bugün

Yakında iki tane askeriye var, gece gece Çanakkale savaşı'ndan kalma mayınları patlatıyorlar. insan korkuyor.

Yemek sepeti, trendyol, getir buraya gelmiyor. Çünkü, burası deryaya yakın, dünya'dan uzak bir yer.
Uyusuturucu kullanımının yoğun olması bir örnek olabilir.
Parklarda, köşelerde her yerde pregablin içerikli (lyrica, garara) türevi haplar kullanılıyor. Bunun yanı sıra esrar ve türevi (kuru) uyuşturucu maddelerde yoğun olarak kullanılıyor. Ben sıradan bir vatandaş olduğum halde kafamı kaldırıp sağa sola bakınırken bunları görüp, duyuyorum. Acep emniyet mensupları hiç mi görmüyor? Merak ettiriyor doğrusu.
her binanın önünde koruma polisi kulübesi var.. bazen koruma polis araçları sohbete geliyor, dönüşlerde arabayı anında karşımda buluyorum..
iki okul var, sabah çok zırıltıları oluyor...
evimin yanındaki parka tenis oynamaya geliyorlar, araç ve koruma araçları birikiyor.
sokak köpekleri aşırı havlıyor.
binalarda oturanlar amiyane tabirle d.şaklı fakat evler eski..
bir de, aynı yapı kompleksindeki binaların her birinin ayrı çıkışı var. o meslek grubundan değilsen yakın da olsa o kapıdan çıkamazsın.. illa dolan..
misafir çağırırsan dikkat çekersin..
şok'taki tezgahtar oğlan nezaket göstereceğim diye insanı usandırıyor.

bu arada iki evim var, diğeri daha enteresan..
merkeze uzak ve sabah akşam f16 sesi var. f16 sesi duydum mu telefonda konuşuyorsam direkt kapatırım çünkü ne dediğimi bile anlamıyorum.
"Ümraniye" ne kadar iyi olabilir ki kötü yanlarını söyleyeyim. Hayır çocukluğum da pendik'te geçti işin kötü yanı. Al birini vur ötekine.
Çok boş insan var kafa olarakta boşlar tüm gün taşak tartıyorlar.

Hiç kimseyi sevmiyorum 20 yıllık komşumla bile iki kelime etmedim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar