bugün

alt devre.
b.ktan yazarlardır. iyi olanları cımbızla çekilecek kadar azdır. bilmeden, araştırmadan yazarlar. popüler olma amacıyla yazarlar. hepsinin sözlükten toplu halde atılması gerekir. sözlük katilleridir bunlar. hiç sevmem. yani ben bu sözlükte onlardan daha eski olduğum için bunları söyleyebiliyorum. herkes biliyor ki benim eleştirilerim, benim düşüncelerim onlarınkinden çok daha değerlidir. çünkü ben burada onlardan daha eskiyim. atilla ilhan dirilip gelse, burada yedinci nesil olarak yazsa nafile.. ben altıyım, ben üstünüm. beşinci nesil mi? haşa. "de ki; senden büyük nesiller senin üstadlarındır, onlara yapacağın en küçük saygısızlık senin buradaki sonun olacaktır."

ey altıncı nesil!

birinci vazifen, yedinci nesili ilelebet ezmek ve ezdirmektir! sonra sekiz, dokuz..
*
senin gibi benim gibi bir yazardır nihayetinde. çok okuyup çok gezip görmüşse ikimizi de katlar dürer, cahil ise zaten kendisini geliştirmesi lazım. nedir bu nesil olayı, hala anlayabilmiş değilim. geçen gün de bir tanesi özelden bana şaka yollu "ben birinci nesilim, hatırlatırım" diyor. benim dedemin bir sözü vardı, şöyleydi; -şakanın yarısı essahtır.
bu insanlar arasına böyle gereksiz muhabbetlere yol açacak malzemeler sıkıştırmamak lazım. yedinci nesil yazarlara, bana ait olduğum, ya da istesem de istemesem de uygun görülen nesilden dolayı laf sokmaya çalışanların yaptığını yapmamaya çalışacağım. çünkü hakikaten çok saçma. çocuk değiliz biz, sonuçta bir adam sözlük formatını biliyorsa kolay kolay sorun çıkmaz, yok eğer bilmiyorsa bunu "yazar hakkında bilgi" butonuna çabucak tıklayıp oradan çıkarılan sonuca göre gelip sözlükte "bak bu da filanca nesilden" şeklinde laflar etmek hiç kimseye yarar sağlamaz, boş muhabbet olmanın da ötesine geçmez.
altıncı nesilin parmaklarını çıtlatarak beklidiği güruh. sıçtınız olm. bunlarla öyle dalga geçtik ki, acısını öyle bir çıkartacaklar ki sizden ben gelmeyin derim.
uludağsözlük'ün ekşisözlük'e yetişme çabalarının son atağı.
eskiden beri bu sözlüğün hiç beklemeden veya çok az bir bekleme periyodunun ardından yeni nesil alımını açması ve sürekli yazar sayısını arttırmaya çalışması bana, bu ülkede sürekli üniversite sayısını arttırmaya çalışan hükümetleri çağrıştırıyor. hadi herkesi üniversite mezunu yapalım.
çok yakında gelecek olan yazarlar. merakla bekliyoruz.
altıncı nesilden iyi dayak yiyecek olan güruhtur.

kendilerine amor fati'yi uyarladım.

ulu sözlük eteğinde bir genç yedinci nesil entry yazmaktadır.
evvel ki nesiller onu dövüp durur.
o da zall'a yakarır, keşke birinci nesil olsaydım diye.
"ol" der zall, birinci nesil oluverir.
fakat gammazlar gelir örter yazarı, hükmü kalmaz.
gammaz olmak ister. "ol" der zall. gammaz olur.
bir yazar ayar verir gammaza, yazarın oyuncağı olur.
ayar veren olmak ister bu kez. ona da "ol" der zall..
ayar verir herkese, tüm ortama egemen olur, yardırır, yardırır..
tüm yazarlar cevap vermeye korkar, tam keyfi yerindeyken moderasyona rastlar.
ordan eser burdan eser, moderasyon bana mısın demez.
bildiniz, zall moderatör olmasına da izin verir.
dimdik ve güçlü durmaktadır artık sözlüğe karşı...

bir sabah bir ayarla uyanır.
bir eski nesil, yazara ayar vermektedir..
6.nesilin tüm ezilmişliğini bastıracağı yazarlardır.6.nesil intikamını 7.nesilden alacaktır.
hoşgelecek olan yeni nesil yazar .
(bkz: suyu ısıt ben geliyorum)
içinde bulunduğum hoş nesil. tam olarak bilmiyorum ama dışlanası.
sözlüğün selameti açısından çaylaklık süreci uzun tutulması gereken yeni nesil yazarlar topluluğu.
bir bölümünü uçurulmuş altıncı nesil yazarların oluşturacağı yeni nesildir öyle ki bu nesil gelip sivri yazarları kendini göstermeye başladığında göreceğiz ki bu yedinci nesil yazarlar aslında uçurulmuş altıncı nesil yazarlar. sözlüğü tantanalı günler beklemektedir ayarcı arkadaşlar şimdiden baltaları bileylesinlerdir.
gelmeden bıktıran yazarlardır.
(bkz: sol framede sürekli yedinci nesil görmek)
daha karşılaşılmadan dedikodusu yapılmaya başlanmış benim de içinde bulunduğum çaylak topluluk.
sözlüğün yedinci kuşak yazarlarıdır.

lan oğlum kocaman bkz vermiş uludagsozluk nickli yazar kardeşimiz, bakın demiş bu başlığa değil, şu başlığa yazın demiş (yönlendirme yapmış ama sağolsun bir güzel kardeşimiz de bozmuş) ama biz nedense, inatla buraya yazıyoruz aq, ben anlamıyorum bizi yahu...

edit: hala anlayamayanlar için: (bkz: yedinci nesil yazar)
kaliteyi elbette düşürecek yazarlardır. siz şimdi bakmayın "sinner mirza" çok laf etmiştir 6. nesile lakin hepsi latifedir. bir sözlüğün ilerlemesi, yol alabilmesi için yazar alımı yapması lazımdır. tabi bu süre içinde yazarlar bir şeyler öğreneceklerdir, her insan yazar olarak gelmiyor sözlüklere, şimdi klasik olacak fakat bakın "ekşi sözlük" o kadar insanı "cuk" diye almadı ya zamanında yaptığı sükse diyelim uzun süreçler sonunda meydana geldi. "hamdım piştim oldum" gibi bir şey.
hosgelirler, sefa getirirler.
(bkz: şşş ismail)
(bkz: yedinci nesil yazar)
sayısı önemli değil, kaliteli olsun yeter...
(bkz: ha geldi ha gelicek)
(bkz: eli kulağında)
sebebini anlayamadığım nesil savaşlarında, yeni dönem askerleridir.
nesiller arası çekişmenin oldugu ortamda, altıncı nesilin alt devre olan durumunu üst devreye ceviren nesildir.
kanaatimce sözlüğün elit nesli olacaktır. diğer nesiller kızmasın.
elit dememin nedeni; sözlüğün son zamanlarda oldukça reklamı yapıldı. merak eden ünlü ünsüz, yazar, okur kim varsa meraklarını celbetti. bundan dolayı yeni yazarların bunlardan olma ihtimali var. bence kurtarıcı nesil.
ayrıca yaşlandık be sözlük.
altıncı nesillerin ağızlarının sularını akıtan , yeni yazma heveslisi arkadaşlardır. bunlardan bazıları yoluna devam edecekken bazıları "faq?" kısımına "aman ne bakacam am.na koy.m,zaten biliyoruz" gibi havalar sonucu önce çaylak olacak aklı başına gelecek, bazılarına buda yetmeyecek uçurulma hevesi ile yanıp tutuşanlar kopup gidecekler.

evet geldiler ve direk altıncı nesilin hedefleri. neden? adamlar ezilmiş ki nerden çıkarıyorlar ben bilmiyorum bunu. şimdiden meydanlara aktılar, eylemler başladı. provakasyonlar devam etmekte.

kim kimi eziyor? bırakınsın herkes bu işleri kimsin sen?,sikimde misin?,sanane lan? der geçer adam sana. varsa yanlış gammazla,özel mesaj at,uyar tamam da artistikler,başlık altında bkz cevapları felan yanlış olaylar.

kimse annesinin karnında 1. nesil çıkmadı veya sözlükte yazarak gelmedi buralara. herkes hata yapar. bırakın hatalarında ders alsınlar. entryleri silinsin, gammazlayın çaylak olsunlar, uyarı alsınlar.

her nesil kendine baksın, çok mu kaliteli? hani ben neden göremiyorum?

hoş gelmişler, sefa getirmişler.
güncel Önemli Başlıklar