bugün

Iki gundur dovulen, bogazi kesilen askere sahip cikip olen diger masumlara sahip cikmayarak ikiyuzluluk yapan gruba isyanim.

Sakalli insanlar yarali asker tasirken isid dediniz adamlar yardim ediyorlardi, bogazi kesildi dediniz nerden inanayim?

Hicbiriniz bugun mahallemden cenazesi kalkacak 24 yasindaki onur abinin ne sucu vardi da bogazda kursunlandi diye hayiflandiniz mi?

Cengelkoyde ates edilen sahipsjz abinin hala ailesini bulamamasina uzuldunuz mu ikiyuzluler anlatin bakalim?

Akp ve akp secmeni dusmanligi yapmak icin insanliginizdan odun verip igrenclesiyorsunuz yetmedi mi artik?

20 yasindaki askere uzulup digerine iyi olmus diyerek mi insanliktan bahsediyorsunuz?

Gezi olaylarinda tomanin onunde duran arkadasi kahraman ilan edip tankin onune yatana vatan haini nasil diyebiliyorsunuz siz be?

Iki gundur kafa sikiyorsunuz aslerime sahip cik diye hic sokaga cikip polise askere sarildin mi yapmacik ikiyuzlululer?

Hic o hengamede polise uzanan eller kirilsin dedin mi? Ben dedim.

Ama ikiyuzluluk yaparak degil, masum kim varsa ona uzulerek dedim.

Yahut bu gercekten bir darbe girisimiyse -ki dun suphelerim olmasina ragmen bugun sadee fetonun isi olmadigini anlayarak darbe diyorum- demokrasiyo savunan bu insanlarin ekmeginden sizde mi nemalanacaksiniz utanmadan?

Gotunuzu kaldirmadan 'bu comarlar mal ya' yazip insanlari asagilamaktan baska bir sike yaramayan sizler mi humanist, insancil kesildi simdi?

Ayni askere polise gezide taslar atip saldiranlar simdi nasil bir ikiyuzlulugun icinde?

Yeter biktirdiniz magdur edebiyatinizdan iki gundur polis asker diye.

20 yasindaki gence uzuldum, uzulduk ama ona uzuldugunuz kadar diger aslere veya sivile uzulmediniz cunku siz aklinizi iktidarla bozmus midesiz ikiyuzlu insanlarsaniz. Evet insan(!)
Orospu çocukluğu parayla değil ki çok rahat orospu çocuğu olabiliyorsun görüldüğü üzere.
bu ikiyüzlü ibneler saklamadan akp'li ölümlere iyi olmuş diyorlar zaten. 3-4 asker ölümünden de böyle kendi hallerinde ses çıkarmaya çalışıyorlar. ama tahmin edin ne oldu? götünüze girdi. hazmedersiniz yakında.
Hiç üzülmüş gibi değildi rte ve sizin korna müzisyenleri niye üzülelim ki bir siyasetçiyi allah kabul edip sorgulamadan tankın önüne durmaya kalkan vitaminsize?
Ama tankın içinde ne olduğunu bilemeden kendini işidçi kafirlerin içinde bulan tercihini bu yönde yapmamış insana elbette üzüleceğiz.iyiki de gebermiş o abin ondan ve onun gibilerin zürriyetinden ne hayır gelecekti memlekete.
garip bir adamın garip bir serzenişidir. hem çirkin hem fakir olursan abazalıktan zamanla zeka geriliği başlar.
ölünün ardından sabahlara kadar kornayla neyi kutladınız ? Neyin zaferiyle kendinizden geçtiniz peki? Allah hepinizin belasını versin. bir de demokrasi şöleni , bayram havası lafları havalarda. Cenaze var cenaze askeri,polisi, sivili. Ezan okunurken müziği kısan duyar bu değil.
Biz yine iki yüzlüysek iyi...

Siz de yüz bile yok..,

Bu kadar utanmaz bir topluluk dünya tarihinde sayılıdır...
Haklı bir isyandır.

Bir vatana bir boyun. Ne ki?

Amacın büyükse kimseyi sallamazsın.

Mesela ben darbe yapacak olsam o direnecek halkı komple taratırdım. Gelecek senelerin refahı için.

E sen darbeye karşı koyacaksan, askerin boynunu da kesersin, linç de edersin. Göz korkusu verip darbeyi engelleyerek yine gelecek senelerdeki rahatını garantilemek için.

Asker vatan için var. Vatana karşı asla olmamalı.

Milli irade ne derse o arkadaşlar.
Milli iradeye karşı gelecek ne bir yasa ne de bir emir olamaz.

O emre uyan da artık ne askerdir ne de vatandaş.

Demokrasi bunu gerektirir.
Çomarlık çok güzel şey aslında hiç düşünmüyosun hiç sorgulamıyosun beynini sadece rte yi tvde görünce kullanıyosun sanıyorsun ki ölen erlere üzülenler akp lilere seviniyor aslında bu kadar cahilsiniz bu amk boka batmış ülkesinde keşke sizin gibi olabilseydim de bu kadar üzülmeseydim kafayı yiyecek duruma gelmeseydim. Birde şu var klavye başında anamıza küfür ediyosunuz Hani bu kadar alçalabiliyosunuz hemde bunu allahuekber dedikten sonra yapıyosunuz ama şunu bilinki sizin analarınız benim başımın tacıdır onlar içinde üzülüyorum sizin gibi potansiyel katiller yetiştirmişler şimdi söyleyin dürüstçe iki yüzlü kim ben mi yoksa din adına diri diri insan yakanlar veya kendi askerini şehit edenler mi?
hocam sadece bu sözlük değil sosyal medyanın büyük çoğunluğunda maalesef bu ikiyüzlülerin dünyanın en aptalca tespit ve bilgi kirliliğini çekiyoruz.

darbe başaısız olunca kendi içindeki irinleri kusuyorlar hepsi bu.

ayrıca askerin başının kesildiği olay tamamen yalan. videolarda yerde yatılı bir asker var polisin mi vurduğu linç mi edildiği belli değil.

sabahın bilmem kaç saatine kadar polisle çatışan ve halktan birilerini öldüren askerler üzerinden döktükleri gözyaşı sahte, kopardıkları yaygara sadece siyasi ve ideolojik propaganda.

ayrıca
(bkz: linç edilen asker üzerinden propaganda yapmak)
ilk entry sağlam diğerlerini okumadım bile.
Kimseyi giyimi, kuşamı siyasi görüşü için eleştirmem, ama velev ki dün askeri öldüren bugün darbe gerçekleşmediği için askere sallayanların bu hareket başarıya ulaşsaydı en önde asker yalakalık yapacağını da gayet iyi biliyorum. işte gerçek şerefsizlik budur.

Bizim için bu memleketin polisi de askeri de kutsaldır lakin bir seper yumurtanın içinde illaki çürükler olur.