bugün

yaklaşık bir ay sonra doğum günleri başlayacak kişilerin burcudur.

Edit: 22 haziran- 22 temmuz bu burca mensup olanların doğum günü aralığıdır. Hadi cahilsin. Bari Öğretilene saygı duy.
Olmaktan çok mutluluk duyduğum burçtur. Aşırı alıngan ve fazla sulugöz olma gibi olumsuz yönleri olsa da çok sevecenlerdir. Bir kere samimidirler. Kin tutmazlar. yufka yürekli, yardımsever, barışçıl, dost insanlardır. Kendi burcum diye söylemiyorum ama çok sadakat sahibi insanlarızdır. Kendimiz gibi ince ruhlu insanlardan hoşlanırız. Düşüncesizliğe, kabalığa pek gelemeyiz. Eleştirilmekten nefret eder ama başkalarını çok da güzel eleştiririz. Birisi bizi üzdüğünde kabuğumuza çekiliriz. Susarak çileden çıkartabiliriz karşımızdakini. iyi yuva kurucuyuzdur. Korumacı özelliğimiz ile hem çok iyi eş hem de çok iyi anne baba olma potonsiyeline sahibizdir
Yanılmaktan korkarlar bu yüzden tam bilgi sahibi olmadan düşüncelerini açıklamaktan korkarlar. Para onlar için önemlidir. paraya her ne kadar çok önem verseler de onu gelişigüzel harcamayı severler. Evlerine oldukça düşkün olup bir de evde yalnızlarsa değmeyin keyiflerine. Utangaçtırlar. Hatalarının yüzlerine söylenmesi karşısındakilere nefret beslemeleri için yeterlidir. Yapılan kötülüğü kolay unutmazlar ve intikamını er geç alırlar. Hayvanları severler. Duygusallıklarından ötürü çok ağlarlar. birilerine bağlanmak isterler. çok çabuk severler ama sevdiklerini söyleyemezler. ruh halleri gelgitlidir. bir dakika önce gülerken bir dakika sonra ağlayabilirler.
Kısacası eğer kabuğundan çıkartabilirseniz tanıyabileceğiniz en mükemmel insan da çıkabilir en işe yaramazı da.
bu burcun kadını kötü sevişir. Bir kere sertliğe gelemez, kendisi pek bir şey de yapmaz, öyle yatar, el ele sevişmeyi bekler.
yükselenlerine göre hayat temaları hakkında bir yazı için;

http://www.r2d3dergi.com/...lere-gore-hayat-temalari/
aynı anda melek de olabilir şeytan da. nefretini kazanmamakta fayda var. kararları cok cabuk degiştiginden bir karar aldıklarında bunu hemen uygulamaları gerekir. duygusaldırlar ama asla mızmız değillerdir. duygusallıklarını zayıflık olarak gördükleri icin sert mizaclı takılır bir coğu. her tip insana ayak uydurabilcek kadar uyumlu insanlardır. evcimen olmalarına rağmen gezmeyi seven maceraperest kişilerdir. ayrıca sevilesidir bir yengec, sevin.
--spoiler--
Yengeç Burcu Takıntıları

Çocukluk oyuncaklarını atamaz, eskiye dair ne varsa saklar.
Pazarlık yapmadan bir malı alamaz...
işine yarar diye hiçbir şeyi atamaz...
Kadınları rimel sürmeden duramazlar.
--spoiler--
son derece duyarlı, yapıcı, merhametli ve maharetlidir, fakat bir yönüyle de yalan söylemeye ya da abartmaya meyillidir.
yaşaması zor olan burçtur. tam özelliklerini gösteren yoktur.
kadınından uzak durun hayatınızı sikecektir.

(bkz: ben yandım siz yanmayın Allahaşkına !)
içlerinde gün tabiri ile paralel bir yapılanma mevcuttur.
en yakın arkadaşım yengeç.
gayette iyi anlaşıyoruz.
dışarıya cool havası verirken içinden ne romantiklikler ne kıskançlıklar geçiyo.
boğa burcu kadını için en ideal olduğuda rivayetler arasında.
Annem, babam, abim, sevgilim, kuzenim, en yakın arkadaşım.
Etrafımda mutlu olmama sebebiyet veren herkes bu burcun insanı.

Sevilesi insanlar.
alışverişte kolay beğenmezler. her malı dikkatlice inceler öyle alırlar. har vurup harman savurmazlar.
mensubu olduğum burçtur. yengeç burcu erkekleri ideal erkek diye yazmış ama bana pek öyle gelmiyor. incelik anlayışımız pek yokken, önemli günleri unutmakta bizim üzerimize yoktur. kendi doğum günümü unuttum lan daha ötesi mi var.

not: burç anatomisine inanmam. jüpiter, merkür'ün tepesine çıktı zengin olmak saçma geliyor.
kıskançlığın bokunu çıkaran burçtur.
yalan söylemeyi sevse de sadece insanların iyiliğini düşündüğü için söylerler. kendimden biliyorum.
efsane duygusal bir burçtur aşırı kararsız olmaları ve uğurlu numaralarının 9 olmasıyla ünlüdürler.
uğurlu numaraları 9 ve 8 dir.
her halta ağlayan ve sonrasında ağladığına pişman olan süpersonik dengesiz burç. resmen mutsuz olmak için yaratılmış.
Duygusal bir burçtur.
bu burca dahil olan erkelerin hemen hepsinde alkole karşı bi zaafiyet vardır, güzel adamlardır vesselam...
sahiplendikleri insanlara göz açtırmayacak kadar kıskanç olurlar. yengeçlerinin kıskaçlarını üzerlerine geçirip nefes almalarına bile izin vermezler. en azından kadınları böyle. iş yerinde veya arkadaş arasında gruplaşmalar ayrılıklar oluyorsa kesin yengeç burcu liderlik yapıyordur. veya su grubundan birileri, akrep veya balık.
Kimi zaman inatçı, üşengeç ve alıngan ama çoğunlukla,
nazik, sevimli ve güler yüzlüdür bu burcun insanı.
Evet çelişkiliyiz napabilirim.
Aşık olduğum burçtur. Zira erkekleri baba olmak için yaratılmış şefkatli ve sorumluluk sahibi oluyor genelde.