bugün

Görüntü kalitesi rezalet filmlerdir
Rambo, Rocky, Geleceğe Dönüş gibi filmlerin Görüntü kalitesi bile bizim filmlerin görüntü kalitesinden daha iyiydi.
yahu yeminle bu filmleri çeken adamlar büyük adamlar yıllardır aradığım ve asla bulamadığım ve bulamayacağım köyümün 1970 lerdeki halini buldum iyi mi.
lan nerden aklınız geldi o köyde çekim yapmak.
helal olsun nur içinde yatın.
şu an bi tanesini izliyorum.
çocuğa anlatır gibi, hayatın namıssızlara göre olduğu ama sonunda gene iyilerin kazandığını çocuğa anlatır gibi anlatıyor. konusu, çekimi her şeyi berbat ama kapatamıyorum ve izliyorum.
bir büyüsü var bu filmlerin ama bilemedim.
Herhangi bir kanalda Şu an oynayan varsa yazsın, tv de izleyecek bişey bulamıyorum.
kimse kusura bakmasın baştan söyleyeyim...

anlatılanlar hep aynıdır.
zengin kız vardır, fakir erkeğe aşık olur.

ve ya zengin erkek, fakir ama gururlu bir kıza aşık olur. kızın başına olur olmaz bir hastalık gelir ve o zengin adamın eli kolu bağlanır... yani hep umut dağıtılır ama gerçek hayat hiçte öyle değil... hiç gördünüz mü? "x holdingin kızı Melahat, kokereç'ci bekir ile evlendi". yok olum öyle şeyler...

şirket birleşmesi gibi evlilikler var.
bir de adam tokatı yapıştırır, o zengin, okumuş, kültürlü kız "kocamda döver de, sever de" demez mi???

bir dönem kadir inanır gibi sopa atan adam aradı, doğrusu bu diye...

yıllardır, ülkenin yozlaşması (burada dinden bahsetmiyorum ey ahali! lafı başka bir yerden anlamayın) bu filmlerle başladı. adam döver, sever, aldatır... ama kadın hep yapıcıdır. kadının yerini, kadının rolünü öyle bir alttan alttan çizdiler ki kimse gık diyemedi. işte, sonra "yeşilçam filmleri çok güzel" bok güzel..

hepsi yalan dolan..
bizim gibi koca bir neslin salaklık derecesinde saf ve insani değerlerinin herkese kullanıma açık olmasının nedenidir.. aynı filmler yüzünden bu neslin büyük bölümü halen yalnız olup, yıllar sonra dönecek eski sevgiliyi beklemekte, kalanı ise sonsuz bir aşkın varlığına kayıtsız şartsız inanmaktadır..
Gunumuz turk sinemasinin aksine turk toplumunun sosyo-ekonomik yapisini gozler onune seren alt metinlerinde toplumsal sorunlara parmak basan sanat eserleridir..
şimdiki filmlerin asla yerini tutamadığı, her izlediğimde beni duygulandıran filmlerdir. efsanelerimizdir, saflıktır, iyinin hep kazanmasıdır. mutlu sondur. komedidir, aşktır, dramdır. hababam sınıfıdır. selvi boylum al yazmalımdır. ayşeciktir, ömerciktir. sevdiğimdir, sevilendir.
türk insanının fakirliği iyi bir şey gibi algılamasını sağlamış.. şükretme kabiliyetini tavan yaptırmış filmlerdir.

" susam sokağı izleyen çocuklar simit saraylarına akın etmiştir " gibi oldu! ama idare edin sizde biraz.
bakkal kasap manav üçlüsünün, duygusal-romantik filmlerde mahalledeki her yardıma muhtaç için para toplayan yardıma koşan iyilik melekleri, genelde kemal sunal'ın oynadığı komedi filmlerinde ise fakir fukarayı ezen paragöz tiplemeler olduğu filmlerdir.
günümüzde izlendiğinde saçmalığın gözüne vurulduğu görülen filmlerdir.

http://www.facebook.com/v...video.php?v=1206326110594