bugün

Mesela bu yazıyı tersten zorlanmadan okuyabiliyorsanız beyniniz hala aktif demektir. Okuyamıyorsanız geçmiş olsun.

görsel
ilk başta okuyamadım hatta bir bok anlamadım çünkü yukarıdan başladım okumaya. Sonradan jeton düştü gözümü aşaya çevirince okumaya başladım.
bu nasıl yalan dolan lan facebookta vardı böyle şeyler eskiden itiraf et dayımısın ?
Çok rahat okuyabildiğim için mutluyum.
Sabah sabah iyi moral motivasyon oldu lan.

Gencim, aktifim, enerjiğim vs.
hiç takılmadan düz yazı gibi okuyarak sabah sabah harcandığımı bir kez daha bana hatırlatmış testtir. ulan kapitalizm yaktın lan bizi. böyle parlak beyinler 3-5-10 bin lira aylık mayış uğruna heba olup gidiyor..

mayış dedim de ayın daha 12 si olduğu gözüme ilişti şimdi. güzel ve parlak beynim gene ısınmaya başladı sabah sabah. isyeeeeeaaaaaaaannn.
Her sabah derya gibi erkenden saat 06:00 da mesaiye başlarsanız, zaten beyniniz otomatikman aktif kalır..
Bana biraz ilginç geldi bu durum. Sanırım beyni zorladığımız için de olabilir.
ters okuma ve akif beyin ilişkisi.

daha basligi okuyamiyorum aq akif bey kim diye girdim.
Sonunda "lan hala okuyor musun dingil?" şeklinde bir uyarı ile karşılaşmayı bekliyordum. Neyseki öyle değilmiş. Beynim aktif galiba.
bu yazıyı okuyamıyorsanız demek ki sözlük yazarı olmak için beyin gerekli değil.
öncelikle ters okunacak metni sonradan gördüğüm için başlığı tersten okudum ve beynim hala aktif sandım. ayrıca aktif bey kim bilmiyorum ama bey ya da hanım farketmez kimsenin ilişkisi bizi ilgilendirmez. bu beyin aktif olması da kendi tercihidir.
yazıyı okudum cin abi yanımda şu an çay söyledim sohbet ediyoruz.
normalde çok hızlı okurum. birgün kitap okumadan sıkıldım nerden geldiyse fikir kitabı ters çevirip okuyum birde etraftakiler bu manyak napıyor diye başladım okumaya.

biraz okuduktan sonra beynim resmen yandı. bir kaç kez denedim beynim patates gibi oluyor beyinimi zorladığımı farkettim. bir daha mı dedim başka bir fantazi bulmam lazım.
çok kitap okumakta beyni yoruyor onu farkettim azalttım ve bıraktım.