bugün

yazarların iyi düşünmemekten, deneyimsizlikten, beceriksizlikten kaynaklanan yanlış, yanlışlık, yanılgı, kusurlarını tecrübe etmelerine rağmen, inat ile sürdürme girişimleridir.

benim favorim, insanlara güvenmektir.
insanlara güvenmektir. klişedir.
Bir hatunun güzel olup olmadığını götüyle değerlendirmek.
büyüklerin, büyüyünce geçer dediklerinin inatla geçmesini beklemektir.
colayı salladıktan sonra açmaktır.
Nefsime uymak.
Kırmızı ışıkta geçmek.
Affetmek.
sözlüğe girip sinirlenmek.
Bilemedim ki şimdi öyle sorunca..
"Gece yatmaz sabah kalkmaz" hatasidir efendim. Geceleri kendimi sanki peygambermiscesine kodluyorum yarin tam saatinde kalkicam diye, tabii yarin got bas daginik kosusturup sagda solda uyuyoruz.
Sürekli ayağımı, kolumu bi yerlere çarpıp çürütmek.
Bazen bakışlara fazla anlam yüklemek.
her boka inanmak.
hatayı kendimde aramak...

meğer haritada imiş onca zaman.
Yemek. Oturmak. Üşengeçliğe ve tembelliğe teslim olmak.
Çok şey yapmak isteyip, planlar kurup hiçbir şey yapmamak.
güvenmek. fazla güvenmek. bu vesileyle her şeyini anlatmak. o seni sattıktan sonra ufak bir özür dilese dahi hemen yumuşamak.
ha bi' de gereğinden fazla değer vermek.
Boş beleş insanlarla münakaşa etmek.
Anlamıyor adam beyin yok talaş var.
herkesi kendim gibi sanmak.

iyi bir şey değil tavsiye etmem.
dilimin kemiği yok gibi olanı direk söylüyorum arkaya bakmadan uzaklaşıyorlar sonra .
cahile laf anlatmak, ya her seferinde tartışamayayım ne yapıyorsa yapsın diyorum yok olmuyo, alıyorum karşıma bak böyle böyle diyorum, anlamayacağını bilmeme rağmen anlatıyorum.

çok büyük hata çok.
Güvenmek, haddinden fazla değer vermek...
sürekli olarak süre gelen hatalarımın, iradesizlik, sabırsızlık ve kararsızlıktan dolayı oluşudur. bu sızlıkları, yani olumsuzlukları yapmazsam yine hata yapacağım tabii ki hatasız kul olmaz ama en azından sürekli olmayacak. hatalar mutluluğa engel olmamalı ama kendim ettim kendim buldum olayı olunca insan haliyle çaresiz kalıyor. yine de allahın merhametinden ümidinizi kesmeyin siz. umut edin dua edin sabredin.