bugün

aslında değinmek istediğim konu yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile sözlüğün yaş ortalaması hakkında sağlam donlere sahip olmamızdı. ben sözlüğü üst düzey insanların vakit geçirdiği, aristokrat bir mekan sanmıştım. ancak yanıldığımı bu sabah itibariyle bir kez daha anladım. daha geleli bir gün olmasına rağmen şamardan salvolar suratıma suratıma iniyor.

ancak sözlük yazarlarının özürleri bu kadarla kalsa gene bi radde. bugün yerleştirme sonuçları açıklanacaktı bu daha önceden bildirilmişti. çok mutlu olabilirsin bir yerleri kazandığın için ya da eline aldığın için, bir sene daha hazırlanacağın için öfkeli de olabilirsin bunların hepsini anlayışla karşılarım. ama sen tutup da bunu sözlüğe yansıtırsan bunu hoş görmem, aşağılarım seni. kendini tutman gerekirdi küçük dostum.

üniversite ortalama zekada her türk öğrencisinin gidebileceği lisenin devamı bir okul türkiye'de. birkaç okulu dışarıda bırakıyorum tabi. herhangi bir üniversitenin kıytırık bir bölümüne yerleştim diye hayatım kurtuldu mu sanıyor bizim mal yoksa ben çok zekiyim ayaklarımı yapıyor bilemiyorum. ben ne anlatıyorum ki! bu adamlar işin eğitiminde, zekasında falan değiller zaten. "üniversite'de kızlar teklif ediyormuş, üstelik istemeden veriyormuş" gibi efsanelere inanmışlar, çimlerin üstünde annanıp, sırtında gitarla okula gelmeyi üniversiteli olmak sanmışlar.

inanın bana yukarıdakilerin hiçbiri beni rahatsız etmiyor kişisel olarak. ancak sözlük formatına uygun mu değil mi kararsız kaldım. yanlış anlaşılmasın "şu yazarı sevmedim hemen şutlayın pezevengi" demeye getiren, beğenmediği her insanı zımnen moderasyona şikayet eden gerzeklerden olmak değil niyetim. merak ettiğim herhangi bir sözlük yazarının hangi üniversiteyi kazandığını kim niye öğrenmek istesin. içinde mizahi bir unsur yok,(yerleşemeyenler de var bu) bilgilendirme amacı yok, bir yorum yok, hiçbir bok yok. bana mallık gibi geldi bu yapılan...
genellikle maldan öte heyecanlı ve mutlu olan insanlardır. insan denen canlı 7'den 77'ye mutlu olduğunda "konuşur" bu onun asil duruşuna ters değildir, asıl problem insanların düzeyini belirlemektedir. (asil duruş kadar ünlemi de severim.)
sözlük yazarlarının hayatlarındaki incir çekirdeğini doldurmayacak detayları bile binlerce entry ile sözlüğe döktükleri ( ki yadırgamıyorum, başlıkla alakalı ise hiç bir problem yoktur kanımca) halde hayatlarının dönüm noktasını teşkil edecek bir konuda beyanda bulunmalarının mallık olarak adlandırılması, hadi mallıktır demeyelim de, hoşgörüsüzlüktür.
(bkz: oss 2008/#3659908)

paragraflarca yazı yazıp başlığı dogru koymayı beceremeyenlerle kıyaslanmaması gereken mallardır. haşa.

bu arada, univeriste ne lan? * moderasyon gayet objektif olan "şu fakültedeki sözlük yazarı sayısının artması" entrylerini silmeye uğraşmak yerine bu tür dingillikleri düzeltse ya.
(bkz: argümansız kalınca küfüre başvuran ezik)

çelişmeyin olm kendinizle.. heyecanlı adamlar, ne hakaret ediyosunuz?

tanım: üniversiteye yerleşmiş adamdır. yerim ben onu..
entrydeki tüm mistiszm'i alıp götürüyor bu zorunlu tanımlar lan.
(bkz: bu benim lan)
bugün pisliğe basıp geçen birinin yarın pisliğe basan bir başkasına gülmesi olayıdır. herkes bir an önce "büyük" olur ve "küçük" alaya alınır, eleştirilir, hatalı bulunur, -sözde- doğru yol gösterilmeye çalışılır. ancak ona buna mal diyen, bunun yanı sıra kullandığı sözcüğe kendi varlığıyla tanım teşkil eden o yaratık bilmez ki kendisi de zamanında küçüktür, küçük olmak ayıp değildir. karaktersizlik değildir içinde bulunduğu kesimi ifşa etmeye çalışmak, her halta b*k atmaktır eğer buna da bir tanım yapmak gerekirse.
bi ben yapamadım bunu en yakınlarıma bile söyleyemedim sessizce gittim memleketimden çok isterdim feysbukuma "odtüüüü" ,"obaareeeyy bekle beni itüü" yazmak ama o aralar hesabımı bile dondurdum.okulum bitti ancak yazabildim feysbukumun eğitim ve iş bilgileri bölümüne dpü diye hala aklıma geldikçe içim sızlar