bugün

Günümüzde polisin ve askerin kıymeti nedir diye düşündüren durum. Televizyonda emekli bir albayın yemekteyiz programında yemek yapması bana kalırsa, o kişinin artık emekli ve güvenilir bir kişi olamaması ve bunun yanı sıra kalifiye bir eleman sayılamamasındandır. Farzı misal, bundan tam tamına 10 yıl önce emekli bir albay bir işletmeye müdür veya genel müdür olurdu minimum. bugün ergenekon dediler, yan gelip yattı dediler, vb... bugün benim hakkari'nin çakıl taşını koruyan şanlı şerefli askerim, polisim, memurum bir çakıl taşını korurken ülkemizi parselleyen insanlara mezemi olmuştur? olmuştur, ne yazık ki tüm ailesiyle seferber olduğu türkiye'de artık vatanım, devletim ücretsiz okumak isteyen öğrenciyi terörist, halkı, vatandaşı ve hemşerisi tarafından eski sevgi ve saygısını isteyen ergenekoncu, yan gelip yatan albayıma da, askerime de, eğlence, yani meze olarak bakmıştır. Neredesin Yavuz Sultan Selim? Neredesin Fatih Sultan Mehmet? Neredesin Mustafa Kemal ATATÜRK? Neredesin Hz.Muhammed? Ben buna üzülüp içlenirken, neredesin taptığım türk nesli? benimle misin? yoksa,uyuyor musun?
Dostum uzun yazsan nihat genç sanacaktım.

Albaylığın, askerliğin karizmasını taşıyan adamdır. Yani az önce izlediğim kadarıyla, konuşması tavrı felan olgundur yahu. Bir hasan bey vardı behr zamanda.
sonunda ergenekon un yemek kaynağı bulundu diyip tutuklanmasından korktuğum kişi.

+ biftek var, salata va..
- yat yere, yat yere. yıllardır seni arıyorduk.
'tanrımıza hamd olsun, milletimiz var olsun! hepimize afiyet olsun!' duasını okutan albay'dır.
ilk programda yemek duası yaptırmış emekli albaydır, sürekli uniformalı sert ve mimiksiz insan olarak anılsalar ki olması gerektiği budur, ekranlarda evdeki sevimli albay durumu olmuştur, rahatsız edici değildir.