bugün

akp hükümeti döneminde olmuştur. çipli kimlik kartı alacaksınız dendi, milyonlarca kişi başvurdu, 2 aydır yeni kimliği teslim edilmeyen vatandaşlar var, arkadaş bir kart teslim etmek bu kadar mı zor, yeni ehliyet için başvuruyorsun, iki günde geliyor, bunun ondan ne farkı var ki aylardan beri insanlar oyalanıyor, nüfus müdürlüklerinde başvuru yapmak için saatlerce beklemek de cabası....

lan ygs'ye gireceğiz 15 gün sonra, elde kimlik yok. bu işi yapamayacaksanız, beri geri çekilin de başkaları yapsın, sizin gündeminiz hala referandum, başkanlık, sen vatandaşına yeni kimlik kartını bu işi organize edip 2-3 aydan önce basıp veremiyorsan, başkanlık gelse ne olacak arkadaş???
Konyalı bir akp seçmeninin rezaletle ilgili internette yazdığı konudur.

"Ben 10.01.2017 tarihinde basvuru yaptim bugun 13.02.2017 siteden durumuna baktim basvurunuz alinmistir diyor.33 gun oldu.199 u bir kere aradim yogun diyor bilmiyorlarmi turkiyenin nufusunu 2 milyon basvuru var diyolar 80 milyon nufusu var Turkiyenin.nufus mudurlukleri hakkinda da bir kac sozum var cay kahve iciyolar ellerinde telefon selcuklu nufus mud. 280 kisi var bir saatte bes kisi aldilar yazik gunah bu millete soguk buz gibi yerde bekleyen insanlar var.hakkiyla iş yapan nufus mudurlugu yok mu ??var takir takir isliyo karatay nufus mud.helal olsun.karalama yok gercekler var biometrik foto 15 tl 16 tl basvuru yol ucreti 5 lira iki kisilik bir aile 72 lira ve bir gunun nufus dairesinde geciyorsa ben kimlik hakkinda bilgi istemekte en dogal haktir, referandumda benden oy filan istemesinler"
Herkes negatif yorum yapmış 15 gün önce başvuru yaptık en geç 20 gün içinde geldi.Şahsen beğendim.Olanlar bence müdürlüklerin başındaki bazı gerizekalıların veya aksaklığın sebebidir.
üçüncü zafer ayına girmiş milyonların olduğu rezalettir. gençler gelecek hafta sınava girecek, göya öncelik verilecekti, kimlikler hala yok. geçici kimlik belgesi alınsın deniyor nüfus müdürlüklerinden, internette okudum birisi eski hüviyeti kaybetmiş, yeni kimliğe başvurmuş, 3 aydır gelmemiş, yurtdışına uçacakmış, geçici kimlik kağıdı almış, havaalanında kabul etmemişler, 600 euroluk uçak bileti yanmış.... nerede bu devlet, nedir bu rezalet, bir kimlik kartını değiştiremeyen hükümet mi rejimi değiştirecek, diyor vatandaş!
herkes olumsuz bir görüş bildirmiş. baştan belirteyim akepe düşmanı birisi olarak şaşırmama neden olan olaydır.

bir gece kimliğimi kaybettim 2 hafta önce kadar gittim yeni kimlik başvurusu yaptım, yeni türde kimlik verilecekmiş peki dedim. neyse kadın bana 1-2 ay sürer gelmesi dedi. neyse aradan 6 gün geçti bir gün kapı çaldı, bir baktım ptt den geliyor kimlik gelmiş. bende çok şaşırdım bu kadar olumsuz şey duyarken bu kadar kısa sürede gelmesine. ilk defa adamların düzgün yaptığı bir iş varmış dedirtti bana.

aynen coni.
O sıradakilerin yarısına kimlik 5 yılda bir lazım oluyor ama ilk onlar gidiyor nedense aq.
Benim elime yaklaşık olarak 40 günde ulaşan kart.

Çok hızlı oldu biraz daha geç yollayabilirlerdi bence.

Şimdi bu karta bir şey olsa başvurusu geri gelmesi seneyi bulur artık.
yeni kimliklerden "din" hanesinin kaldırılmış olması rezaletidir!

lan aynısı yunanistan'da yapıldı ama yer yerinden oynadı.

bakıyorum bizim "mümin"lere, tık yok!... lan ortodoks yunanlar kadar olamadınız be! tüh size...

her zaman derim, yandaş tayfasının partizanlık gayreti din gayretlerini fersah fersah aşmıştır. partileri bunların dini, imanı olmuştur.
bir veli konuyla ilgili veryansın etmektedir internette. "Kızımın bir eğitim proğramı kapsamında yurt dışına çıkması gerekti.Pasaport başvurusu yapmak için emniyete gittik.Nüfus cüzdanında fotoğraf olmadığı için kimliği değiştirmemiz gerektiğini söylediler.Nüfus müdürlüğünde öyle bir yoğunluk vardı ki çocuk 2 gün okula gitmedi başvuru yapabilmek için.15 yaşından büyük olduğu için kendisinin başvurması gerekiyormuş.05.01.17 tarihinde mesai bitiminde başvurabildi.20.02.17 tarihi itibariyle halagelmedigi gibi kart basımı bile yapılmamış.Defalarca nüfusa gittik.199’u arayıp acil bildiriminde bulundum.46 gündür kimliğimiz yok.Eski kimliklerimiz pasaport başvurusunda pasif edilmiş. Yenisi gelmiyor.Nüfus müdürlüklerinde sistem bizim durumumuzda olanlara geçici kimlik vermiyor.Vize pasaport işlemi için zamanımız kalmadı.Yoğunluk olabilir anlıyorum neden eski kimliklerimizi kullanmamızı engellediniz.Onu da anladık hadi neden sistemin geçici kimlik vermesini sağlamıyorsunuz.Bu kadar zor mu bu işler.Şaka gibi."

Basit bir kimlik kartını aylarca gönderemeyen hükümete referandumda oyumuz #Hayır
bir öğrenci veryansın ediyor internetten konuyla ilgili: "Lan benim kimliğini 34 gün oldu hala gelmedi lan sizin yüzünüzden yurt dışına çıkamıyorum eğitimim iptal oldu Allah kahretsin geçici kimlik diye verdiğiniz kağıdı veriyorum emniyet müdürüne üzerinde öyle yazı yazmıyor diyor nüfus müdürlüğü ne gittik müdür beni hiç ciddiye almıyor kovuyor Allah kahretsin sizi ben size hiç birşey demiyorum"

#hayır
Başka bir öğrenci okuluna gidemiyor, ders göremiyor, veryansın ediyor: "Ya ben ne yapacağımı bilmiyorum. Kibrista öğrenciyim. Kimliği kaybettim diye gidemiyorum.çıkış vermiyorlar gecici kimlikle çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum . Tam 20 gün oldu. Hicbirsey yok çok zor durumdayım . Yapılacak birsey var mı acaba?"

Yapacağın belli genç, referandumda Kepazeliğe #Hayır
haklı olarak bir vatandaş internette soruyor: "başvuru 3 ocak bu gün 3 mart ? başvurunuz alınmıştır! yazıyor sorguladığımda. kart basım merkezi müdürü veya içişleri bakanlığından bir yetkili neler olduğu hakkında açıklama yapamaz mı?
3 ocak basılmıyor 17 şubatta müracat edeninki teslim ediliyor. nasıl bir karmaşa acaba?"

bu hükümetin kendi karmaşa zaten sayın vatandaş, anlaşılan o ki birileri kart basımında da kandırmış onları? Basacaksın hayır'a referandumda akılları başlarına gelecek...
Bu kadar problem var ise ertelenmesi düşünülmelidir. .
Ben begenmedim sahsen. Kardesime cikarttim. Böyle bir soluk ay yildiz bir de 3. Sinif plastikten yapilmis kart. Eskisi daha iyiydi bence.
3 şubatta başvurdum, 22 şubatta elime geçti. fakat 2 ay bekleyen insanlar olduğunu biliyorum, benim özelliğim nüfus müdürlüğünde kavga edip yeri göğü inletmiş olmam sanırım. sonuçta devlet dairelerinde işler bu şekilde yürüyor, işi biliceksiniz oğlum.
şahane bir değişim oldu bu kimlik kartı. ütopyada yaşamıyorsunuz sorunlar çıkacaktır, evet bazı memurlar işini beceremiyor, bazılarınızda kendi işini halletmeyi bilmiyor.
geçerli seveplerin az olduğu saçma yorumlarla ağırlıklı bir başlık.

eksileyin çekinmeyin.
Dayısı olmayan yazar beyanı.
Eğer sınavı varsa kimlik yerine geçicek bir belge veriyorlar. Yani sınavı yapanlar bunu düşünmüyor değil bir araştırıp öyle çamur atın.
Yurt dışına çıkmak için pasaport başvurusu yapan kuzenime kimliğinizin değişmesi gerekiyor dendi ve mecburen(!), bak mecburen diyorum sonra çıkıp "ne acelesi vardı yeaaaaa zorla mı değiştirtiyorlar kapıda mı yattın bla bla bla" demeyin sayın amına koduğmun her boku bildiğini sanan malları, nüfus müdürlüğüne gidildi. 1 ay sürer dediler ancak 38 gün oldu, hala daha kimlik gelecek de pasaport alınacak da vizeye başvurulcak da yurt dışına çıkılacak...

Ab ülkelerine Vize serbestisi vardı bir de bir ara, o konuya ayrıca sövüyorum zaten... En geç eylül'de diyordu birileri... Ahhh amk ah!

Bir boku beceremeyip hala hükumettesiniz ya, neyse...
Sinav zamani kimlik degistirilir mi kime guvenerek degistiriyorsunuz turkiye de amk. Sanirim fotorafimin suresi dolacak bu yaz falan. O yuzden bende basvururum. Rezaleti bilemiyorum.
Başvurum fotoğrafım uygun olmadığı için olmadı iyikide olmamış A4 kağıtla mülteci gibi dolanır dururdum aylarca.
insanları fişlemeyi misyon edinmiş, bunu yaparken de kart parası toplamayı ihmal etmemiş bir hükümetin elinden çıkmış rezalet.

Son güne kadar, mecbur kalmadıkça yapmayacağım bu saçmalığı, değiştirmeyeceğim kimliğimi.