can sıkıntısından önüne çıkanı sürüklemek.
bununla yetinmeyip sektirmece, alman, japon kale maç gibi oyunların okullardaki marka tescil sahibi kişi.
o an muthemelen kafasını bir şey meşgul eden kişinin yaptığı eylemlerden yalnızca biridir.ya da birine kızmıştır ve hıncını o kişiden değil de o zavallı kutudan çıkarmaktadır. bir de üstelik gürültü kirliliği yapmaktadır ki böyle bir kirliliği önlemek adına kişi bu eyleminden vazgeçirilir,önünden kutu alınıp onun yerine daha az ses çıkartıcak taş, pet şişe vb araçlarla yoluna devam etmesi için telkin edilir.başta çok agresifleşip sağa sola tekme savursa da bir müddet sonra sakinleşip hayatın akışına kendini bırakacaktır.
aynı günün akşamı eve gittiğinde ayak parmaklarını ayakkabısı ayağındayken nasıl görebildiğini kendine soracak olan kişidir.
çıkardığı sese de, yaptığı harekete de 'hay gir o kutunun içine de seni iteklesinler' denilesi kişidir. dedemden örnek aldığım bir tavırdır herhalde ki yerdeki kola kutusunu metrelerce itekleyen potansiyel depresif kişiyi esefle kınıyorum. hele bir de sabahın köründe bu eylem gerçekleşiyorsa tutmayın beni! dolu kola kutusunu kafasına atmak yerinde bir hareket olacaktır.
(bkz: ilkokul bahcesi)
herkesinden kendinden biraz bulabilecegi, aa bu benim lan diyebilecegi kisidir.
(bkz: iteklemek)

(bkz: itelemek)
aslında sadece ayağıyla ufak bir şekilde dürtmek isterken, kutunun metrelerce sürüklenmesi ve ardından çıkan gürültü yüzünden ''allahım ne yaptım ben yarabbim'' şeklinde kendi kendine sitemde bulunan insandır. etraf şöylece bir kolaçan edilir, yüzdeki 'istemeden oldu' ifadesi ile hedefe doğru daha bir hızlı yürünmeye başlanır.
değişiklik olsun diye dolaşmaya çıkmış ve gelecek maçı inceden inceye düşünmeye devam eden bir teknik direktördür.
gece vakti bütün günün yorgunluğunu üstünden atmak için girişilen eylemdir. kutuya her vurduğunda sürünür yerden yere fakat kutu gururludur ses çıkara çıkara sürünür.
ayakkabının zarara uğraması söz konusudur ki bu da ayakkabıcılara minnet tabi.
ya canı futbol oynamak istemiştir ya da çevrecilere karşı protesto yapmaktadır.
ilkokuldan kalma top yoksa bunla idare edeceğiz demek ki diyerek azla yetinmeyi bilendir.
içindeki futbolcuyu yaşatan insandır.