bugün

antropologların aydınlatması gereken bir konudur.
çingene geleneği.
(bkz: salamura baby)
en cokta turkler ter kokuyor nedense.

Not: terk kokusu hormonlarla alakalıdır tuzlamak o an için gecici bir cozumdur.
Tuzlanır vede başlanır bu sayede insan ter kokmaz ben yazın hergün banyo yapmasam kokoyorum ama benimhanım(tuzlanmış vede ballanmıştır) ne kadar terlese kokmuyor ilginçtir. Çocuğum olursa tuzlanacak ve ballanacak.
Yapımında köri sosu kullanıldıysa kesinlikle biraz tuzlanmalı. Orta sıcaklıkta yanında pirinç pilavı ile servis ediniz.
Tuzlanır, yalanır ve bir shot atılır. Bu ne amk.
Benide tuzlamışlar.

Vahtiz suyuda tuzluymuş.

Ağbimi tuzlamışlar.

Leş gibi kokuyordu

(bkz: satır aralarında boşluk bırakmak)
Beni tuzlamışlar maksat büyüyünce çok kokmamakmış. Ama sağlıklı mı değil mi en ufak bilgim yok.
Bir sorudur. Zararlı olduğu bilinir. Beni de küçükken tuzlamışlar. Cidden hiç ter kokmam. Halısahada öküz gibi terlesem bile. Ama bunun tuzlama ile alakası olduğunu düşünmüyorum.
bunun farklı bir durumu daha vardır.

çocuk sarılık olmasın diye sarı giydirmeler, baş ucuna sarı tülbent koymalar, kırk uçurmaya götürmeler, çocuğun yüzüne un sürmeler, yanına yumurta vermeler ve buna benzeri sayamadığımız eylemler.

baktığınızda hepsi hurafe belki ama, yapanlar için önemliyse yapmalarında bir sakınca yok. bırakın öyle mutlu olsunlar.
(bkz: bebek buğlama)
çorumlu falansa tuzlanır.
sarımsağı soğanı o baharatları yedikten sonra o ter kokacak. bebeği tuzlamak bir kaçış değil.
domuz yağıyla yıkanır genelde bizim oranlarda.
salamuraya da yatırın bari dedirten başlıktır.
turşu mu kuruyorsunuz mübarekler?
bilimsel hiçbir dayanağı olmayan koca karı gelenekleri de savunulur olmuş. bu şey bebek için son derece zararlıdır.

bu delisıçmasını ortaya atanlar tuzun nasıl olupta ilerleyen yaşlarda terin kokmasını engellediğini de ortaya koyabilse keşke.
derin bir kabın içine alabildiğine tuz ve elma sirkesi hem mikrobunu kırar hem de kumunu dibe çökertir. rokayla da süsledik mi tadından yenmez.
eskiden adana ve çevresinde buzdolapları yokken yaz aylarında doğan bebeklere yapılandır. şimdi fakir kesimde tek tük rastlanandır.
Tuzlanır. Gözlerine sürme bile çekilir.

Olsa da tuzlasak da yesek yarabbim.
şahsen tuzlanmamaşımdır ve asla kokmamdır. kocakarı işi deyip geçmek lazım.
şahsen tuzlanmışımdır ve asla kokmamdır. kocakarı işi deyip geçmemek lazım.
Yemek mi lan o sorusunu akla getirmistir.
tuzlanırsa daha leziz olur.
Not olarak : sirtindaki dikenleri yolmayin.