bugün

beraberinde çenesinin de titremesine neden olan bakıştır.
ne oldum nasıl yani kim gibi garip bakışlardır.
düşen velet ilk önce anlamaz belki ağlamayacaktır bile ama onu gören bir büyüğü ne oldu diye sorarsa feryad-ı figanı basar.
içine redbull kaçmış gibi bir enerji hali, kadirizm... Dağıtırım len mekanı tarzı bakışlar amma velakin netice bellidir efenim, olacaklardan kimse sorumlu olmak istemez, dağ taş toprak.... Beyhude ki ne beyhude.
pat küt çat.*
düştük mü lan biz?*
aha vallahi düşmüşüz hee.
kalk lan kalk kimse görmeden.
aha millet bize bakıyor zıçtık.
vallahi rezil olduk, gitti karizma.
ağlayalım da bari tam olsun.aıaaaaa...

işte aklından bunlar geçerken etrafa attığı bakışlardır.
aslında gülmekten yerlere yatırma potansiyeli çok yüksek bir bakıştır. anatomik fonksiyon şu şekilde olmaktadır. dudaklar o sırada m. depressor anguli oris tarafından aşağıya doğru kıvrılır. kaşlar m. frontooccipitalis anterior tarafından yukarı kaldırılır. derken orbital çukurlar yaşları boşaltmaya başlayıverir. tabi oksitosin dolmuş anne dayanamaz hemen yardıma koşar. ama pis abisi pis pis sırıtır kendi gibi.
çocuk: ç etraftakiler: e
ç: herelololoyyy *gümp* *
e:.....(gören olmamıştır)
ç:( yavrucak muhtemel bakışı etraftakilere doğrultur gözler dolmuş, dudak büzülmüştür, hönkürülmeye hazırdır)

-eğer biri farkına varırsa muhtemel son şöyledir
e: hiiiii * , düştün mü sen? *
ç:(burada böğürme ve hönkürme başlar)

-eğer kimse görmediyse alternatif sonumuz şöyledir
e:.... (çocuğun düşüşü farkedilmemiştir hala..)
ç: (ayağa kalkar ve..) herelolololololoy....
nasıl ağlanıldığını unutmuş gibi bir hal alıyor suratları.
bebekler belki de ortami kolacan etmek icin atarlar o bakisi...ben bebeklerin cok daha kötü düstügü halde etraftakilerin olgunca tavirlar göstermeleri sonucunda aglamadiklarini, evhamli annenin kosturdugunu görünce yaygarayi bastigina tanik olmusumdur.

hickimse bebeklerin orada gercekten bir yerleri agridigi icin agladiklarini kanitlayamaz. aglamak harika bir psikolojik baski unsurudur. bebekler de bu unsuru, ki kendilerinin en gecerli silahlarindan birisidir, hic kimsenin gözünün yasina bakmadan kullanirlar.

tabii bebek kafasinin üzerine düsüp alnini yardigi zaman aglayacaktir, o aglamayla, bu aglamayi karistirmamak lazimdir.
şaşkın, ne olduğunu anlamaya çalışan bir bakıştır. duduklar büzülür, kaşlar aşağı iner ve o büyük an başlar. küçücük çocuklardan nasıl bu kadar güçlü bir ses çıktığını hala anlamış değilim.
ilk akılllara gelen betimlemeyle başlayalım efenim;bir kaç saniye süren küçük emrah bakışlarıdır.
çocuğumuzun ayağı takılır, güzel bir saltolamayla düşer..işte film buradan itibaren başlar..
önce bir öldürücü küçük emrah bakışlarını ebeveyne gönderir.
ebeveyni olarak size bakar. eğer "ah yavrucum, kim düşürdü seni?" diye teselliye başlarsa, çocuk aldığı o gazla ağlamanın dibine vurur. sonrasında ebeveyn "ağlama bak ben ah ettim ona. dövdüm onu!" diye -büyük ihtimalle sonuç vermeyecek- bir sürece girer ki , artık iş işten geçmiştir.
profesyonel ebeveyn, ağlamadan önceki bakışların neyi işaret ettiğini süzebilmeli ve ona göre davranmalıdır.
(bkz: küçük emrah fetişistliği)
Elmacık kemikleri gözlerine dogru yaklaşır,gözleri küçülmeye başlar,etrafı bi süzer,yüz buruşmaya başlar ve işte o içler acısı ve bi o kadarda sinir bozucu ağlama sesi ile gözyaşları akmaya başlar minik yavrucağın.
bakışın türkçe çevirisi:

- hacı, ben ağlıyorum...
- hayır, yapma lütfen...
- ama çok acıdı!
- acımamıştır belki, tekrar düşün lütfen!
- lüzum yok, koparıyorum ben feryadı...
- hayır, yalvarırım yapma!
- eeeeaaaaaaa!
genelde çocuk acıdan degil ortamda oluşan panikten korktugu için aglamaya başlar.öyle bir bakışı vardır ki istesenizde tam kızamazsınız yaptıgının iyi kötü oldugunu tam olarak algılayamadıgı için triplere girip ve istegini tam anlatamadıgı için avazı çıktıgı kadar aglar. ya ben çocugum bi gidin düşüp kalkıp ögrencem narasını atamadıgı için aglamak en güzel çözümdür onlar için.
-alt dudak büzülür
-gözlerini kısar
-burnunu içine çeker
-gözleri dolar

devamı tahmin ettiğiniz gibi..
burhan altıntop'un yüz ifadesidir.
aynı zamanda sustuktan sonra vücudunun bir yerinde kan görünce bir daha ağlamaya başlayan çocuktur.
ilk başta hiçbirşey olmamış gibi şirin şirin bakarlar etrafa. ama bu o rezalet, rahatsız edici ağlama sesinin habercisidir aslında.
o derece acıklıdır ki, kötü örnek olacağını bilmeseniz çocuktan önce ağlamaya başlarsınız.
eğer dövdüyseniz, bakıştan sonra çogu zaman ağlamaya başlayarak vurduğu gözlemlenmektedir.
(bkz: fırtına öncesi sessizlik)
yaklaşık 2-3 saniye süren bir bakıştır. Ancak o 2-3 saniyede o çocuğun aklından neler geçer.

+ iç ses: tüh ulan düştük yine. Acıdı aslında hafiften ama idare ederim. Ağlasam mı lan acaba? oooo! tüm bakışlar da bana dönmüş. Aslında şimdi ağlamazsam ne karizma olur. Vay be çocuk kötü düştü ama ağlamadı derler. Ha siktir lan acımaya başladı popom. eyvah komşunun bebeği burcu da bana bakıyor. Ağlasam sesimi duyar mısın mısralarımda burcu? Çüş ulan daha 15 sene var kıza yazmaya...

- Ah çocuğum bişey yok bişey yok korkma...

+ Ingaaaaaa...
çocuğun yere düştükten sonra "bi bakayım benle ilgilenen, yere düşmeme tepki veren var mı?" düşüncesiyle ortamın nabzını yokladığı bakıştır. eğer yanındaki kişi ya da kişiler panik olmuşsa ağlar, olmamışsa kalkar ve hiçbirşey olmamış gibi davranır.
bi gören oldu mu acaba bakışıdır. eğer bir çift göz ile temas ederse bakışları kıyamet kopar.
fırtına öncesi sessizlik.
yüz mimiklerinden ağlıyacağını hissedersin.yüzü hafif şaşkınlık ve acınımsı bir ifade alır.
ardından yükselen haaaaaaa ıhıhıhı ağlama sesi kesik kesik devam eder.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar