bugün

sahibi cavit çağlar olan ve nike, GAP, Marks&Spencer gibi devlere üretim yapan şirket. üretim yeri bursa'dır
(bkz: nergis holding)
altıparmakda mağazası olan bazen çok kaliteli malları ucuza alabileceğiniz firmadır.
fabrika satış mağazasında orjinal nike tişörtler 10ytl ye, defolular ise 5ytl ye satılır. zara ve espirit gibi ünlü markaların da ürünleri burada üretilir, dağıtımı yapılır. fabrika satış mağazasına sadece firma çalışanları girebilir.
bursa gürsu kavşağında, olay tv binasının yanında bulunan firma.

bir gün önce nike mağazasından 60 ytl'ye aldığınız tişörtün aynısını bu firmanın fabrika satış mağazasında 10 ytl'ye satıldığını görünce kendinizi salak gibi hissedersiniz. *
resmi sitesi http://www.yesim.com.tr/indextr.php olan, cavit çağlar'ın kızının adının koyduğu tekstil fabrikası.
Bursada hürriyet ve pazar pazarındaki şubelerinde felaket ucuza tişörtler var. şahsen ben 1.5 milyona zaranın tişörtünü aldım..
defolu mallarını acayip derecede, bilimum su ya da yarım ekmek döner fiyatına alabileceğiniz, zara, gap, nike ve de old navy gibi markalara fason üretim yapan, bursa'nın en büyük tekstil alanındaki girişimlerinden birisi olan fabrika..
zara, nike, gap, espirit benzeri markaları üretmesine rağmen bir türlü kendi markasını büyütemeyen ve kendi mağazalarında yeşim ürünlerinden çok diğer markaların defolu ürünleri talep gören tekstil fabrikası.
Fabrika satış mağazasında Nike ve GAP gibi markaları komedi fiyatlarla satan ancak son tecrübemde sezon öncesi ürün almanın pek de mantıklı olmadığını gördüğüm fabrika.
işe alım süreci çok ilginç işleyen, acilen ihtiyacımız var deyip gününden önce başlatmaya çalışıp, işe giriş sözleşmesini imzaladıktan 3 saat sonra, bu süreçte ne kadar çaba gösterdiğinizi umursamadan, acımasızca işe alımlarımız iptal oldu diyebilen bir fabrika. kesinlikle güvenilmez, uzak durun derim.
telefonlarının sürekli meşgul olduğu, mailine asla cevap vermeyen firma.
bursa'da yaşamının önemli ayrıcılıklarından biridir. şöyleki türkiye'nin şaşalı alışveriş merkezlerinde 80-100 liraya ancak alabileceğiniz nike, massimo dutti gibi markalı ürünleri yeşim tekstilin kestel'deki fabrika satış mağazasından 10 bilemedin en çok 20 liraya alabilirsiniz.
Staj yapacak stajyerlerinin müneccim olduğunu zanneden firma.Taraflarınca hiç bir bilgilendirme, onay maili atılmaz ve telefonla asla aranılmaz. Bari ben arayayım diye düşünen stajyerler telefonda son derece tecrübesiz ve kaba bir hanfendiyle muhatap oldukları yetmiyormuş gibi birde azar işitirler (şekil a:ben).Hayır sen kendini ne sanıyosun senin için çalışmıyorum artı sen stajyerlerine servis hizmeti bile sağlamaktan aciz bir kurumsun bari nasıl konuşulacağını öğren.
insan kaynakları vasatın altında olup yukarıdaki arkadaşın da yazdığı gibi kaba ikcılara sahip olan bursalı bir tekstil firması.