fiyasko anıdır.

içinizden ''hobaa oldu mu şimdi be, ne güzel bir dostuluğumuz olacaktı'' demenize sebep olabilir.
Sizin siyasi görüşünüzü , renginizi anlamak için sergilenen çakalca bir yaklaşım da olabilir .
işte en sevindiğim anlardan biri budur. bana malzeme çıkar. gider onu atatürkçü arkadaşlarımla tanıştırırım. samimiyet belli bir düzeye gelince de bir akp muhabbeti açarım. o dakkadan sonrası benim için emeklerimin meyvelerini toplama zamanıdır. arkadaşlıklarını bitiremeyecek kadar samimiyet kurulmuştur ama anlaşma zemini oluşamayacak kadar da zıttırlar. kavga ederler, keyfini çıkarırım.
yarım saat konuşarak tahminen algılanabilecek ıq seviyesini 10 sn içinde kesinlik belirtilerek algılandığı andır.
(bkz: ak partili değilim iq m bi milyon) *
o anda yapılacak şey hemen konuyu kapatmaktır.

efenim söyle söylüyeyim eğer konuyu kapatmaz ve o kişiyle tartışmaya girersen kesinlikle kaybedersin. çünkü;

tartıştığın kişinin ıq yerlerde olduğu için boşuna zaman kaybedersin.

yada 2. seçenek olarak ordan hemen uzaklaşabilirsin.
bir daha görüşmemeye karar verdiğiniz andır.
dostluğu, arkadaşlığı ideolojiye indirgeyen insanlar için fiyasko olabilir.
ama isterse adam yanımda kemal kılıçdaroğlunu övsün, çıtım çıkmaz. yani adamla aramdaki muhabbeti kötü engellemez.
eski bir arkadaşa bu konuda zor olsada dayanabilirim, ama yeni tanıştığım birini hiç çekemem. 5-10 dk içinde ortamdan arkama bakmadan ayrılırım.
+ ...
- ...
+ o değil de, allah başbakanımızdan razı olsun. sayesinde geliştik, kalkındık.
- şu anda söylediklerinin doğruluğunu kabul edebilmem için, öncesinde sözünü ettiğin kişi ve kişilerin, ülkemiz için yararlı şeyler yapmış olması gibi imkânsıza yakın bir eylemi gerçekleştirmesi gerekir, ki ben buna hiç ihtimal vermediğimi açıkça, aleni bir şekilde belirtmekten çekinmiyorum.
+ sen ne dedin şimdi ben anlamadım. ulu önder recep tayyip erdoğan'a kötü bir şey mi söyledin?
- hbbia, sen misin ya la?
+ bluevelve!.. aşkım..
- sukelebeğim...
(Bkz:turkiyede ovulmeye deger siyasetcinin olmamasi)