bugün

Yaşadığım bir durumdur. Bu haliyle üye olmuştum, bu haliyle kaldı. Yanlışlıkla yeni tasarıma tıkladığımda bir daha eskisine dönemeyeceğim diye korktuğum da oluyor. Sorun bendedir belki.
polifonik telefondan sonra akıllı telefona benzer. facebooka girmeye çalışan anne, e devlete girmeye çalışan baba gibi hissettirir adama kendini.
temayı bile değiştirdiğinde kıllanan bi adamın başına gelen olaydır.

bi de yeni tasarım çok bok.
alışamadım. evet.
bunun aslında biraz tutuculukla, yeniliğe kapalı olmakla ya da eskisi ile karşılaştırdığında öbürünün daha iyi olduğuna kanaat getirmekle alakası var.
gittim, geldim, denedim, olmuyor, olmuyor, olmuyor.
belki sadece bu tasarımı görenler için bu bir sorun teşkil etmiyor ama dönüşüm sürecini atlatamadım ben.
bu durumu biraz da akp ile büyüyen son kuşak gençliğe benzetiyorum.
gözlerini akp iktidarına açtılar ve türkiye'yi akp'den ibaret zannediyorlar.
hayır arkadaşım.
bu ülkede eskilerde daha mutluydu, belki daha fakirdi, belki yolları duble değildi, belki bazı şeylere erişmesi mümkün değildi ama insanlar birbirlerine karşı iyiydi, daha dürüsttü, namus, ahlak kavramları daha farklıydı, sapkınlaşma yozlaşma daha azdı.
işte bu yeni nesli gençler de normalinin böyle olduğunu düşünüyor.
biz eski yazarlar, bu sözlüğün eski tasarımı ile büyüdük biraz da. gönülden bağlandık ona. ama yaşam devingen. değişmeyen tek şey de değişim.
bizler; buranın eski ve yeni halini bildiğimiz için bir çoğumuzun gönlü eskide kaldı.
keşke imkan olsa da birileri eski tasarımı andıran bir eklenti ya da tema gibi birşeyler yapsa.
belki alışabiliriz o zaman.
Metin seçme yok heralde. Hala mobil siteyi kullanıyorum.
daha modern olmuş bence.