşeli en delikanlı en aklı havada yaşı değil mi? Yani oradan zeka ile ilgili bir çıkarımı nasıl yapıyorsunuz? Tamam eğitim sistemi b*k bunda haklısınız ama o çocuğun zekasını nasıl asagiliyorsunuz? Bu bir seçme sınavıdır. Türkiye nin en büyük katılımlı sınavıdır aynı zamanda. Ve 1 milyonu aşkın kişinin barajı geçemediği sınavda 1. olmuştur. Hani tanımam etmem o çocuğu ama bu kadar hakaret ve asagilanmayi kimse haketmiyor.
kesin ip var amk.
-ygs birincisi bey ne yapiyorsunuz!

-bunu bu bunu alın dışarıya !
evet alalım sizi dışarıya

-Tarıkcim gel canım.
demek ki espri anlayışı böyle olmalıymış demeye sebebiyet. bir daha "neden mizah" diye tiye alırsam elalemi iki olsun.
2 yıl önceki tweet. büyük ihtimalle de çalıntı bir tweet. herkes espri yapacak diye kural da yok zaten.
Çocuğa kimse zeki değil diyemez çünkü bir insan zeki olmadığı halde çok çalışsa tamm başarılı olur ama birinci olamaz demekki ikisinde gerekiyor bunun için.
Yaptığı şeye(espiri diyemiyorum) yorum yapamıcam.
yazarlarin ne kadar ezik oldugunu gostermistir. yapilan yorumlarin baska aciklamasi olamaz cunku. Lan oglum tamam cocuk velev ki gerizekali, sana ne. tamam igrenc espri de sanki sen hic bu tarz espri yapmadin. eziklikten cocugu ezmeye calisiyorsunuz baska bisey degil.
Allah bi yerden alip bi yerden veriyor dedirtti.
kendisine olmasa da mevkisine saygı duyun.
zeki insanın hali bi başka oluyor (!)
Sen askerde çok dayak yersin ha dedirten iyrenç espri.
Sınav iq testi olmadığı için tuhaf karşılanmaması gereken espridi.
Bu sınavı kazanan düzenli, verimli çalışan ve heyecanina yenik düşmeyendir. Dolayısıyla vay efendim esprisi kötüü muahsjejdkdk dediğinizde o çocuğun birinciliği size geçmiyor.
Yıkan espricik(!).