bugün

yeni kelime öğrenen insanlar,öğrendikleri bu kelimeyi, aynı gün içinde bir cümlede kullanarak laf sokma,rezil etme işlevlerinde uygulamaya koyma arzusuyla yanıp tutuşurlar.bazıları aynı gün içinde kullanamamışsa ertesi gün bir yan tesiri olmamasına rağmen,anında aklına gelen cümlenin bi köşesine sıkıştırıp bir arkadaşına söyleme durumu başlangıcıdır.

son öğrendiğim birkaç kelime
1.basur(hep hemoroid olarak bilirdim)
2.s*çmık
öğrendiği kelime kendi dilinden bir kelime değilse yakın zamanda o kelimeyi unutan insadır.
2 yasindaki insandir... ogrendigi de bir sey olsa bari.. reel sektor dersiniz, yoneylem arastirmasi dersiniz, sosyolojik ideoloji dersiniz.. karsiliginda oylece bakar bakar "top" falan der anca.. edepsizdir de yani.. seviyesine inmeyiniz sayin yazarlar size yakismaz... valla kendinizi kucultmus olursunuz.
hele hele yeni öğrendiği kelimeyi sevdiyse bu çok daha eğlencelidir çünkü gerekli gereksiz her cümlede kullanmaya çalışacak olan kişidir.
her cümlede söylemeye calışır ve söylerkende hafif bir gülümseme oluşur suratında.
o kelimeyi daha önce başkalarının ağzından hiç duymadığını zannederken, aslında çoğu insanın sıkça kullandığı bir kelime olduğunu farkeder.
- bu ne?
- top al bak.... ulan nereye gidiyorsun?
- karakola teslim etmeye gidiyorum.
- niye lan teres?
- bomba bu türk emniyetine teslim etmem gerek halkın sagliği için.
- gel buraya deve, daha cok calişman gerek cok cekirge.
bir süre sonra kelimenin aslında çok kullanıldığını ama kendisinin farketmediğini anlayan insandır.
haftalarca bellekte bekletilir ki bir fırsatını bulayım da kullanayım diye, "netekim" kullanılır da..

böyle eski türkçe kelimeler daha hoştur.osmanlıcadan kalma olanlar.. filhakika kelimesini bir türlü bir yerde kullanamadım o da ayrı mevzu.
ilk fırsatta cümle içinde kullanan insandır.