bugün

'bir kız vardı, gözlerime bakıp gülmüştü, bu gülüş doğayı aşar diye düşünmüştüm.' şeklinde anlatabileceğim olay bu kategoridendir.
dedem bir gün ölüm döşeğinde bilinçsiz iken burdalar burdalar odadalar diye sayıklıyordu. tavana falan bakıyordu. uçan şeyleri takip ediyordu. ilginçti. gerçekten görmüş gibi bakıyordu o an.
Ufo görmüştüm küçükken metal bir cisim uçuyordu çok ilginçti sonra ninem uyandırdı ve okula geç kalıyorsun dedi.
1-odada başkasının nefes sesini çok net ve devamlı şekilde duymak akabinde ananı s*kim replikleriyle mutfağa kaçmak ve uyanık olan anneye olayı anlatmak. 2- 11. kattaki odamın camına tıktıklanması hemde 3-4 defa her sabah saat 06;00 civarlarında.
http://inciswf.com/b%C3%B6lebi%C5%9Fiolamaz.swf
bundan yaklaşık 13 yıl evvel bir gece alt komşumuz bulaşık yıkamıştı. sonra bulaşık suyunu dökmek için bahçeye çıkmış (bu arada bahçede 2 incir ve bir dut ağacımız vardı o zamanlar) her neyse kadın leğen deki bulaşık suyunu incir ağacının dibine dökmek istemiş suyu döker dökmez aynen yüzüne sıcak olarak geri gelmiş. ve çığlık atıp oradalar diye bağırıp eve koşup aynaya bakmış ( ağzım burnum yamukmu diye ) o olaydan sonrada fazla durmadılar taşınmışlardı zaten. ben bunu gözlerim ile görmedim ama babaannem ve babamın anlattığı kadarı ile olay böyle olmuş.
geçen holdingden çıktım bir baktım şeyh bedrettin verdi 1 trilyon aldım uçan at ama nasıl uçuyorum civil civil.

hayal gücünüzü sikeyim..
-30 dereceyi görmüştüm bir kere sivasta .
evet, şahit oldum. bu yüzden şanslı insanlardan olduğumu düşünüyorum. evde akrabalar falan vardı, çiftlikte. ilçenin ve köyün dışında kocaman bi' arazi üzerine kurulu olan bir çiflikti bu. halen de var, adres verebilirim. şu an bile tüylerim diken diken oldu. kuzenim uyurken, daha önce onlarca defa duyduğum aynı tıkırtıları duyuyordum. daha önce de kardeşimle duymuştuk. geceye doğru, koca evin içten 2. kata çıkan tahta ve eskimiş merdivenlerinden yukarı çıkma-aşağı inme şeklinde belli bir vakte kadar kendini tekrarlayan gıcırtılar duyuluyordu. merdivenler salondan yukarı kata bağlı olduğundan yatak odasındayken kuzeni uyandırdım. epey korktu. ardından ikimiz korkarak salona geçtik ve ışığı açtık. ses birden kesildi. her yeri kontrol ettik, hiçbir şey yok. bunun yüzünden uyuyamadık, aynı şey sabaha kadar kendini tekrarladı. daha fazla konuşmak istemiyorum, o kadar erkeğim dememe rağmen şu an o olayı hatırlamam ödümü bokuma kaçırdı.
benimle tavla oynayan arkadaşım 7 kere üst üste hep yek atarak dışarıdaki tek pulunu getiremedi, 6 kapısını bozdu ve beni mars edecekken oyunu ben aldım. dört- bir olduk . neticede 5- 4 yendim.
(bkz: içeri girdiğimde memelerini sıvazlıyordu)

Doga ustu iste...
bu olaya ben ve 5 kişi daha şahit oldu. ezbere metafizik hiçbir şey yoktur, diyenler külliyen ezbercidir.
gecenin bir vakti nasıl kırgın uyumuşsam, birisi beni karşısında görmüş onu uyandırıp kaybolmuşum.
içerikli anlatamam gece gece hala korkusundayım. köşe bucak hoca aramıştım...
Yarın belki iş bulurum ve bir mucizeye şahit olurum.
kayan bir yıldız görmüştüm bir gece. ertesi gün de yakınımızın ölüm haberini aldık.
insanın hala inanası gelmiyor;

görsel
ödlek insan mezarlıkta hortlak görürmüş. korkunç doğaüstü olaylar sadece bundan ibaret.
bizim koyde kafayi siyirmis bi eleman var. adamin kafayi siyirma sebebi 3 harflilermis. halen suanda bile durduk yere birilerini kovalar, el kol hareketleriyle bogusuyor gibi falan. yanni gozumle gormesem kolay kolay inanmam ama ciddi ciddi goruyor.
ilginçtir, yatağımın hemen yanındaki komodinin üstüne akşamdan dolu bıraktığım su bardağını sabahları boş buluyorum.
pes13 de hakemi düşürdüm ..
tren ile memlekete giderken, annemin elinden tutup istasyonda etrafa baktığımı hatırlıyorum 1 saniye sonra köydeki evimizin kapısındaydık. yıllarca annemin ışınlanma ve mucizeler yapabildiğini düşünmeme sebep olmuştu. birkaç yıl önce 25 sene olmuş bu olayı kendisine sorduğumda bana 1 saniye gibi gelen süre içerisinde uyuyakaldığımı söyledi. oysa ben duvarlardan geçtiğini filan görmüştüm. şimdi düşünüyorum da belki de otomatik kapılardan filan geçiyordu.
fakat emin olduğum bir şey var, anneler hakikaten mucizeler yaratıyor.
yeğenim... bir bebek 3 kilo sıçar mı allah aşkına...
babam annemi sikiyor lan.
metafiziki varlıklar, eğitimli insanları sevmezler, bana hiç görünmüyorlar.

ha;

(bkz: amina koyayim onların çok ayıp ediyorlar)

edit: tamam lan, yok doğa üstü güç falan. allah çarpsın ki yok. ironi
Fenerbahçenin uefada yarı finale çıkması.