bugün

arkadaşlarla veya sevgili olmayan hatun kişisiyle gidilmiş bir yemekte yaşanan hesap ödeme kavgasıdır.

erkekler bildiğin kavga eder, kadınlar kur yapar gibi itirazlarda falan bulunur ki alayına da gıcığımdır bu durumların.

şahsen ben, lavaboya gidiyor bahanesiyle kasaya gider, sessizce öder, sonra masaya gelip hiç o değilmiş gibi kalkarım yemekten.

(bkz: görgüsüzlüğün dip yaptığı yemek saatleri)
almanyada nadir rastlanan durumdur.
medeniyetten uzak kalmış kişilerin yarattığı olaydır. bırak amunuyim kim öderse ödesin, alman veya ortaköy yapın. kimse sizin fantezilerinizi izlemek zorunda değil.
Biz türklere has bir kavga. Komik lan hem de çok.
kızlara yapılan bir havadır.
Garson kisisi her daim hesabi erkegin onune koydugu icin yasanmayan kavgadir hesap yine bize kitleniyor yani. Allah garsonun da hayirlisini versin.
türk milletinin görgüsüzlüğünü dibine kadar gösteren kavgadır.
benim yaşamadığım kavgadır.
ulan arkadaş ödüyorsa ne diye ödeyim daha.
ben oder gecerim polemige girmem.
ölümü gör ben ödiyim.
karşıdaki adamın hesabını öderken belki huzursuz oluyodur içi rahat etmiyodur gel şunu alman hesabı yapalım gibisindende düşünülmesi gerekendir.
bizim yaşamadığımız kavgadır.

teklif dahi etmiyor.
En iyisi herkes yediğini ödesin sorun kalmaz.
eziklenme ile karışık delikanlılık yarışıdır.
şu an yanımda enteresan bir şekilde yaşandı.
bağcılarlı, çomar, yavşak bir tip kızla rakı içiyor. kızın kafası güzel oldu ve eleman kızı başka bir mekana gitmeye ikna etti.
çocuk hesap istedi, kız nezaketen bir dakika ben ödeyeyim dedi çocuk hemen kartı cüzdanına soktu ısrar etmem dedi. kızda hemen çark etti yarı yarıya ödeyelim diye. etraftakiler kıl kıl çocuğa bakıyor, gerçekten çok yazık...

edit: aha kız ben eve gideyim geç oldu dedi swh...
Böyle kavgalara girmem. Ben ödeyeceğim, yok ben ödeyeceğim. Etrafımda insanlar varken utanırım böyle bir kavgadan. Karşıdaki çok ısrar ederse hesabı öder. Kendimi, yok ben ödeyeceğim diye ortalara atıp rezil edemem. Kimsenin ödeyeceği hesaba kalmadım. Bunu çok iyi biliyorum. Kendimi biliyorum. Böyle küçük hesapların insanı değilim. O yüzden varsın ödesin. Hesabı ödeyip arkamdan atıp tutuyorsa da kendi bileceği iş.