bugün

zorunlu tanim: hep uzak durmaya calistigim ama her defasinda beceremedigim durumdur.

cogu bir iz birakir gider. gitmeyenler zaten candır. onemli olan dogru insani bulabilmek dogru kisilerle karsilasmak.
yeni dünyalar tanımaktır aynı zamanda.
http://couchsurfing.com gibi siteler sayesinde daha kolaydır.
insana tecrübe katan eylem.
Aslında hep aynı şeylerdir, eski komik hikayeler anlatılır sanki modern bir masalmış gibi, kahkahalar arasına minik hüzünler sıkıştırılır ve hoşgeldin denir yeni bir hayata. Yeni birinin adımlarıyla aynı işte zamanla daha az anlatılır daha az susulur dahalar uzar bir bakmışsın ona anlatamadığını başkalarına anlatıyorsun.
dünyadaki en kompleks ve elbette en keyifli meselelerden biri. bir kediden, bir çiçekten farkımız.

oldukça tekil, içe dönük, kendiyle kalmaktan haz alan biri olmama rağmen bazen kan kokusu almış vampir gibi arzuladığım bir şey. ava gider gibi yeni insanlarla (ilgimi çekmiş ve benden çok farklı olmaları kaydıyla) tanışma fazları yaşıyor, genellikle tatmin oluyorum.
Belli bir yaştan sonra pek zevk vermeyen. Çoğu insan birbirinin aynı gibi geliyor bana, farklı insanlar tanıdım ama az. O kadar tanıdığım insandan kaçıyla hala iletişimdeyim? Ha empati denen nane bende allahina kadar var da noluyor, insanları çözüyoruz da noluyor, birbirimizin hayatına sigamadiktan sonra.
iyi insanlarsa neden olmasındır. Evet.
Zordur.

Kendinde o mecali yeniden bulmak, sanki ömre yeniden başlamak gibi gelir.

Bir an bir his gelir ki sen anlatmadan seni anlayacak, sanırsın. O zaman kelimelerini paylaşacak gücü bulursun ama nafiledir.

Sonra her şey "zaman" a bırakılıp ihtimalleri lethe nehrinin akıntılarında geçip giderken izlersin.
eskilerinin bokunu yedik yenisi kaldı.

gereksiz. geç bunları sözlük.
Sanaldan tanışma olmadığı sürece heyecanı olan durumlardır benim için.
Ben tanışırım herkesle sorun değil ama çok zor seçip sohbeti ilerletirim 30 yıllık yaşantımda yanıma aldığım sadece iki kişi var hesap et koca ömürde iki kişi.

Çok analiz eden ince eleyen biriyim.
dünyanın en güzel hissi . ne kadar kötü olursa olsun o insanı bu kötü diye yargılamak yerine , bunun iyi huyları da var , bu neden kötü demeyi tercih ederim her zaman. insan tanımak da ne olursa olsun dünyanın en güzel şeyidir.
Çok sıkıcı is. Valla. Birine alışmak zor be.
son zamanlarda görev edindiğim eylem.
yeni birini tanımak bildiğiniz kıyıdan biraz uzaklaşmak gibi. sonunda en az pişman olan kıyıdan en fazla uzaklaşacak olandır belki de.
Bana her zaman ürkütücü gelmiştir. Bir insanı ilk gördüğümde gözlemlerim ikinci görüşmede ona göre bir tavır sergileyerek kendimi tanıtırım. Ilk görüş mevzusu çok önemlidir bende. Belki de bu yüzden arkadaş edinmiyorumdur. Çünkü bi insanın hakkında zihnimde canlanan şeylerde en ufak bir sarsıntı bile varsa uzak dururum. Şuan 5 tane arkadaşım var ve ben bu sayının olabildiğine az kalmasına dikkat ediyorum. Yeni insan demek yeni sorun demek. Yenilik demek risk demektir.
dünyada ki en yararlı etkinliktir. yanlış gereksiz insanlar olsalar bile sizin doğru ve gerekli insanlarla tanışmanızı sağlayabilirler. (bkz: yanlış insanların doğru insanları tanıması)
Dengesiz bünyemde bir gün ölüm korkusu, diğer gün hayattaki tek ihtiyacim buymuş hissi yaratandir. Kisinin kabugunu kirmasina yardimci olur.
Hayatı anlamlı kılan varlıklarla tanış olma eylemidir.
en sevmediğim olay. cidden bi kişi ile ömrümün sonuna kadar takılabilirim.
Şu sıralar benim için gerekli.
Şu sıralar istediğim şey.
Hayatımıza her yeni giren insana güvenmek zorunda olmadığımız icin yeni insanlar tanımak o kadar da riskli değildir, eğlencelidir. insan olduğumuza şükrettirir.
Güzeldir.asıl olay kimi tanıdığındir. Ve tanıdıktan sonrasıdır.