bugün

Ortaya çıkan ses kayıtı serisinin daha heyecanlı olması bu durumun nedenlerinden biridir.
zaten yıllarca olmaması gereken durumun kendiliğinden zuhur etmesidir. sade kore dizilerinin ve amerikan kurgu dizilerinin ülkemizde de yaygınca izlenmesi beni daha ümitli günlere bakmaya sevketmektedir. bi de millet bıktı biliyonuz mu artık metres ilişkili, baldız damatlı çarpık ilişkilerden. bak şimdi trabzon manzarası gösterip prim yapiolar bok gibi dizilerden. kapalı kadın bile oynattılar prim yapacam diye. iyi bu da bi gelişmedir bi yandan.
kalitenin düşük olduğunu gösterir ki kalite hiç bir zaman artmamıştı.
bi walking dead varken supernatural varken benim hala umudum var dizisinin hiç şansı yoktur bu yüzden yabancı dizi izleme oranı arttıkça yerli dizilerin dandikligi ortaya çıkar .
Süreyi uzatmak için dakikalarca bön bön bakan kadın-erkek oyunculardan bıkıldığı için olabilir. Bergüzar Korel'in gözlerini kocaman açıp bakmasını izlemek ne derece zevkli olabilir mesela. Ya da Beren Saat'in hep aynı endişeli yüzünü uzun uzun konuşma olmadan çekmek. Hiç ilerlemeyen senaryo, hep aynı klişeler gibi nedenler artık izleyiciyi soğutmuştur.
(bkz: Ezel) soluksuz izlenirdi, nurlar içinde yatsın Ramiz Dayı.
Arka sokaklar gibi şaheser varken hakarettir.
türkiye'de, dizi sektörü büyük önem taşımaktadır. birçok ülkede türk dizileri izlenmektedir. kayıt kelimesi, ek alınca aradaki ı ünlüsü düşer, ayrıca t ünsüzü d'ye dönüşür.
(bkz: nerde senin türkçe öğretmenin)
bok gibi olmalarından mütevellittir.

adamlar yarım saatte anlatılacak konuyu iki saate yayarsa olacak budur.

ayrıca türk dizileri reklam yapma işinin amına koymuştur. türk reklamcılığının kalitesizliğinden olsa gerek gözümüze soka soka reklam yapmaya çalışıyorlar. mesela yalan dünya izleyenler bunun uç bir örneğine tanıklık etmiştir. bir sokak dolusu reklam...

yerli diziler için ayrılan bütçe de sik kadar olduğundan kaliteli yapımlar çıkmaz. pis yedili gibi güneşi beklerken gibi siktiriboktan dizilerle vakit geçirmeye çalışırsınız sonra.
yalandır. bizim okulun kantininde devamlı "doktorlar" açık yeminle.