bugün

sıcakların artmasıyla kendini daha çok gösteren, misafirperver yurdum insanının tatilini(!) yemek, bulaşık, temizlik ile geçirmesine neden olan sorunsaldır. bu durumdan en çok muzdarip olan ise evin kadınıdır.
bitmek tükenmek bilmez bir işkencedir bu durum. alooo yahu biz o taraflara geliyoruz size de bir çaya uğrayacağız repliği ile başlar genelde. bir bardak çay olur bir demlik, bir demlik çay olur akşam yemeği, akşam yemeği olur rakı, rakı olur çok sarhoşsun necmi araba kullanamazsın sen bu halde...

acaba evde özellikle mi planlanıyordur diye düşünmeden edemiyorum. hatice bak ben o akşam içcem içcem sarhoş olcam dayayacağız enseyi, sen de yengeye yardım edersin bir iki tamam. anlaşıldı tamam.

yok şimdi hadi geldin. tamam kabul de edildin. yardım et biraz değil mi, sabah mayosunu giyen çekirdek misafir aile, akşama kadar güneşte tenini kanıtırcasına sere serpe güneşlenmekte akabinde güneşin batışıyla akşam yemeğine çekirge sürüsü misali atlamaktadırlar.

hele ki bu çekirdek misafir ailenin velet diye tabir edilecek yaşta çocuğu varsa işte o an bittiğin andır, çünkü mayonu değiştirdiğin odadaki dolaptan bile çıkma kabiliyetine sahiptir bu cinsler hudini misali..

mümkün mertebe kaçış yöntemleri geliştirmek lazımdır bu tiplerden kendi huzur sağlığınız için..