bugün

basın toplantısında mahçup bir edayla yaptığı açıklamalardır. bazı teknik direktörler yüzsüzdür, futbolcuları suçlar, hakemi suçlar, taraftarı suçlar. en bilindik replik şudur: hakem hakkında yorum yapmayacağım!
burada amaç hakemin kötü yönetimini eleştirmektir; fakat yorum yapmayacağını söyleyip gizlice yakınır teknik adam.
genelde; "bugüne kadar hakemler hakkında tek kelime etmedim ama" ile başlayan açıklamalardır.
futbolun adaleti yok sizde gördünüz adamlar kalemize bir kez geldi oda gol oldu.
"it doesn't matter for us, for me. big games easy than the other games, unfortunately. everytime is we have the control the games, under the control the games, during the games we have the some possibility, some big chances, some big okazyon something like that but what can i do sometimes. it is the football, that is the football. something happened everything is something happened. but anyway now is in the tabele, we have to see the situation, now is second position and one point more. i don't want to see the back, i want to see the front and i hope so tomorrow my team's.."

http://www.youtube.com/watch?v=ChkFtdzDKxs
(bkz: ssg topsun olm) *
-iyi oynadık ama karşı taraf kazandı
yenilen takimin antrenorunun yenilgiyi anlaşılır kılmak için medyaya yaptığı açıklamalardır.

marjinal antrenör:

şimdi bu s.ktiğimin hakemi bizim penaltıyı verse böyle olmayacaktı, yok ben zaten embesil forvete dedim ki "at kendini" anlamadı bizim 1 puanı yedi. onu yaş odunla dövmem lazımdı ama iki yumrukla kurtardı kendini, gerçi hala sinirliyim tesislere dönelim alacam boyunun ölçüsünü. top yuvarlak diyorlar tamam ama şu rakibin defansı varya yuvarlağın şah'ı o gözünü s.ktiğimin hakemi ne zaman başka yere baksa basıyor tekmeyi, bizim embesilde kıvranmayı bilmediğinden yediği tekme yanına kar kalıyor.
sonuç olarak klüp başkanımız haburuma koymazsa haftaya görüşürüz, önümüzde ki maçlara bakacağız.
görevime devam ediyorum.
ertesi gün başkan tarafından yollarını ayırdıkları açıklanır o ayrı.