bugün

yemek yerken geçen süreyi dert eden insanlar var. bu eylem bazılarını artık yoruyor. birkaç kez şahit oldum böyle yakınanlara. "artık yemek yerken geçen süre bana sıkıntı veriyor. keşke bir hap almak yetse." diyorlar. aslında söyledikleri şey ilerleyen zamanda insanlığın varacağı yer galiba. e-peki ne olacak mantı keyfi? bir yaprak sarmanın özlemiyle nasıl yaşayacak insanlar? *
evet efenim, öyle uzmanların tavsiye ettiği gibi kırk defa çiğneyip yutmaktan sakınılarak kısaltılması gereken zamandır. hem, kırk kez çiğnemekte neyin nesidir efenim. sayıyorum, onbeşte midemi buluyor besin. hem ben enerji almak için yemiyor muyum o meredi? ne gerek var kırk kez çiğneyerek daha fazla enerji harcamaya. bakın bana ısırmamla mideme inmesi bir oluyor. biraz şişkinlik yapıyor ama olsun.
ben için de kimi zaman geçmek bilmeyen zamandır.
hele yemek yemeyi adeta bir ayin havasına çeviren insanlar, hep öykünerek bakmışımdır onlardaki iştaha.
sofra gördüklerinde yüzlerinde oluşan çocuksu tebessüm görülmeye değerdir. velhasıl bu iştah işi de bir nimettir, herkes zayıflama derdinde ama.