bugün

bu fotoğraftaki kişiler tamamen hayal ürü......
görsel
Şehit haberlerinin 45 saniyeden az gösterildiği ülke.
gerçekten yenilenmiş türkiye'dir.
işte kanıtı;
1- işsizlik oranının artması
2- tarihi eserlerin yerini otellerin alması
3- şehit haberlerinin sıradanlaşması
4- müslümanlıktan çıkar sağlanması

her haliyle yenilenmiştir.
eski avrupa ve yeni avrupa kelimesi neden var biliyor musunuz? eski avrupaya ortaçağ dönemi skolastik düşünce denir. yeni avrupaya rönesans ve reformla aydınlanmış düşünce denir.

şimdi yeni türkiye lafını kullanmak için bir aydınlanma reform rönesans yani düşüncede yenilenme aydınlanma gerekir. peki böyle bir şey var mı?

mantıken yeni türkiye lafı osmanlıdan sonra kurulan cumhuriyet olmalıdır ki ütün düşünceler o dönemde yenilenmiştir. sizin bahsettiğiniz şey ise eski kara dzen sistemine geri dönmektir. o zaman burada eski türkiye oluyorsunuz.
https://www.uludagsozluk.com/e/34391391/
şiddetle okuyunuz.
alıntı

--spoiler--
Sabah 11 de terörle mücadele polisleri evime baskın düzenleyip beni göz altına aldılar..
Terörle mücadele şubesinde ifadem alındıktan sonra 17:30'da savcılığa sevk edildim..
Savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildim..
Saat 18:30'da mahkeme tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı..
Soruşturma konusu CUMHURBAŞKANINA HAKARET
--spoiler--
--spoiler--
Türkiye canlı hayvan ithalatına 2010 yılında başladı.
--spoiler--

Ak Parti'nin başarılarından (!) biri daha. 80 yıllık Cumhuriyet ayıbı düzeltildi ve ilk defa hayvan ithalatına geçildi. Hülogggggg!

Bu sene de ABD'den sonra en çok sığır ithal eden ülke olmuşuz. Ondan sonra da AKP niye kazanıyor oy topluyor. Bu kadar sığır kime oy veriyor dersiniz?
Ohaller mohaller geçti gitti o devirler bittiiiii. istiktar var . Dünyanın en güçlü ekonomisiyiz.
görsel
görsel
görsel
patlayan türkiyedir.
eskisi avrupa yı asya ya bağlarken yenisi orta doğunun yükselen yıldızı olmuştur.
yeni türkiye ölüm sebebi oranları.

bombalı terör eylemi 1,05
silahlı saldırı terör eylemi 1,75
trafik kazası 28,00
eceliyle 200,000
sadece adı türkiye'dir. türkiye 2002'de akepenin seçimleri kazanması ile yıkılmıştır. bunlar iktidardan inecek ama arkalarında enkaz bırakıyorlar, her şey sil baştan olacak.
seküler laik devletten neo totaliter şeriat devletine geçmek üzere olan devlet türkiye, pakistandan beter olduk.
eski halini çok daha fazla sevdiğim canım ülkemin yeni adıdır. eskisinde öldürülme ihtimalin çok çok daha azdı en azından.

her an hemde hiç alakasız bir yerlerde karşımıza bu ülke vatandaşı bile olmayan bir teröristin hemde sınırdan ellerini kollarını sallaya sallaya geçerek bizi öldürmesi hayal gibiydi eskisinde. hemde muhtemelen bu terörist bizzat bizim devletimiz tarafından "mülteci" denilerek içeri sokulmuş muhtemelen kursağında katlettiği insanların emeğinden kesilerek kendisine yedirilmiş lokmalar varken yapıyor bunu. böylesine saçma bir şeyi filmde kullansan insanlar salonu terk eder bu kadar saçmalık olamaz diye senariste söve söve..
çok üzülüyorum be. en temel ihtiyaç can güvenliği bile kalmadı.
en çokta yeni nesile üzülüyorum, ne büyük travmalarla büyümek zorunda kalıyorlar.

çok yazık oldu bu ülkeye.
kutuplaşmanın aşmış olduğu ülkedir. yenisi buysa eskisi kalsın denilen ülkedir. bu ne biçim güncelleme bok gibi olmuş eski tasarım daha iyiydi denilen ülkedir.
1923'te yola çıkan artık sona gelen zavallı ülkemdir...
eskisi neydi ki yenisi nasıl olacak diye düşündüren türkiyedir.
hiç değilse eskisinde ölüm yoktu, yeni sürümde çok fazla hata var yapımcı firmaya buradan duyurulur. bir daha ki güncelleme de yaşayamama 'bug'ını kaldırmalarını, bu sorunu çözmelerini istiyorum.
Ulan bayılıyorum bu bir baltaya sap olamamış tiplerin milleti avam olarak görmesine.
Ayaklar baş olmuş.
Bu zihniyet kendğni beyin takımı olarak görüyor ya en çok o komiğime gidiyor.
Dün ayak takımıydılar bugün baş oldular.
Eee? Sen dün göttün göt kaldın o zaman.

Eskisini mzleyeni zaten hiç anlamıyorum. Gerçi eski dediği bugün taşıdığı savunduğu zihniyet işte. Eskiden böyle şeyler olmuyormuş.

Kurşunlanan bebekler kurşuna dizilen silahsız askerler basılıp yakılan yıkılan köyler öldürülen siviller askerler hep yeni türkiye de oldu zaten.

Önceden belli alan çizilmiş sınırlar içersinde kendi yağında kavruluyor kafanı kaldırmıyor sana biçilen rolda hayatını devam ettiriyodun.
Yap dediklerini yapıyor yapma dediklerine yanaşmyordun bile.

Bugün biraz sözlerinden çıkınca sonuç ortada.

Heriflerin mesajı açık. istediğimiz çizgiye gelmezseniz size huzur muzur yok.
stat'a gidiyorsun maç seyretmeye çıkarken bombalar patlıyor. yılbaşında kulübe gidiyorsun eğlenmeye, içeri noel baba girip tarıyor. otobüse biniyorsun o da patlıyor. sonra düğün oluyor çok mutlusun orası da havaya uçuyor. ne bileyim yarın öbür gün ailecek sinemaya gitsen gözün perdeye değil de kapıya bakacak artık. hep adrenalin. uyuma. uyursan ölürsün!
insanlık hep ileriye gidecek diye bir kaide yoktur. biz bin yıllar öncesinde yılbaşını kutlar, sarhoş olana kadar kımız içer, kimse kimseyi öldürmezdi. bugün gelinen noktada neyi kutlayacaksın ki her gün birileri harcanıyor. yanlış anlaşılmasın ama ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi...
giderek yenilenen(!) bir türkiye'dir.
artık daha fazla yenilik olmaması gereken ülkem.
https://www.uludagsozluk.com/e/35283815/