bugün

Değişik hayatlar tanımak, haline şükür etmek, ders çıkarmak veya örnek almaktır.
Kimi zaman bir şeyler öğrenmektir.
Ve şunu bilmek gerekir ki:

görsel
hiç de yeni kitaba başlamak gibi değildir. mecmua belki.
Bi aralar çok güzeldi.
bir kiz arladasimla birlikte istedigimiz sey. bize katilmak isterseniz ozel mesaj su an aciktir.

unutmadan not duselim. sadece kadinlari tanimak istiyoruz.
Bazısı hayatınıza anlam katar bazıları ise acı.
ihtiyatlı iyimser yaklaşarak yeni insanlar tanımaya çalışılır, biraz sabırlı davranılır ve bu şekilde yeni kişi tanınmaya çalışılır. Öne çıkan özellikler arasında olumsuz özellikler ağır basıyorsa kişiye yol verilir. Olumlu özellikleri fazla olan kişi biraz daha tanınmaya çalışılır, varsa olumsuz özelliklerinde ısrarcı olup olmadığına bakılır. Ayrıca değişime açık özelliğe sahip mi değil mi gözlemlenir, eğer bu özellik varsa arkadaşlık biraz daha devam eder. Olumlu özelliği fazla olan kişide olumsuz özelliklerde ısrarcılık, dediğim dedik çaldığım düdük yaklaşımı varsa ve bu davranışlar sürgiderse, tekrar tekrar aynı sakızı çiğnememek adına ya sessizce ya da sert şekilde araya mesafe konulur. Aksi takdirde söz konuşu kişiye katlanmak durumunda kalınır ki bu da istenmeyen bir ilişki durumuna yol açar.
Çok yapabildiğim bir şey değil. sorunsuz bir şekilde sürekli yapana da gıptayla bakıyorum. Baştan her şeyi anlatmak, açıklamak, herkesle aynı şekilde verdiği yorumları dinlemek sıkıcı geliyor bana ama sosyal eksikliğimin hayatımda büyük sorunlar yarattığını da biliyorum. Keşke değişmek kolay olsa.
belli bir yaştan sonra çok yorucu. her şeyin yenisi, dostun eskisi makbuldür diyerek yeni insanlara fazla şans tanımıyorum.
Tanımak sorun değil de konu ciddileşince ben uzaklaşıyorum, adrenalin bağımlısı biriyim her an ölümle yüzyüze işler yapmaktan başka bir zevkim yok şu hayatta, birinin bana bağlanıp hayatının geri kalanında acı çekmesine vicdanım el vermez.
Depresyona iyi geldiği söylenir.
sürekli aynı masal ve yalanları dinlemektir.

(bkz: zaman kaybı)
Ben severim yeni insanlar tanımayı güvenilir olduktan sonra.
Gerek yok böyle eksantrik hareketlere.
Şu aralar cidden istiyorum.
Güzeldir.asıl olay kimi tanıdığındir. Ve tanıdıktan sonrasıdır.
Hayatımıza her yeni giren insana güvenmek zorunda olmadığımız icin yeni insanlar tanımak o kadar da riskli değildir, eğlencelidir. insan olduğumuza şükrettirir.
Şu sıralar istediğim şey.
Şu sıralar benim için gerekli.
en sevmediğim olay. cidden bi kişi ile ömrümün sonuna kadar takılabilirim.
Hayatı anlamlı kılan varlıklarla tanış olma eylemidir.
Dengesiz bünyemde bir gün ölüm korkusu, diğer gün hayattaki tek ihtiyacim buymuş hissi yaratandir. Kisinin kabugunu kirmasina yardimci olur.
dünyada ki en yararlı etkinliktir. yanlış gereksiz insanlar olsalar bile sizin doğru ve gerekli insanlarla tanışmanızı sağlayabilirler. (bkz: yanlış insanların doğru insanları tanıması)
Bana her zaman ürkütücü gelmiştir. Bir insanı ilk gördüğümde gözlemlerim ikinci görüşmede ona göre bir tavır sergileyerek kendimi tanıtırım. Ilk görüş mevzusu çok önemlidir bende. Belki de bu yüzden arkadaş edinmiyorumdur. Çünkü bi insanın hakkında zihnimde canlanan şeylerde en ufak bir sarsıntı bile varsa uzak dururum. Şuan 5 tane arkadaşım var ve ben bu sayının olabildiğine az kalmasına dikkat ediyorum. Yeni insan demek yeni sorun demek. Yenilik demek risk demektir.
yeni birini tanımak bildiğiniz kıyıdan biraz uzaklaşmak gibi. sonunda en az pişman olan kıyıdan en fazla uzaklaşacak olandır belki de.
son zamanlarda görev edindiğim eylem.